Mistrovství světa klubů FIFA - Mistrovství světa klubů

18.12.2013 20:30 CET
3 : 1
(0:0)

Raja šokovala Mineiro a zahraje si o prvenství s Bayernem

Raja dokázala na mistrovství světa klubů vyhrát i potřetí v řadě a senzačně postoupila přes Atlético Mineiro do finále, kde se o trofej utká s Bayernem Mnichov. Parta kolem Ronaldinha nesmetla svého soupeře, jak se původně předpokládalo, o šance jí nakonec připravila proměněná penalta z 84. minuty.

Brazilský celek poznal hned od začátku, že to se svým soupeřem nebude mít jednoduché. Errakiho rohový kop ze 13. minuty na bližší tyč byl pořádně nebezpečný, Chtibi však následnou hlavičku poslal vedle brány. Na druhé straně Ronaldinho načechral balón na hlavu Leonardo Silvy, který rovněž střílel mimo.

Ve 22. minutě Atlético předvedlo další hezkou akci, Fernandinho vyslal doleva rozeběhnutého Lucase, který ještě nacentroval na Joa, jehož levačka opět do brány nezamířila. Ani ve 33. minutě se skóre neměnilo, po Ronaldinhově pasu Fernandinho zase nenašel tu správnou mušku.

Závěr první půle vyšel lépe marocké Raje. Iajour nejprve dobře zakombinoval Karrouchym, kapitán Moutouali se následně opřel do voleje, skvěle se ale proti němu vyčinil brankář Victor. O pár chvil později Moutouali z pravé strany na brazilského brankáře zase nevyzrál, minutu před koncem zacílil vedle Iajour.

I druhá půle byla hodně vyrovnaná. Raja do ní vstoupila, jak nejlépe mohla, po rychlém protiútoku se totiž dokázal prosadit Iajour. Namotivovaní domácí mohli navýšit náskok záhy, Hafidiho přihrávka na Moutoualiho ovšem směřovala jen do ofsajdu. Pak se o vyrovnaní snažil Tardelli, avšak chybu obrany soupeře nepotrestal.

V 63. minutě se Atlético gólu přece jenom dočkalo. Ronaldinho všem evropským fanouškům vzkázal, že fotbal hrát rozhodně nezapomněl, a jeho parádní přímý kop opravdu snesl světové parametry. O deset minut později mohl otočit zápas Jo, objevil se v dobré příležitosti, jenže se trefil přesně do míst, kde stál brankář Askri.

Zřejmě klíčový moment celého utkání proběhl šest minut před koncem. Rozhodčí Carballo nařídil hodně kontroverzní pokutový kop za faul Révera na Iajoura v pokutovém území a z bílého puntíku se Moutouali nemýlil. Závěrečný tlak Mineiru nepomohl, naopak třetí branku Raja přidal z dorážky Mabidé.

Autor: Patrik Sandev / fifa.com