0 : 3
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:3

V Ružomberku sa odohral prvý štvrťfinálový zápas Slovenského pohára. Málo futbalovej krásny predviedli hráči MFK, naopak, Spartak je v podstate už v semifinále, ťažko v odvete premrhá trojgólový rezultát.

Zápas začal zostra, už v 3. minúte mohli hostia zahrávať pokutový kop, ale Kružliak do píšťalky nefúkol. Následne sa však Spartak mohol radovať. V 6. minúte potiahol akciu Kaščák, našiel presnou prihrávkou Jána Čarnotu, ktorý otvoril skóre - 0:1. Hra bola miestami veľmi nepresná, ale domáci dobre zaútočili a Kaščák si takmer dal vlastný gól. Okrem toho sa však Ruži kombinovať darilo veľmi zriedka, nedarilo sa im vytvoriť si šancu ani po štandardných situáciách. Naopak, Trnava mala a má veľmi pozornú obranu už od začiatku tejto sezóny. Po polhodine hry vypálil Ďubek, Raška bol pripravený. V závere polčasu to rovnako skúšali zavesiť Bielák a Ďubek, ale obaja pálili nad bránu.

V druhom polčase začali domáci aktívne. Skúšal to z pravej strany Ďubek, ale trafil len bočnú sieť. V obrovskej príležitosti na vyrovnanie bol Ján Maslo, no hlavičkoval len do Raškových rúk. Ruža bola aktívnejšia, ale v zakončení im chýbal ešte jeden krok. Šťastena teda nebola naklonená na ich strane, keďže vzápätí hostia zvýšili náskok. Krásnu individuálnu akciu predviedol Koro Koné, keď prešiel dlhé sólo a ešte k tomu obišiel Hrdličku a do prázdnej brány upravil na 0:2. Tento moment otupil snahu domácich už úplne, hostia len kontrolovali priebeh a boli v pohode a mohli po zmätkoch v obrane Liptákov pridať tretí gól. V 70. minúte mohol znížiť Maslo, ale opäť bránu netrafil a tak sa trestalo na druhej strane. Chybu spravil Gallo, Coimbra preloboval brankára a zmenil skóre. Niečo podobné dvakrát skúšal Coimbra v 80. minúte, tentokrát nemal toľko šťastia. Šancu mal onedlho aj Procházka, napálil to do žrde. Domáci pokračovali v mizérii, zápas sa už len dohrával a napokon skončil výsledkom 0:3.

Autor: Ľubomír Hudačko