DIARIO AMÉRICA - O BRASIL, BRASIL!

Jako fotbálek na pláži Copacabana, jako samba v ulicích Rio de Janeira. Lehce, jakoby kopat do míče bylo tou nejpřirozenější lidskou činností. Brazílie je nekonečnou studnicí talentů. Alex, Juan, Adriano, Fabiano, Oliveira. Ti nejlepší odpočívají, ti druzí hrají, ale další jsou připraveni nastoupit. Brazílie porazila Mexiko 4:0 a hrála FOTBAL!

DIARIO AMÉRICA - FAVORITÉ POSTUPUJÍ

Argentina porazila Peru tím nejtěsnějším rozdílem (1:0) a Kolumbie rozhodla o svém postupu v posledních pěti minutách prvního poločasu utkání s Kostarikou. Jinak bylo vidět hodně bojovnosti, méně technické vyspělosti. Jaká byla jihoamerická sobota a jaká bude neděle?

DIARIO AM. - ČTVRTFINÁLOVÝ VÍKEND

Sobota a neděle jsou na COPA AMÉRICA vyhrazeny čtvrtfinálovým soubojům. Již dnes (ve střední Evropě vlastně až zítra po půlnoci) se střetnou Peru s Argentinou a Kolumbie s Kostarikou. Favorité? Neexistují! Pojďme se společně podívat na poslední hodiny před zahajovacím hvizdem rozhodčího. Zranění, názory, ohlasy, tresty a mnohem víc...

DIARIO AMÉRICA - KLID PŘED BOUŘKOU

Před zahájením se mluvilo o Brazílii, Argentině a Peru. Tato tři mužstva měla vyhrát své skupiny. Dnes se mluví o Kolumbii, Mexiku a Paraguaji. To oni sebrali favoritům první příčky. Ale vlastně se nic nestalo. Až ve čtvrtfinále začíná boj o místa na výsluní.

DIARIO AMÉRICA - TO BYLO DERBY!

Klasické derby "Rio de Plata" muselo uspokojit i toho nejnáročnějšího diváka. Argentina otočila během necelé minuty výsledek a v druhém poločase rozhodla nejen o svém vítězství, ale také o postupu z druhého místa. V prvním úterním souboji totiž Mexiko porazilo Ekvádor a skupinu B vyhrálo.

DIARIO AMÉRICA - VIVA MEXIKO!

Mexiko bylo pozváno na jihoamerickou hostinu, ale odmítlo se chovat jako slušně vychovaný host. S Uruguají se ještě přátelsky podělilo, ale na argentinském šťavnatém "churrasco" si již pochutnalo samo. V zápase velmi dobré úrovně dal jedinou branku Ramón Morales a Mexiko porazilo Argentinu 1:0!

DIARIO AMÉRICA - SMRŠŤ ARGENTINA

Druhý den se představila skupina B a Chiclayo hlásilo: Vyprodáno! A diváci si opravdu přišli na své. Mexiko - Uruguay 2:2 a především Argentina - Ekvádor 6:1! Za čtyři dolary jedenáct branek. Sám Saviola dal tři. A tak musím i dnes v "souboji" s EURO 2004 udělit bod pro COPA AMÉRICA - za dva dny 16 gólů! Na evropském turnaji jich za stejnou dobu bylo jen sedm.

Američané vyřadili Mexiko

V osmifinále na sebe narazily dvě příjemná překvapení turnaje. Američané, kteří postoupili na úkor Portugalska, a Mexičané, kteří dokonce vyhráli skupinu před Itálií a Chorvatskem. Z osmifinálového duelu vyšli vítězně reprezentanti USA, když porazili své mexické soupeře 2:0.

Itálie postoupila s odřenýma ušima

Reprezentace Itálie byla jen malý krůček od národní tragédie. Stačilo jen, aby Chorvatsko porazilo Ekvádor a Italové si jako třetí favorit v pořadí mohla balit kufry domů.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Mexiko porazilo Chorvatsko, padla první červená

V úvodním zápase skupiny G na sebe narazili nevyzpytatelní Mexičané a třetí z minulého MS, Chorvaté. Zástupci severní Ameriky byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli 1:0. Jediný gól zápasu dal v 60. minutě z penalty Cuauthemoc Blanco, nejlepší z Mexičanů. Penalta byla nařízena po jasném faulu obránce Borise Živkoviče, za který chorvatský zadák navíc viděl červenou kartu, první na letošním mistrovství.