Ronaldo je fotbalový génius, řekl portugalský trenér Santos

Útočník Cristiano Ronaldo zařídil šestým hattrickem za národní tým a celkově třiapadesátým v kariéře výhru portugalských fotbalistů 3:1 nad Švýcarskem ve středečním semifinále Final Four Ligy národů. Trenér Fernando Santos ho označil za fotbalového génia.

Po zásahu videa místo Portugalců kopali penaltu Švýcaři

Sporný moment nastal ve středečním semifinále Final Four Ligy národů mezi Portugalskem a Švýcarskem. Rozhodčí Felix Brych nařídil v 53. minutě pro domácí pokutový kop, po zhlédnutí videa za zákrok na opačné straně však verdikt změnil a penaltu nařídil ve prospěch Švýcarů.

Ronaldův hattrick poslal Portugalsko do finále Ligy národů

Ještě pár minut před koncem to vypadalo, že se v semifinále Ligy národů bude mezi Portugalskem a Švýcarskem prodlužovat, pak se ale taktovky ujal kapitán Cristiano Ronaldo, který dvěma góly během tří minut završil hattrick a rozhodl o finálové účasti domácího výběru. Za zemi helvétského kříže srovnával z penalty Rodriguez.

Švýcaři zkusí prolomit skvělou formu domácího Portugalska

Liga národů spěje do zdárného a dlouho očekávaného finále. Ve hře o prvenství jsou ještě čtyři poslední týmy. V prvním utkání se na horkou půdu Estádio do Dragão dostaví Švýcaři, kteří by moc rádi narušili výborné statistiky domácího Portugalska.

Nominace Portugalska na Ligu národů

Nominace Portugalska na finálový turnaj Ligy národů:

Do dvou týdnů budu zpátky, ujistil Ronaldo po svém zranění

Cristiano Ronaldo kvůli zranění v pondělním kvalifikačním utkání o postup na Euro 2020 proti Srbsku střídal už po půlhodině hry. Podle čtyřiatřicetiletého Portugalce nejde o nic vážného a do dvou týdnů by měl být v pořádku. Opoře Juventusu hrozí, že zmešká první čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů na hřišti Ajaxu 10. dubna.

Portugalci pouze remizovali se Srby a komplikují si postup na Euro, Ronaldo se zranil

Titul budou na Euru 2020 obhajovat Portugalci. Nebo nebudou? V úvodních dvou zápasech kvalifikace, které měly patřit k těm lehčím, Portugalsko zaváhalo a navíc se mu v první půli utkání se Srby zranil Cristiano Ronaldo.

Portugalsko potřebuje zabrat, doma hostí nebezpečné Srbsko

Obhájci evropského primátu Portugalci nevstoupili do kvalifikačního cyklu optimálně a v dalším domácím utkání budou mít možnost nápravy. Portugalsko přivítá nebezpečného soupeře ze Srbska, který si rovněž nárokuje právo na jedno z postupových míst. Případná další bodová ztráta by pro svěřence trenéra Fernanda Santose mohla znamenat problémy.

Portugalsku proti Ukrajině ke gólům nepomohl ani návrat Ronalda

Úřadující evropský šampion nakročil za obhajobou titulu neslavně. Národní tým Ukrajiny totiž dokázal proti Portugalsku vymazat všechny ofenzivní zbraně soupeře v čele s Cristianem Ronaldem a odváží si z Lisabonu bod za bezbrankovou remízu.

Ronaldo se vrací do reprezentace a jeho prvním soupeřem je Ukrajina

Na posledním mistrovství světa v Rusku skončilo Portugalsko v osmifinále proti Uruguaycům a doufá, že další velký turnaj se mu povede lépe. Jeho kvalifikační pouť na mistrovství Evropy začne v pátek večer proti silné Ukrajině.

Nominace Portugalska na kvalifikaci

Nominace Portugalska na kvalifikační zápasy o postup na MS 2020 proti Ukrajině a Srbsku:

Portugalec Ronaldo se vrací do reprezentace, nehrál za ni od MS

Cristiano Ronaldo se poprvé od loňského mistrovství světa v Rusku objevil v portugalské reprezentaci. Hvězda Juventusu nechybí mezi 25 hráči, které trenér Fernando Santos povolal k úvodním utkáním kvalifikace Eura 2020 proti Ukrajině a Srbsku.

V semifinále Ligy národů se Anglie utká s Nizozemskem

V semifinále prvního ročníku Ligy národů se utká domácí Portugalsko se Švýcarskem a Nizozemsko s Anglií. Závěrečný turnaj pro vítěze základních skupin nejvyšší soutěže se uskuteční od 5. do 9. června v Portu a Guimarãesi.

Portugalsko - Polsko 1:1

Polsko sice nemohlo před tímto duelem odvrátit svůj sestup z nejvyšší výkonnostní ligy do béčkové, díky uhrané remíze v Portugalsku se mu ale podařilo vybojovat nasazení do prvního výkonnostního koše pro kvalifikaci na EURO 2020. Předskočilo totiž na dálku Německo, a to hlavně zásluhou hodně zlepšeného výkonu ve druhé půli.

Preview: Portugalsko - Polsko

Favorizovaní Portugalci zakončí skupinovou fázi třetí skupiny ligy A jako její vítězové, ať už jejich poslední duel skončí jakkoli. Jistotu mají také Poláci, i když jinou, než si asi před pár měsíci představovali. S bodem na kontě se totiž i po případné výhře budou poroučet o ligu níž.