Touré: Sudí nás poškozovali, ale africké týmy nikoho nezajímají

Záložník Pobřeží slonoviny Yaya Touré se zlobí, že se nikdo nezabývá nespravedlností vůči africkým mužstvům na mistrovství světa. Jeho tým skončil na šampionátu po základní skupině, když v posledním zápase prohrál s Řeckem 1:2 poté, co Jorgos Samaras proměnil v nastavení penaltu.

Je to historická chvíle, radoval se po postupu Santos

Řekové na svém třetím světovém šampionátu poprvé postoupili do vyřazovací fáze. V závěrečném duelu skupiny C porazili Pobřeží slonoviny 2:1 a obsadili v tabulce druhé místo. Evropský tým poslal na konci první půle do vedení Andreas Samaris, v 74. minutě srovnal bývalý hráč Sparty Wilfried Bony, ale v nastavení rozhodl z penalty Samaras.

Po vypadnutí Pobřeží slonoviny z MS rezignoval kouč Lamouchi

Trenér Pobřeží slonoviny Sabri Lamouchi rezignoval po včerejší porážce 1:2 s Řeckem a vyřazení týmu už v základní skupině mistrovství světa v Brazílii. Dvaačtyřicetiletý bývalý francouzský reprezentant to oznámil na tiskové konferenci po zápase.

Samaras Řecku vystřelil infarktový postup přes Slony

Fotbalisté Řecka dokázali po nervy drásajícím souboji porazit Pobřeží Slonoviny 2:1 díky proměněnému pokutovému kopu ve třetí nastavené minutě a mezi šestnáctkou nejlepších si to rozdají s Kostarikou. Hrdinou dne je Georgios Samaras, úspěšný penaltový exekutor.

Řekové mají poslední šanci, musí porazit Slony

Ve skupině C je zatím jediná jistota - do osmifinále postupuje Kolumbie, ve hře o druhou příčku jsou stále všechny tři zbývající celky. Favoritem je Pobřeží slonoviny, kterému stačí neprohrát s Řeckem..

Záložník "Slonů" Dié před zápasem kvůli smrti otce neplakal

Za slzy záložníka Pobřeží slonoviny Sereye Diého před dnešním zápasem proti Kolumbii na mistrovství světa mohla hrdost z reprezentace, nikoliv úmrtí v rodině. Na sociální síti Twitter se sice objevilo, že fotbalistovi dvě hodiny před výkopem zemřel otec, to však nebyla pravda.

Kolumbie během šesti minut prakticky rozhodla o postupu

Protrápená první půle od obou celků vystřídala druhá, plná emocí, nebezpečných akcí a především gólů. Kolumbie zvládá i druhý zápas skupiny a téměř stoprocentně se může těšit na osmifinále. Pobřeží slonoviny se k výrazným šancím opět odhodlalo až při dotahování manka, tentokrát už bylo pozdě.

Kolumbie i Pobřeží slonoviny se mohou výrazně přiblížit postupu

Vítězové z úvodních zápasů Kolumbie a Pobřeží slonoviny se mohou ve vzájemném střetnutí výrazně přiblížit postupu. Konfrontace jihoamerického celku s africkým týmem nezná favorita. Ať už utkání skončí jakkoliv, o postup budou usilovat oba týmy až do posledního kola.

Aurier centry zařídil výhru a vysloužil si pochvalu od Drogby

Důležitost krajních obránců v moderním fotbale potvrdil pravý bek Pobřeží slonoviny Serge Aurier, když jako nejmladší hráč na hřišti připravil pro své spoluhráče oba góly při výhře 2:1 nad Japonskem. Stal se tak teprve druhým "Slonem", který na MS zaznamenal v jednom utkání dvě asistence.

Nasazení Drogby později byl taktický záměr, řekl Lamouchi

Nasazení kapitána Didiera Drogby až do druhé půle zápasu mistrovství světa s Japonskem bylo podle trenéra Pobřeží slonoviny Sabriho Lamouchiho z části vynucené zdravotním stavem, ale z části i taktickým záměrem.

Střídající Drogba inspiroval Slony k parádnímu obratu

Famózní obrat předvedli fotbalisté Pobřeží Slonoviny v druhé půli zápasu s Japonskem. Po dvou centrech Serge Auriera se nejprve krátce po hodině hry prosadil Bony Wilfried a následně, po uplynutí přesně 99 vteřin, jako přes kopírák zavěsil rovněž Gervinho. Nevídaně pomalí Japonci už odpověď nenašli...

Sloni touží po historickém postupu, prvním soupeřem je Japonsko

Potřetí za sebou jede tato "sloní" generace na MS, a potřetí je jejím cílem minimálně zvládnout nástrahy skupinového boje a projít do osmifinále. Dvakrát se to nepovedlo, nyní však má africký tým výrazně hratelnější skupinu. Jedním z hlavních soupeřů v boji o play-off bude Japonsko.

Představení účastníků MS - Pobřeží slonoviny

Vypadá to jako krutá ironie osudu - Sloni se na třetím Mundialu v řadě vůbec poprvé vyhnou "skupině smrti", jenže na první pohled už je příliš pozdě. Jejich zlatá generace je zkrátka za zenitem a ani letos se tedy nedají očekávat nějaké zázraky..

06.06.2014 Profily, historie 61 komentářů
Zaujalo nás

Trenér Pobřeží slonoviny Lamouchi nechal doma Doumbiu

Na vyzkoušená jména a zkušené hráče bude na světovém šampionátu sázet trenér Pobřeží slonoviny Sabri Lamouchi. V jeho výběru nechybí ani Didier Drogba nebo Wilfried Bony, ve velké konkurenci v útoku se ovšem nedostalo na nejlepšího střelce ruské ligy...

Kolo Touré bojuje před šampionátem s malárií

Reprezentant Pobřeží slonoviny Kolo Touré bojuje před blížícím se mistrovstvím světa s malárií. Třiatřicetiletý obránce Liverpoolu se podle lékaře národního týmu do příštího týdne zotaví a jeho start na šampionátu v Brazílii by neměl být ohrožen.