1 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:0

V utorok o 17:30 sa pokúsili Zlaté Moravce o takmer nemôžné, keď privítali Žilinu, ktorá si priviezla na pôdu ViOnu trojgólový náskok. Síce domáci hráči jasne dominovali nad slovenským vicemajstrom, dokázali skorigovať náskok šošonov len o jeden gól.

V úvode zápasu mali prevahu domáci. Už v 4. minúte domáci Hruška zblízka tesne minul Krnáčovu bránu. O šesť minút sa už domáci ViOn dostal do vedenia, po rohovom kope Orávika nadvihol jeho center Majerník na Janečku, ktorý hlavou prekonal bezmocného Krnáča - 1:0. Po štvrťhodine hry mali šancu znovu Zlaté Moravce, keď Pavelka vysunul Brčáka, ten však v šanci vypálil nad bránu. V 27. minúte mal dobrú šancu Orávik, v poslednej chvíli nakoniec zachraňoval Piaček. Po polhodine hry sa prebrali hostia, keď Gergelov pokus Kuciak zblokoval na rohový kop. Postupne sa však hra vyrovnala a hralo sa len medzi šestnástkami. Ešte v závere prvého dejstva sa v dobrej pozícii ocitol Tomášek, no z veľkého uhla mieril iba do bočnej siete. Domáci viedli po polčase 1:0 a stále sa držali nádeje na zvrátenie ešte dvojgólového náskoku MŠK.

V druhom polčase sa domáci tak pochopiteľne snažili o zvýšenie svojho vedenia. V 52. minúte skúšal šťastie domáci Pavelka, ale Krnáč bol pozorný. Po hodine hry pohrozili aj hostia, ale Pichovu strelu Kuciak chytil. V 68. minúte rohový kop Tomášeka našiel hlavu Pavla Majerníka, ale jeho pokus vykopol na bránkovej čiare Ceesay. V 74. minúte domáci Brčák posunul Orávikovi, ten v dobrej pozícii nastrelil iba Mabouku. V záverečnej desaťminútovke sa domáci neúnavne snažili o vstrelený gól, avšak, pozorná obrana hostí ich snahu s prehľadom likvidovala. V 80. minúte vystrelil Orávik do tyčky, následná odrazená lopta sa dostala ku Pavelkovi, ten už ale nedokázal nič urobiť. O dve minúty neskôr sa vyznamenal Krnáč, keď pekne vyrazil na rohový kop Chrenov pokus spoza šestnástky. V závere zápasu si už Žilina ustrážila svoje vedenie a do posledného hvizdu rozhodcu už kontrolovala priebeh hry. Zlaté Moravce môže akurát tešiť to, že vyhrali po prvýkrát proti Žiline.

Autor: Filip Kubaliak