23.07.2008 20:30 CET
2 : 1
(2:0)

Dortmund porazil Bayern a má Superpohár

Borussia Dortmund zvítězila v německém Superpokalu nad Bayernem Mnichov 2:1 a oplatila mu tak porážku z finále DFB-Pokalu. Branky BVB zařídili Blaszczykowski a Hajnal, bavorský gigant již stačil pouze snížit zásluhou Ekiciho.

Superpohár, který hostil dortmundský Vesfálský stadion, v Německu pro jednu sezonu nahradil Ligový pohár a hrál se poprvé od roku 1997. Jde o neoficiální soutěž, o čemž svědčí například i neomezený počet střídání, a proto bývá v médiích často označován za klasické přípravné utkání.

"Schwarz-gelben" duel ve svůj prospěch rozhodli již během první půle dvěma slepenými góly. Nejprve ve 29. minutě Petrič vyslal geniální přihrávkou vpřed Blaszczykowského a polský záložník s ledovým klidem překonal Rensinga, který nevěděl, zda má zůstat v bráně či vyběhnout. O tři minuty později se za Luciovu ruku kopal volný přímý kop, kterého se Tamás Hajnal zhostil náramně, když míč přes zeď uklidil přesně do levého rohu branky. Bayern utkání zdramatizoval v 72. minutě, kdy se vyznamenali mladíčci – Kroos skvělou nahrávkou vybídl Ekiciho a ten poslal míč pod Weidenfellerem do sítě. Na vyrovnání se však už Mnichované nezmohli.

Dortmund se tak po pětadevadesáti dnech dočkal odplaty za porážku 1:2 v prdloužení z DFB-Pokalu a počtvrté v historii klubu získal Superpokal.

Autor: Petr Vaněček