1 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:0

V utorok sa hralo štvrťfinále Slovenského pohára aj v Nitre, domáci tím porazil FC ViOn Zlaté Moravce najtesnejším rozdielom 1:0.

Tento duel začal opatrne, hráči sa oťukávali. Striedala sa nuda s nepresnosťami- Najaktívnejším hráčom Nitry bol od začiatku Róbert Rák. Jeho centre, či štandardky prinášali rozruch pred bránou hostí. Jeden z nich si v 28. minúte ViOn takmer zrazil do vlastnej brány. Po polhodine hry sa dostali k slovu aj oni k tej správnej bráne. Pavlenda zakombinoval s Orávikom a center na Stojanoviča bol dobrý, no ten v dobrej šanci hlavičkoval mimo troch žrdí. V závere polčasu skúšal šťastie Hodúr, no nepochodil a zahrozil Tomášek. Ten strieľal nepresne.

Nitra bola aktívnejšia aj v druhom polčase, ale hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Hodúr sa v 50. minúte ocitol v šanci, strelu v pohode chytil Kuciak. Obom mužstvám chýbalo povestné šťastie, ale taktiež aj pohoda na kopačkách. Hra bola naďalej nepresná a kúskovaná. Futbalovej krásy k videniu veľmi nebolo, zmeniť sa to pokúšal po hodine hry Kotora, či Hodúr, ale nepodarilo sa im niečo vymyslieť. V 80. minúte sa mohlo niečo udiať pred bránou Zlatých Moravic, to by ale odkrytú bránu musel niekto trafiť. Nitra sa snažila viac a to aj vyústilo do vedúceho gólu. Trmu-vrmu v šestnástke ako tak ešte stihol zachrániť Kuciak, ale následne rozvlnil sieť Rák a poslal svoje mužstvo do vedenia - 1:0. Týmto momentom narástli Galádovcom krídla, vyrovnať však chcel ViOn, ale nič podstatné sa už neudialo, výsledok tak ostal nezmenený.

Autor: Ľubomír Hudačko