Kamerun se s Tuniskem utká v přímém souboji o čtvrtfinále

Tunisko sice neudělalo žádný velký přehmat a stále se může prát o čtvrtfinálovou naději, ovšem šance jsou podle mnohých na bodu mrazu. Vítěz tohoto duelu jde dál, remíza by teoreticky mohla stačit pouze Kamerunu. Před začátkem skupiny to vypadalo, že oba favorité si to už rozdají pouze o první místo, nyní se však do dalších bojů podívá jenom jeden z nich. A větším překvapením by určitě bylo, kdyby oním nepostupujícím byl Kamerun.

Gabon útočil na postup, po remíze s Tuniskem musí ještě čekat

Tunisko nezvládlo ani své druhé utkání na africkém mistrovství. Po remíze 1:1 se Zambií přišlo další neatraktivní utkání, remíza s Gabonem. Ten svůj zisk rozšířil na čtyři body a je blízko postupu.

Gabon se po Kamerunu pokusí zaskočit i Tunisko

Gabon, který hned v prvním zápase šokoval fotbalovou veřejnost výhrou nad Kamerunem, odehraje v neděli v podvečer další utkání skupiny D, ve kterém narazí na Tunisko.

Tunisko je dalším favoritem, kdo při svém debutu zaváhal

Stejně jako mnoho dalších favoritů letošního ročníku Afrického poháru národů, také Tunisané se při svém debutu na turnaji dlouho hledali. A vlastně za celých devadesát minut ani nenašli. Nakonec tedy mohou být rádi, že z premiérového představení vyvázli alespoň s tím jedním bodem za remízu 1:1. Třeba jejich kamerunští kolegové ze skupiny takové štěstí neměli.

Zambie si klade vysoké cíle, první překážkou je silné Tunisko

Ačkoli Zambie měla na mistrovství světa do Jižní Afriky rozhodně dále než její úvodní soupeř na Africkém poháru národů Tunisko, prezident tohoto vnitrozemského afrického státu Rupiah Banda je plný očekávání. Dokonce věří, že reprezentace dokáže celý šampionát vyhrát!

Nominace Tuniska na APN

Nominace Tuniska na Africký pohár národů

Nominace Tuniska a kvalifikaci

Nominace Tuniska pro kvalifikační duel o postup na MS 2010 proti Mozambiku.

Nominace Tuniska na kvalifikaci

Nominace Tuniska pro kvalifikační duel o postup na MS 2010 proti Nigérii.

Francouzští politici chtějí při vypískání hymny zrušit zápas

Francouzští politici volají po zrušení zápasů, před nimiž se ozývají pískot a pokřiky během francouzské hymny. Reagovali tak na skandál před úterním přípravným fotbalovým duelem s Tuniskem na stadionu Stade de France.

Belaid v tuniské nominaci nechybí

Nominace tuniské reprezentace pro nacházející kvalifikační zápas proti Burkině Faso, v níž se opět objevil záložník pražské Slavie Tijani Belaid.

Kamerun porazil v prodloužení Tunisko

Kamerun se po úvodní prohře od Egyptu zvedá, což potvrdil také dnes proti Tunisku. Ani ne po třiceti minutách už vedl dvoubrankovým rozdílem a zápas směroval do vítězného konce. "Orlové z Kartága" nakonec vyrovnali, hřiště však opouštěli se slzami v očích. V nastavení se trefil M’Bia a zařídil pro svůj tým výhru 3:2.

Preview: Tunisko - Kamerun

Kamerun se v pondělní večer střetne ve čtvrtfinále Afrického poháru národů s vítězem skupiny D Tuniskem. Do role favorita jsou přiřazování Kamerunci, kteří by rádi navázali na poslední dva vítězné zápasy. Vítěz tohoto duelu se utká s domácí Ghanou.

Tunisko uhrálo s Angolou postupovou remízu

Vzájemné střetnutí těchto dvou týmů nabídlo zřejmě nejnepohlednější průběh zápasu, který byl na turnaji k vidění, což dokazuje také konečný výsledek – bezbranková remíza.

Preview: Tunisko - Angola

Oba celky mají před posledním vystoupením v základní skupině velmi výhodnou výchozí pozici. Remíza zaručí postup oběma, bez ohledu na výsledek druhého zápasu mezi JAR a Senegalem.

Tunisko nedalo JAR šanci

Skvělý první poločas Dos Santose prakticky rozhodl o vítězi. Dva góly sám dal, třetí padl zejména díky jeho tyčce. V závěru pouze snižoval Mphela. Snaha Jihoafrické republiky byla celý druhý poločas zastavována výborným taktickým výkonem tuniské obrany.