0 : 2
(0:1)

Slavící Diogo Jota (© AFP)

Jota skolil Arsenal a poslal Liverpool do finále Ligového poháru

Liverpool dnes porazil Arsenal jasně 2:0. Oba góly vstřelil Portugalec Diogo Jota. Ten své dva zásahy rozdělil svorně do obou poločasů. Nejprve ve 20. minutě zazářil sólovou akcí a po přestávce perfektně zakončil rychlý útok po famózním křižném pasu. Ve finále se Reds utkají s Chelsea.

Do dnešního odvetného utkání vstoupili mnohem odvážněji domácí Gunners, které už v 6. minutě dělilo od úvodního zásahu doslova pár centimetrů. Konkrétně kapitána Lacazetta, jehož skvěle kopnutý přímý kop vytáhl gólman Kelleher na břevno! Byli to ale hosté z Liverpoolu, kteří ve 13. minutě dostali míč do sítě. Matip však zakončoval z jasného ofsajdu a branka tak nemohla platit. Vzedmutí Reds ale nakonec přeci jen přineslo první gól, a to ve 20. minutě. Diogo Jota se pustil do odvážné sólové akce, při níž přehrál Tomiyasua i Whita, navedl si míč na střed a celkem v klidu uklidil míč do protipohybu brankáře Ramsdala. Tady obrana Arsenalu hodně zaspala.

Stejně tak vázla i rozehrávka domácích a pohyblivější Liverpool si v klidu hlídal své vedení. V prvním poločase už se ani jeden z týmů do větší příležitosti neprobojoval. Po přestávce jako první zahrozili Kanonýři, kteří vstoupili na hřiště hodně namotivovaní a v 50. minutě se v obří šanci ocitl Lacazette. Ten si dobře zpracoval krásný oblouček Lokongy, ale následnou střelu poslal vysoko nad! Hned o chvíli později mohli skórovat i hosté. Jota se snadno uvolnil na levé straně a naservíroval do vápna přesný pas proti noze Gordona, ten však skončil podobně jako předtím Lacazette. Ofenzivní podívaná pokračovala a v 59. minutě mohlo být o výsledku rozhodnuto. Konaté ale svojí ostrou hlavičku z rohového kopu poslal do tyče a dorážející Henderson byl v ofsajdu.

Po trochu hlušší pasáži se do toho oba celky opřely kolem 70. minuty. Martinelli chytře střílel z úhlu, ovšem Kellehera nenachytal. Ještě větší šanci měl střídající Minamino, jehož ránu na poslední chvíli zblokovali obránci Arsenalu. V 77. minutě už Diogo Jota zaznamenal svoji druhou branku v zápase a rozhodl celý dvojzápas. Martinelli nešťastně podklouzl, čehož využil Alexander-Arnold a famózním pasem našel Jotu, který si perfektně míč zpracoval a ležérně přehodil Ramsdala. Gól ještě posvětil VAR a Kloppovi svěřenci se mohli začít radovat. Gunners se pak snažili alespoň snížit, jenže většinou se doslova zamotali do vlastních kliček a zkoušeli to příliš individuálně. To ostatně platilo prakticky pro celý zápas. V 90. minutě navíc inkasoval druhou žlutou kartu Thomas Partey, který byl na hřišti jen nějakých 20 minut, čímž ukončil naděje Artety a spol.

Autor: David Ullrich / Nova Sport