2 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

FC Zlaté Moravce - FC Petržalka 2:1

V utorok podvečer sa hral zaujímavý súboj v rámci 3. kola Slovenského pohára na ihrisku Zlatých Moraviec. Dlhé minúty sa črtala výhra hostí, napokon však obratom ďalej postupuje FC ViOn.

Od začiatku zápasu sa množili nepresnosti a domáci sa k zakončeniu dostávali len sporadicky. Veľkú šancu mali hostia v 11. minúte. Po centri sa dostal k hlavičke Švec a len tesne minul brvno Kuciakovej svätyne. Hostia pohodlne odvracali centrované lopty a sami si vytvárali zaujímavé príležitosti. Po štvrťhodine sa ku hlavičke dostal tentokrát Kozák, no jeho príležitosť skončila nad bránou. V polovici prvého dejstva mal veľkú príležitosť hosťujúci Johancsik; loptu sa mu však nepodarilo skrotiť a tak Kuciak nemal problém. Jeho spoluhráč Candrák strieľal na bránu, napokon odkopol Švec. Johancsik bol pri chuti, ale ani tentokrát jeho strela nenašla sieť. Päť minút pred koncom strieľal z veľkej diaľky Pavlovič, Jančo si napokon poradil. V závere ešte pekne zakombinovali domáci, ale ani Janečka, či Candrák loptu do siete nedopravili.

Druhý polčas začal šancami aktívneho Johancsika, no najprv mu zakončiť zabránila obrana a gól nedal ani z otočky; vychytal ho Kuciak. V 55. minúte sa diváci dočkali prvého gólu v tomto stretnutí. Nepadol však do siete hostí, aj keď mal k tomu veľmi blízko Candrák. Sám na Janča nevyzrel a tak sa z následnej akcie radovala Petržalka. Center do šestnástky pohodlne doklepol najaktívnejší hráč stretnutia Johancsik - 0:1. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané. Pavlenda našiel v pokutovom území Janečku, vyznamenal sa Jančo a nedopustil zmenu skóre. ViOn sa nevedel presadiť cez pevnú obranu hostí, ktorú skvele naordinoval tréner Goffa. V ďalšej šanci neuspel ani Janečka a Kuračka. Obaja triafali vedľa brány. Do streleckej listiny sa mohol po druhýkrát zapísať opäť Johancsik, Kuciak len s námahou vyrazil.

Už to vyzeralo, že domáca bezradnosť nebude mať konca-kraja; k lopte sa však postavil Babic a keďže nevedel čo s ňou, dal gól. Výstavná strela skončila v šibenici a skóre bolo vyrovnané - 1:1. Rozhodnúť zápas ešte v riadnom hracom čase-to bola nasledujúca úloha Jarábkovcov. Gól vlial viac síl a oplatilo sa útočiť. V pokutovom území bol faulovaný Orávik, Pavlovič penaltu pohodlne premenil a upravil stav na 2:1. Poslednú šancu mal ešte Janečka, ale tretí gól by už bol pre hostí mimoriadne krutý. Záverečný tlak Petržalke už nepriniesol nič a tak do 4. kola napokon postupujú Zlaté Moravce.

Autor: Ľubomír Hudačko