Další články

Devatenáctka porazila Itálii a přiblížila se ME

Čeští fotbalisté do 19 let výrazně zvýšili své naděje na postup na mistrovství Evropy. V úvodním duelu závěrečné části kvalifikace v Bulharsku porazili favorizovanou Itálii 1:0, když využili toho, že soupeř už v 8. minutě dostal červenou kartu. I Češi dohrávali v oslabení a přečkali bez úhony pokutový kop.

Němečtí mladíci slaví zisk zlaté medaile

Suverenní Němci nenašli přemožitele ani ve finále. Itálii rozstříleli v poměru 3:1 a radují se ze zlatých medailí. O branky se postarali na vítězné straně Sukuta-Pasu, Lars Bender a Gebhart, za Itálii snížil Garibaldi.

Euro devatenáctek vyvrcholí soubojem Německa a Itálie

Soubojem dvou neporažených celků a vítězů základních skupin vyvrcholí mistrovství Evropy hráčů do 19 let, které pořádá Česká republika. V sobotu večer se na stadionu v Jablonci nad Nisou utkají ve finále šampionátu Italové a semifinálový přemožitel domácího výběru Německo.

Prvním finalistou Eura mladíků se stala Itálie

Účast v sobotním finále Eura hráčů do devatenácti let si jako první zajistila Itálie. Ta jediným přesným zásahem Forestieriho porazila 1:0 Maďarsko a už se může těšit na svého soupeře, který vzejde z večerního duelu Česko – Německo.

Devatenáctka podlehla Itálii, přesto postupuje

Skvělý výkon českého celku tentokrát bodový úspěch nepřinesl. Itálie totiž dokázala náš tým přestřílet v poměru 4:3 a postupuje z prvního místa. Čechům ale tento výsledek také stačil k postupu a v semifinále Eura hráčů do devatenácti let chybět nebudou.

Reprezentanty do 19 let čeká rozhodující zápas o semifinále ME

Čeští fotbalisté do 19 let se dnes utkají se stejně starými Italy o postup do semifinále evropského šampionátu. Domácí tým má před posledním zápasem skupiny B v Mladé Boleslavi k vytoužené metě velmi blízko: k jistotě účasti mezi nejlepší čtveřicí turnaje mu stačí remíza.

Anglie "19" - Itálie "19" 0:0

Stejně jako střetnutí českých mladíků s Řeckem skončilo utkání Anglie s Itálií bezbrankovou remízou. Ani jeden z týmů si nevytvořil dostatek stoprocentních příležitostí na to, aby vstřelil branku. V utkání chyběla především přesnost v zakončení.

Řecko "19" - Itálie "19" 1:1

Velmi pohledné utkání mezi výběry Řecka a Itálie vítěze nenašlo. Oba týmy si odnesly bod za remízu 1:1. V první půli měli mírnou převahu Italové, hlavně v její poslední pětiminutovce dokázali svěřenci trenéra Rocca zahodit neuvěřitelný počet pěti gólových šancí. Přesto šli do kabin za nepříznivého stavu 0:1, ve 23. minutě se totiž po povedené akci prosadil řecký záložník Pavlis. I v druhém poločase pokračovala ofenzivní podívaná na obou stranách, která gradovala proměněnou penaltou jednoho z největších italských talentů Paloschiho minutu před koncem zápasu.