3 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Pod Dubňom Žilina splnila úlohu favorita

V prvom zápase prvého semifinále Slovenského pohára sa zrodil očakávaný výsledok, možno pre hostí až krutý, ale za to určite zaslúžený. Žilina vyhrala nad Zlatými Moravcami jasne 3:0.

Už vo 4. minúte zahrozili domáci v podobe spolupráce Gergela a Mabouku, druhý menovaný mieril tesne vedľa. Osmelili sa aj hostia, po priamom kope hlavičkoval nedôrazne Majerník. V 12. minúte zabrala spolupráca hráčov čiernej pleti, Mabouka a Bello posunuli Ceesayovi a ten z otočky pálil slabo a tak Kuciak nemal s loptou problém. Hra bola pomerne vyrovnaná, ale väčšie šance mali na skórovanie domáci. A to potvrdili aj v 29. minúte, ked sa prvýkrát zmenilo skóre. Po štandardke sa dostala lopta k Ceesayovi, ktorý ju dobre spracoval a vypálil k pravej žrdi - 1:0. Niečo podobné predviedol gambijský útočník aj po polhodine hry, tentokrát mieril vedľa. Hostia sa snažili hroziť po priamych kopoch, ale nič z nich nevyťažili. Neuspela ani bomba Pavelku. Polčas tak skončil výsledkom 1:0.

V tom druhom sa rozhodlo o osude stretnutia, šošoni sa totiž dostali hneď na začiatku do ďalšej šance a opäť bol pri tom Ceesay. Jeho lopta narobila Kuciakovi problémy, napokon sa skóre po teto akcii nemenilo. Netrvalo však dlho a už to bolo 2:0. Rohový kop Mráza zavesil práve Gambijčan a Kuciak nemal šancu. Okrem striedaní hostia nepredviedli nič, teda až na faul v pokutovom území, ktorý v šere rozhodca videl a odpískal domácim penaltu. Najlepší hráč na ihrisku Ceesay bol v pokutovom území faulovaný Babicom, ktorý navyše uvidel červenú kartu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Majtán a bolo 3:0. Desať minút pred koncom zahrozil ešte Gergel, nebezpečným koníčkom však Kuciaka napokon neprekabátil. Zlatomoravčania sa nedostali do šance ani po hlavičke Brčáka, šošoni boli všade a pozorne bránili. Napokon sa už nič vážne neudialo a Žilina porazila Zlaté Moravce výsledkom 3:0. Ten jej dáva do odvety veľkú šancu na finále.

Autor: Ľubomír Hudačko