06.04.2010 18:00 CET
0 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 0:1

V utorok Dunajská Streda hostila Trnavu. DAC-u sa nepodarilo v prvom zápase semifinále Slovenského pohára odvrátiť minulý debakel 7:0 v lige, tentokrát prehrali na domácej pôde 0:1 a DAC tak musí v odvete zabojovať, aby sa dostal po 15. rokoch do finále Slovenského pohára.

Spočiatku to bol svižný futbal bohatý na šance. V 12. minúte zabojoval N'Kendo, ktorý vzápätí nahral na Koejoeho, ale ten netrafil bránu. O tri minúty neskôr mali veľkú šancu hostia, ale Procházka zakončil peknú akciu Spartaka nepresne. Onedlho sa do veľkej šance dostal hosťujúci Bernáth, ale z malého vápna nedokázal prekonať Novotu, ktorý bravúrnym zákrokom vychytal kanoniera hostí. V 25. minúte domáci Nikolič centroval na Koejoeho, ale ten hlavičkou neprekonal Novotu. V 39. minúte sa po veľkej chybe domáceho stopéra Elonga dostal do šance Štyvar, v poslednej chvíli ho pred šestnástkou nedovolene zastavil Kazlauskas. Nasledoval priamy kop, ktorý zahral Ľuboš Hanzel a pekným oblúčikom prekonal bezmocného domáceho brankára Jána Novotu - 0:1. Tesne pred polčasovým hvizdom veľkú chybu opäť urobil Elong, ale Štyvar tentokrát neprekonal Novotu, ktorý zázračne strelu kanoniera hostí zneškodnil. V závere prvého polčasu sa ešte snažil N'Kendo vyrovnať, ale jeho hlavička mierila nad. V závere ešte domáci zahrávali priamy kop, Marcin v snahe zakončiť nechtiac trafil Kožucha, tento zákrok však hlavný arbiter Horváth posúdil ako úmyselný a domáci Stopér dostal prísnu červenú kartu.

V druhom polčase sa snažili hostia zvýšiť vedenie, avšak v 51. minúte mal po chybe domácej obrany gól na kopačke hosťujúci Ďuriš, ale trafil len bočnú sieť. V 60. minúte sa do veľkej šance opäť dostal hosťujúci kanonier Bernáth, ale svoju tutovku trestuhodne nepremenil. O osem minút neskôr domáci Nikolič pekne nahral na N'Kenda, ale jeho šancu hosťujúci brankár zmaril. V 79. minúte musel opäť zasahovať brankár hostí, ktorý pekne vyrazil Yavarzadeho priamy kop na roh. V závere sa snažili ešte domáci o vyrovnanie, ale hosťujúci Spartak Trnava už svoje vedenie nepustil z rúk a do domácej odvety si odnáša skvelý výsledok 0:1 zo Žitného ostrova.

Autor: Filip Kubaliak