3 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:0

Trnava tým istým výsledkom pokorila Ružomberok aj v odvete štvrťfinálového stretnutia Slovenského pohára a tak jednoznačne a zaslúžene postúpila do semifinále.

Trnava bola aktívnejšia od úvodných minút, otvoriť skóre chcel v 5. minúte Bernáth po Koného vysunutí. Trafil však len brankára Penksu. Neskôr vysunul Coimbru Kaščák a ten brankára hostí zamestnal takisto. V 14. minúte strieľal Sivčevič, nepresne. V 21. minúte po dobrej kombinácii prenikal P. Maslo, obišiel aj Rašku, ale z uhlu už nezakončil podľa predstáv. Niektoré akcie vyzerali nádejne, ale končili na nepresnostiach, alebo pozornej obrane. Po polhodine hry Bernáth vysunul Koného, ale Penksa ani nemusel zasahovať, lebo útočník minul.

Začiatok druhého polčasu bol raketový. Najprv spálil čistú šancu Maslo, z päťtky prestrelil aj hornú sieť. O chvíľu pálil Coimbra, ale nepochodil a strelu Bernátha vyrazil Penksa na roh. Z neho však Gross otvoril skóre - 1:0. Následne sa hra upokojila a k videniu neboli atraktívne akcie. Po hodine hry Gallo strieľal na Rašku, ale ten je často nepriestrelný. V 66. minúte poslal na P. Čarnotu Koné center, jeho strela sa odrazila od Coimbru a bolo 2:0. O pár minút sa stav opäť menil. Lopta po rohu prišla až k Bernáthovi, ten si obhodil hráča a od brvna potvrdil nadvládu svojho tímu. Kozmeticky upraviť výsledok sa snažil Gallo a Raška sa potiť nemusel ani pri strele Bieláka. Šancu mal ešte v závere Guldan, ale stav sa už nemenil.

Autor: Ľubomír Hudačko