26.07.2008 19:00 CET
1 : 3
(0:1)

Němečtí mladíci slaví zisk zlaté medaile

Suverenní Němci nenašli přemožitele ani ve finále. Itálii rozstříleli v poměru 3:1 a radují se ze zlatých medailí. O branky se postarali na vítězné straně Sukuta-Pasu, Lars Bender a Gebhart, za Itálii snížil Garibaldi.

Utkání lépe odstartovali vítězové skupiny B Italové, kteří už ve třetí minutě málem vstřelili branku. Krásný oblouček Paloschiho ale postrádal přesnost a bránu Zielera přeletěl. Ovšem němečtí hráči se s postupem času dostávali čím dál častěji do šancí a svou aktivitu zúročili už ve 24. minutě, kdy se trefil Lars Bender. Ten se prosadil krásnou střelou z hranice šestnáctky.

Itálie se do vážného zakončení dostala opět až v 31. minutě. Okaka Chuku však vychytal brankář Zieler. Německu naopak velmi nepříjemně zavařil kapitán Jungwirth, který si nechal dát během krátké doby dvě žluté karty a musel předčasně do sprch. Této početní výhody Italové v prvním poločase využít nedokázali a do kabin se tak odcházelo za vedení naších západních sousedů.

I v početní nevýhodě ale Němci slavili úspěch. V 61. minutě přihrál záložník Gebhart útočníkovi Sukuta-Pasu, jenž střelou podél brankáře zvýšil skóre už na 2:0. Tentýž hráč málem zanedlouho přidal další přesný zásah, tentokrát ale na Fiorilla nevyzrál.

Dvacet minut před koncem normální hrací doby se ale síly na hřišti vyrovnaly. Po druhé žluté kartě byl vyloučen pro změnu na druhé straně Gentili. V 78. minutě se Italům podařilo zásluhou Garibaldiho snížit, jenže uběhlo pár sekund a Německo už opět vedlo o dvě branky. Přesnou hlavičkou se prosadil Timo Gebhart a pečetil tak konečný výsledek dnešního utkání.

Autor: Tomáš Honajzer

Komentáře (67)

Itálie vyhraje po prodloužení 2:1

Vyhrají němci 2:0

SqueeZy

forza italia, s tou obranu z milana to bude horsi, ale vidim to na 2:1 pro italii

doufam že vyhrajou němci, italum už musí stačit titul v u19 kterej strhli ženský

Arne

Steh´ auf, wenn du für Deutschland bist!

fantomas

Jj,to jsem viděl ve zprávách.

Není to asi vhodné, ale já tu mám OT z MF Dnes: Jeden až dvacet tisíc korun navíc mají brzy najít na výplatních páskách pražští a středočeští policisté. Policejní prezident Oldřich Martinů chce mimořádnými odměnami u policie udržet současné zaměstnance, nalákat na peníze chce navíc i nováčky. Do středních Čech pošle Martinů zhruba čtyřicet milionů korun, do Prahy skoro sedmdesát. Motivovat má polocisty i lepší plánováni služeb, nižší náklady na ubytování a nová policejní auta.

Ptám se, je to podle vás všech v pořádku? Teď nenarářím na Prahu a středočeský kraj, ale to že policie má v plánu radši přestříkat auta s debilním sloganem a ještě vrážet peníze tam, kde se nevrátí.

GEGE

2:0(2 Paloschi )Forza Italia!!

One-Real

Myslim že vyhrajou němci,ani jednomu z těch týmu jsem nějak nefandil tak doufám v dobrý fotbal at padne co nejvíc golů

Němcům fandím vždy(když nehrají proti Čechům) a nejinak tomu bude i tentokrát! Věřím v jejich vítězství! Deutschland, Deutschland über alles!!!!!!!!

Arne

Už je to tu zase... ban.

fantomas

němci nás vyřadily

Ach ta nevzdělanost, kdy se to zastaví??

Italy go go go go

forza Italia , forza Albertazzi, Bruscagin, Darmian e Paloschi

,forza Fiorillo,Poli,ITALIA

GEGE

Fandím rozhodčím, jako vždy při finále Italů s Němci.

doufám že vyhrajou Němci ptz Italové jsou strašně namachrovaný

Italové jsou namyšlení a často jim pomáhá rozhodčí(hlavně jejich áčku), Německo snad vyhraje, a když ne, tak vyhraje ma MS v Egyptě!

Němci maj zas hoodně přistěhovalců

Tohle téma už jsme řešili, na to má každý jiný názor!

Maverick 65

Němci vyhrajou...když porazili nás porazej každýho - Tip: 1:2

Ale nás němci porazili až v prodloužení a itálie v normální hrací tobě Jinak co ti naši vyhráli krom prvního zápasu a to hráli doma.

FORZA ITALIA! Po dievčatách poputuje ďalší titul na Apeninský polostrov

Rozhodne Andrea Poli

Poli nerozhodne, poněvadž místo v kabině je právě napoli!

Ja jsem to čekal že vyhraje ta přistěhovalecká směs

Hlavně, že v Itálii je zvykem bučet na černochy(z vlastní zkušenosti) a potom je jejich nejlepší hráč Okaka Chuka! (ty znaky platí na Itálii, Okaka Chuka hrál dobře )

Já sem věřil Itálii ale teda ten výkon...... hodně pasivní

havrys99

a honě zaslouženě....za celej turnaj bezchybnej zápas, tak musíme počítat s dalším kvalitním budocím výběrem a je mi úplně jedno jestli pocházej odněkud zdaleka..já rasista nejsem

Timo Gebhart

Pro mě objev šampionátu.

zajimavy ze tymy se zacly prosazovat po obdrzeni vlastni cerveny karty

no Italové mně teda překvapily sem jim věřil no co ale němci hrali celej turnaj kvalitně zasloužené

havrys99

Itálii rozstříleli v poměru 3:1

OT : kdo je prosim brankarskoz jednickou v tottenhamu.dik

Gomes.

DIK

Jsem si pročítal nejlepší střelec minulých ročníků devatenáctek a jediný, kdo se dokázal pořádně prosadit, byl Fernando Torres. Uvidíme, jak si povedou tito zázračín mladíci.

Škoda Nuž čo,nevyšlo to,ITALIA.Nevadíííííí,aj tak - Grazie Azzurri

Gratulujem Nemcom Titul získali zaslúžene

Za semifinále určitě ne.

Asi máš pravdu...No z tohto semifinále som videl akurát polovicu 1.polčasu,takže nemožem hodnotiť

Ale aj dnes,hoci uznávam,že Nemci boli o niečo lepší a titul si právom zalúžia,rozhodca im trošku pomohol,keď neodpískal dve jasné penalty Faul na Poliho a jasná ruka Latzu v pokutovom území... No finále ITA - CZE by bolo určite veľmi zaujímavé

Pardón za chybičku - ...a titul si právom zaslúžia...OPRAVA

zaslouzene

Němci si ta za předvedené výkony zasloužili

nevadí, grazie

mě by jenom zajímalo za jaký kluby ty hráči hrajou.Neví někdo odkaz?třeba ti negři

Nezasloužené

A Italové vyhráli MS zaslouženě po tom, co se domluvili na sympatickou Austrálii s rozhodčím! Německo:Zasloužený vítěz!

fantomas

Proč?

Pokud se ptáš, proč Německo zaslouženě vyhrálo, tak je to:1.Porazili společně s Maďary obhájce Španěly

2.Měli prostě nejlepší výsledky a s nikým neprohráli, jen s Čechy nevyhráli v základní hrací době.

Pokud se tážeš, proč si Italové před dvěma lety nezasloužili vyhrát MS:1.Odpudivý obranný styl

2.Hlavně je dotlačil rozhodčí.

Kde dotlacil rozhodca?

Řeč je o MS "áček" před dvěma roky, a tam je sudí s Australany opravdu dotlačil!

A odkial vies,ze keby neodpiskal tu penaltu,tak by taliani nepostupili?Ved by bolo predlzenie a potom mozno penalty...A co ostatne zapasy?Proti Nemecku ich tiez dotlacil rozhodca?

Takže se nic nestalo, vždyť rozhodčí žádnou chybu neudělal, vždyť jen odpískal vymyšlenou penaltu, no co....! Austrálie hrála lepší fotbal, kdo by postoupil, o tom se můžeme jen dohadovat, ale to nic nemění na tom, že rozhodčí hruböu chybou Itálii opravdu dotlačil! A s Německem jsme viděli exeletní výkon rozhodčího, nicméně Austrálie by Itálii asi zdolala. A na tu tvoji první otázku bych mohl odpovědět:A myslíš, že by Itálie postoupila, kdyby tu nesmyslnou penaltu nepískl? VždyŤ Austrálie hrála lépe, navíc v početní výhodě...!

Ano,urobil chybu rozhodca,ale nevies,ci by postupila Australia dalej,takze to nema zmysel rozoberat(neznamena,ze ked bola lepsia,tak by vyhrala).Osobne si myslim,ze by Taliani ten zapas aj tak vyhrali,mozno na penalty...A zvysne zapasy ukazali,ze Taliani nevyhrali nahodou...

Samozřejmě, nemůžeme vědět, kdo by vyhrál, nicméně rozhodčí vlastně nedal Austrálii šanci! A to by se na takové úrovni stávat nemělo, navíc si myslím, že rozhodčí moc dobře věděl, komu v tom zápase pomoci!

Ale az take to nebolo.Co vylucenie?Myslim,ze to nebolo spravodlive...

Já už si bohužel nepamatuji, za co Materazzi obdržel červenou?!

Vies,ze si uz nepamatam...?!Ale mam to v pamati,ze to bolo take vselijake.Hladal som na wikipedii,ale tam pisu len "controversial"...

Jeden kamarád mi taktéž říkal, že to vyloučení spíš nebylo než-li bylo. To jen svědčí, že Medina Cantalejo neměl jako arbitr na MS co pohledávat!