17.04.2012 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 1:1

Zlaté Moravce neudržali jednogólové vedenie, inkasovali so Senicou v závere duelu a bližšie k postupu do finále tak má tím trénera Stanislava Grigu.

Už v 3. minúte sa mohlo meniť skóre, Kóňa vysunul Kalabišku a ten samostatný nájazd nepremenil, dobre loptu vypichol Pavlovič. Následne tesne minul bránu Kuciaka Diarrassouba. Hostia mali šancu aj v 28. minúte, ale Diviš Kuciaka neprekonal. Po následnom rohu zvonila len žrď. Takže skóre sa nemenilo ani po tejto možnosti. Po polhodine prestrelil v dobrej pozícii Kalabiška. K slovu sa dostali aj domáci, Bernáth však Boleka len vyskúšal. Do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Aj druhý polčas začal lepšie pre Senicu, v 48. minúte hlavičkoval Diarrassouba, lenže jeho gólovú hlavičku vyrazil opäť výborný Kuciak. A tak prišiel trest. Bernáthov center do vápna ešte Pavlík nezúžitkoval, hoci skóre mohol otvoriť už on, ale lopta prenikla ku Hodekovi a ten už musel dať - 1:0. Prekvapivé vedenie tak hosti zaskočilo. O pár minút neprekonal Kuciaka opäť Diarrassouba a keď netrafil poloodkrytú bránku ani Gorosito, zdalo sa, že ViOn si pripíše výborný výsledok. Paur v 77. minúte mohol dokonca zvýšiť, no napokon sa aj tak tešila Senica. Z ničoho nič sa dostal do šance Strnad a zblízka vyrovnal. V závere zachránil ešte pred Blackburnom Kuciak a tak si lepší výsledok do odvety odváža domov Senica.

Autor: Ľubomír Hudačko