3 : 3
5:4 pen.
(1:2, 2:2)

Slovenský pohár v sezóne 2010/2011 vyhral Slovan Bratislava

Neuveriteľne dramatický zápas bol k videniu vo finále Slovenského pohára. V Banskej Bystrici sa stretol jeho obhajca a túžil po ňom aj uradujúci majster zo Žiliny. Gólové hody predĺžili duel až do penaltového rozstrelu, kde sa viac darilo belasým. V ňom zvíťazili 5:4, rozhodujúci kop dal Dosoudil.

Aktivitou hýril najprv Slovan, nebezpečnejšiu loptu však posielal do vápna Zošák vo 4. minúte. Nachytať Dúbravku chcel Šebo, to ešte nevyšlo. V 7. minúte sa už skóre menilo. Na pravej strane sa uvoľnil Guédé, poslal loptu pred bránu, kde pracoval Šebo, ale Guldan bol hráčom, ktorý rozvlnil sieť. Bola vlastná a tak sa vedenia ujal belasí tím - 1:0. Poriadne neubehla ani štvrťhodina a bolo vyrovnané. Zošák nevedel čo s loptou a z 25-tich metrov krásne napálil do siete - 1:1. Žilina bola aktívnejšia, Slovan vymýšľal lopty na Šeba, ktoré úspechy neprinášali. Práve po jeho nahrávke dobre zakončoval Božič, no lopta šla napokon mimo brány. V 40. minúte vyšla ackia pre zmenu šošonom. Dlhá lopta Ceesaya našla Lietavu a prehodil Putnockého - 1:2. V závere bola túžba stav vyrovnať, Šebo však mieril z uhlu nepresne. Polčas tak vyhrala Žilina, keď otočila nepriaznivý stav vo svoj prospech.

Ostro začínalo druhé dejstvo, blízko druhého vlastného gólu bol Guldan po akcii Šeba. Z následného rohu sa dostala lopta k Žofčákovi a poslal Dúbravku z úradu práce preč. Zahrozili aj v tomto zápase písaní hostia, keď Bellovu akciu zakončoval Ceesay. Mieril nepresne. Po štandardke bol blízko gólu Božič aj Šebo, prvý menovaný trafil žrď, reprezentant Slovenska dorážal neúspešne. S možnosťami na gól sa roztrhlo vrece, v 54. minúte dobre prenikal Lietava a nechýbalo veľa, aby zvýšil vedenie svojho tímu. Nasledovali hluché minúty, Hapalovci kontrolovali hru, Jarolímovci boli trochu bezradní. V 66. minúte strieľal veľmi nepresne Žofčák. Mierne sa iskrilo na ihrisku, aj v hľadisku, ale svoju prácu si naďalej úspešne odvádzal aj veľký hráč Šebo. Žofčák mu pripravil pôdu a bývalý útočník Glasgow Rangers už vedel, čo s loptou. Našiel si svoju pozíciu a perfektne zakončil - 2:2. Aktívny bol aj naďalej, ale z diaľky bránu minul. Viac sa gólových šancí neurodilo, mužstvá už vyčkávali na predĺženie. Po riadnej hracej dobe sa duel skončil nerozhodne 2:2.

V prvom predĺžení sa hralo opatrnejšíe, rožky sa však sanžili vystrkovať obe mužstvá. Hráči spod Dubňa si vypracovali roh a po ňom Gergel a Šourek mohli nakloniť misky váh na svoju stranu. Po priamom kope Mráza musel opäť zasahovať Putnocký. V 99. minúte strieľal tesne nad brvno Bagayoko. Minútu pred koncom prvého predĺženia bol v dobrej pozícii po nahrávke Bagayoka Szárka, ale trafil tesne vedľa.

Druhá extra porcia pätnásťminútovky najprv neprinášala toľko rozruchov, ako v predošlých etapách zápasu. To ešte nikto netušil, čoho napokon budú diváci svedkami. Obaja súperi už nechceli riskovať. Hralo sa nakopávanými loptami, o čosi lepšia bola Žilina, Mabouka vyskúšal pozornosť Putnockého. V 113. minúte vybojoval Slovan štandardku a po nej sa menilo skóre! Presadil sa kto iný, ako Šebo. Opäť Žofčák pri lopte, centroval presne a kanonier belasých poslal svoj tím do vedenia - 3:2. Následne sa situácia zopakovala a mohlo byť vedenia dvojgólové. Dvojgólový hrdina však tentokrát mieril nad. Na druhej strane, dve minúty pred koncom sa ocitol sám pred Putnockým Pich, ale neuspel a následne nemal šťastie ani Mabouka. Posledný, zúfalý nápor patril Žiline a vyplatilo sa. V 121. minúte sa dlhý aut dostal až k Mrázovi, ktorý namieril presne a infarktový zápas ešte stihol vyrovnať - 3:3!

Rozhodnúť musel už len penaltový rozstrel. Šebo mohol byť hrdina celého duelu, avšak zápas sa ešte nekončil a lotéria je neúprosná. Práve on bol prvým hráčom na bielom bode, ale svoje farby tretíkrát nezdvihol. Postupne sa presadil v modrých farbách Žofčák, Grendel, Hrdlička, Guédé a Dosoudil. Šošoni poslali na penalty Mráza, Guldana, Picha a Lietavu, ktorí premenili, ale Šourek ako prvý z mužstva nedal. Na druhej strane však neuspel ani Dobrotka a rozhodnúť mohol Ceesay. Gambijský rodák však tiež nebol úspešný. Po poslednom úspešnom Dosoudilovi musel dať Gergel, ale nestalo sa tak, krásny zápas s infarktovým záverom tak nakoniec ovládol predsa len Slovan Bratislava. Obhájil titul tejto súťaže spred roka, keď porazil Trnavu. Opäť padlo šesť gólov, avšak tentokrát to bolo oveľa napínavejšie. Nádherné finále, čo viac si mohol divák želať. Snáď len priamy prenos aspoň v internetovej televízii. Slovenský pohár v sezóne 2010/2011 putuje do Bratislavy!

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.sk