2 : 2
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Súboj rivalov sa skončil remízou 2:2

V utorok o 19:00 privítal na Pasienkoch domáci Slovan Bratislava hostí z neďalekej Trnavy. V súboji odvekých rivalov sa derbyzápas skončil remízou 2:2, čo znamená, že v lepšej pozícii pred odvetou v slovenskom Ríme je práve Spartak Trnava.

Spočiatku sa hral na bratislavských Pasienkoch zaujímavý duel. Už v 8. minúte hosťujúci Patrik Gross vyhlavičkoval na rohový kop pre Filipom Šebom. Onedlho musel zasahovať hosťujúci brankár Raška pri pokuse Kordiča. Český gólman si poradil aj so strelou Guédého. V 29. minúte sa hostia ujali vedenia, keď strelou prekvapil Putnockého Tomaček, síce ju brankár domácich zneškodnil, ale pohotový Kone ju okamžite dorazil za jeho chrbát - 0:1. O niekoľko sekúnd neskôr mohol hneď vyrovnať Šebo, ale aj tentokrát Raška poľahky zasiahol. V 37. minúte mal veľkú šancu domáci Milinkovič, ale jeho krížna strela z priameho kopu trafila iba brvno Raškovej brány. Oneldho musel Raška zasahovať aj pri pokuse Hrdličku. V 39. minúte hostia na prekvapenie zvýšili svoje vedenie, keď po strele Machovca sa lopta dostala opäť za chrbát Putnockého - 0:2. O tri minúty neskôr domáci znížili vedenie hostí, keď si po centri Žofčáka nešťastne strelil vlastný gól Koro Kone, ktorý sa snažil odvrátiť loptu, no bol z toho smoliarsky vlastný gól - 1:2. Ešte v závere polčasu zasahoval Putnocký pred Tomačekom, ktorý sa rútil do šance. Po polčasovom hvizde bol tak stav 2:1 pre hostí.

Domáci Slovan sa snažil v druhom polčase o bleskové vyrovnanie, síce mali Belasí šance aj prevahu, ale nedokázali to pretaviť do gólov. V 46. minúte Guédé nepremenil samostatný nájazd proti Raškovi, o deväť minút zlyhal aj Milinkovič, ale tentokrát mal Raška šťastie, keď mu pri jeho pokuse pomohla aj ľavá tyč. O dve minúty neskôr hosťujúci Diallo obranne zasiahol pred rútiacim sa Šebom a Kordičom. Vzápätí gólman Trnavy chytil krížnu strelu agilného Šeba. V 67. minúte nemusel Raška zasahovať pri pokuse Kordiča, ale o päť minút musel pri strele toho istého domáceho hráča vyraziť loptu na rohový kop. Onedlho sa podarilo domácim z rýchleho brejku vyrovnať, keď skvelú akciu zakončil gólovo Milinkovič - 2:2. V závere si ešte Slovan vybojoval tlak, ale gól už počas záverečných minút nepadol. Avšak, treba poznamenať, že počas tlaku vykopával z bránkovej čiary obranca Kaprálik pri strele jedného z útočníkov domácich. Zápas sa tak skončil remízou 2:2 a tak si Trnava odviezla domov hrateľný výsledok na odvetu na štadióne Antona Malatinského.

Autor: Filip Kubaliak