2 : 3
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Do finále Slovenského pohára postupuje Slovan Bratislava

Odveta semifinálového stretnutia medzi Trnavou a Slovanom pozná svojho víťaza a rozlúštila sa taktiež hádanka, kto s zahrá finále tohtoročného Slovenského pohára. Finalistom z tohto dvojzápasu je belasý tím a má tak možnosť obhájiť titul.

V minulom ročníku si totiž práve Slovan odniesol do svojej vitríny pohár pre víťaza tohto turnaja, keď porazil vo finále práve Spartak vysoko 6:0. V Banskej Bystrici sa tak v máji stretne v zápase proti Žiline.

Že to bude duel napínavý, to sa očakávalo ešte pred prvým hvizdom stretnutia, ale miestami tomu nič nenasvedčovalo. Hostia si totiž spravili zo súpera dobrý deň a nastrieľali tri góly podobne, ako v prvom jarnom kole. Trnava ich dala len dva a so súťažou sa tak lúči.

Už vo 4. minúte strieľal Šebo a Kiss a to bola predzvesť úspešnej kanonády belasých. Snažili sa však aj domáci, strieľal Kaščák, akrobaticky hrozil Tomaček. Nič to však nebolo platné, Grendel bol prvým mužom, ktorý sa presadil a týmto stavom posúval svoje mužstvo do finále. Spoza šestnástky po priamom kope otvoril skóre - 0:1. Po dvadsiatich minútach sa Šebo rútil sám na Rašku, ale nemieril presne. Nahradil ho však Guédé, ktorý krásne vymietol roh Raškovej brány a bolo 0:2. To pre domácich nebolo všetko, nevedeli sa spamätať a zaslúžene bolo 0:3. Po rohovom kope sa presadil Dobrotka a definitívne rozhodol. Domáci si nevedeli prihrať, pri chuti bol Šebo a pozorná obrana Jarolímovcov.

Aj v druhom polčase sa viac snažil Slovan, i keď Trnave nemožno uprieť presnejšie prihrávky a vysoký počet ofsajdov, či faulov. V 56. minúte sa dostal do zakončenia Koné, ale minul Putnockého bránu. Pohromu mohol dokonať o dve minúty Kiss, to by ale musel trafiť prázdnu bránu pred chybujúcim Raškom, ktorému sa odkop od brány nepodaril. V 68. minúte sa dostal do šance aj Žofčák, ale nepotrestal štvrtým gólom tragickú Trnavu ani on. Mrzieť ho to v konečnom dôsledku nebude, ale prikrášliť výsledok sa napokon podarilo, no domácim. O minútu sa totiž predral do zakončenia Tomaček a znížil na 1:3. Ten istý hráč sa rútil na zníženie o pár sekúnd, ale v poslednej chvíli ho zastavil Dobrotka. Desať minút pred koncom si po Tomačekovom centri takmer zrazil loptu do vlastnej siete Bagayoko. Snaha znžiť bola evidentná, Kováč však nemieril presne a prevažovala mizéria a strkanica. Dve minúty pred koncom mohol Šebo naopak zvýšiť náskok, ale bránu prestrelil. Napokon sa však predsa len presadil Tomaček a uzavrel skóre na 2:3. Nič to však nemení na výslednom rezultáte, Slovan by postúpil aj v prípade remízy 3:3. Dnes však vyhral a zaslúžene postúpil do finále Slovenského pohára, kde sa stretne so Žilinou. Jeden z tejto dvojice bude určite úspešnejšie reprezentovať náš futbal v pohárovej Európe.

Autor: Ľubomír Hudačko