Zápisník z Kataru IX. aneb S kim chtějí Korejci vyhrávat?

Druhé kolo skupinových duelů je za námi a počet jistých osmifinalistů se rozrostl na tři - k Francouzům se přidali ještě Brazilci, kteří udolali Švýcary 1:0, a Portugalci po výhře 2:0 nad Uruguyaí. Jinak ale můžou postoupit všechny ostatní týmy z obou skupin; kromě výše zmíněných je cesta do play-off stále otevřená i pro Kamerun, Srbsko, Ghanu a Jižní Koreu.

Onana se pohádal se Songem a požádal o vyřazení z týmu Kamerunu

V brance Kamerunu v utkání mistrovství světa se Srbskem (3:3) překvapivě chyběl brankář André Onana. Trenér Rigobert Song absenci jedničky vysvětlil tím, že gólman Interu Milán požádal o vyřazení z nominace na druhý zápas skupiny G. Podle médií za vším stojí Onanova hádka se Songem kvůli stylu chytání.

Šest branek, ale žádný vítěz. Kamerun i Srbsko přesto po této remíze nadále zůstávají ve hře o postup

Obě reprezentace svůj zahajovací duel prohrály. V tomto druhém tedy potřebovaly ideálně vyhrát. První krok ke třem bodům udělali Kamerunci, jejichž soupeř dokázal ještě před odchodem do šaten otočit skóre. Ve druhé půli střídající Vincent Aboubakar po příchodu na trávník hru své země výrazně oživil a podepsal se pod dva zásahy, které nakonec přinesly dělbu bodů.

Kamerun i Srbsko hrají o postupové naděje

Skupina G se po prvních zápasech vyvíjí dle očekávání, ve druhém kole už dojde na lámání chleba. Pokud chtějí Kamerun a Srbsko promluvit do postupových bojů, měly by vzájemný zápas opanovat. Těžko hledat favorita, ani jeden celek totiž nedokázal na úvod šampionátu bodovat, ani se střelecky prosadit.

Zápisník z Kataru V. aneb Neymarnější úvod pro Afriku

Ve čtvrtek jsme viděli v akci posledních osm týmů šampionátu; ani Kamerun, ani Ghana nicméně na body nedosáhly, takže africká bilance po úvodním odehraném kole čítá přesně 0 vítězství. To se stalo naposledy v roce 2006. Naopak Brazílie potvrdila roli jednoho z největších favoritů a silné Srbsko porazila 2:0.

Rozhodl kluk z autobusu číslo 36. Embolo osudový gól proti své vlasti neslavil

Když si uvnitř šestnáctky našel skvělou přihrávku, neváhal a razantní střelou rozvlnil síť. Pak ale strnul a dal jasně najevo, že trefu slavit nebude. Pochopení se dočkal i od švýcarských spoluhráčů. Breel Embolo (25) dal na mistrovství světa gól Kamerunu, zemi, v níž se narodil...

Kamerun na Švýcarsko nestačil, jediný gól vsítil „krajan“ Embolo

Švýcarská reprezentace naplnila papírové předpoklady proti Kamerunu a i přes nepřesvědčivý výkon v první půli nakonec zvítězila nejtěsnějším poměrem 1:0. Jako jediný se krátce po změně stran zapsal do listiny střelců Breel Embolo, který se před pětadvaceti lety narodil právě v kamerunském hlavním městě Yaoundé.

Švýcaři vyrukují na Kamerun, chtějí potvrdit formu

Švýcarsko ve svém úvodním zápase na mistrovství světa v Kataru vyzve Kamerun. Podle papírových předpokladů by se ve skupině G mělo bojovat jen o druhou postupovou příčku, tu první by měla uzmout Brazílie. Duel alpského státu s Afričany může napovědět.

Představení účastníků MS 2022 - Kamerun

Žádný africký tým nemá na mistrovství světa bohatší historii než Kamerun; Nepřemožitelní Lvi se na největším fotbalovém svátku představí už poosmé. Přesto jim ale fanoušci, analytici i sázkaři letos shodně předvídají hladký konec už ve skupině. Podaří se svěřencům někdejšího skvělého obránce Rigoberta Songa překonat očekávání?

Belgie v poslední přípravě před MS podlehla Egyptu

Belgie překvapivě prohrála v generálce na mistrovství světa v Kataru 1:2 s Egyptem. Jeden z favoritů turnaje neuspěl po zářijové prohře 0:1 s Nizozemskem podruhé za sebou.

Ngadeu si na světovém šampionátu v Kataru nezahraje

Bývalý obránce pražské Slavie Michael Ngadeu si na mistrovství světa v Kataru nezahraje. Jednatřicetiletý fotbalista Gentu v konečné nominaci Kamerunu chybí.

Dramatická africká kvalifikace zlomila srdce Salahovi i Alžířanům

Druhý penaltový rozstřel během necelých dvou měsíců, druhá rozhodující penalta Sadia Maného - a Egypt nejen, že nemá africké zlato, ale ani se nepodívá na mistrovství světa do Kataru. Tam putuje Senegal, západní Afriku reprezentuje také Ghana a arabské vlajky pro změnu po velice odlišných postupech hrdě drží Maročané a Tunisané. Alžírsko užuž sahalo po postupu, který si nechalo vzít Kamerunem ve čtvrté minutě nastavení prodloužení...

Odvolaného trenéra Conceicaa v Kamerunu nahradil Song

Novým trenérem fotbalistů Kamerunu se stal Rigobert Song. Bývalý reprezentační kapitán ve funkci nahradil Antónia Conceicaa, který byl po nepovedeném vystoupení na mistrovství Afriky odvolán.

Kamerun po velkém obratu získal bronz z domácího APN

Kamerun získal na domácím Africkém poháru národů bronzové medaile. V utkání o 3. místo porazili v Yaoundé Burkinu Faso po výsledku 3:3 a 5:3 na penalty, ačkoliv ještě v 72. minutě prohrávali o tři branky.

Africký zápisník VI. aneb Senegalci ukoulibaly dalšího soupeře

Sedmdesát minut se prakticky nic nedělo. A potom přišla senegalská erupce v rytmu tří gólů, které západoafrické zemi přihrály už třetí účast ve finále Afrického poháru národů. Tolikrát ještě žádná nepozlacená reprezentace ve vrcholném utkání Afconu nevystoupila; bude tedy platit "do třetice všeho dobrého”?