Na hrotu útoku Baroš s Lafatou

Základní sestava české reprezentace pro kvalifikační duel o postup na ME 2012 s Lichtenštejnskem: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Plašil, Rosický, Hübschman, Morávek - Baroš, Lafata.

27.03.201119:38

Dnes trénoval už také Baroš

Čeští reprezentanti si dnes poprvé zatrénovali v Českých Budějovicích, kde se hraje úterní zápas. Na hřišti strávili asi hodinu a věnovali se hlavně střelbě. Přípravy se zúčastnil i Baroš, který kvůli nakopnutému palci na noze vynechal sobotní výklus v Hluboké. V pondělí od 16:30 čeká reprezentanty předzápasový trénink otevřený pro veřejnost.

25.03.201123:46

Španělsko - Česká republika 2:1

Česká reprezentace nadějné vedení ve Španělsku neudržela a kvůli dvěma slepeným brankám Villy prohrála. Španělsko - Česká republika 2:1 (69. a 73. z penalty Villa - 29. Plašil).

25.03.201122:46

Češi zatím senzačně vedou

Česká reprezentace po prvním poločase senzačně vede na španělské půdě 1:0, dosud jedinou branku utkání vstřelil v 29. minutě dalekonosnou ranou Jaroslav Plašil.

25.03.201120:10

Češi nastoupí s Pudilem a Rezkem

Sestava české reprezentace pro kvalifikační duel se Španělskem: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Rezek, Hübschman, Rosický, Plašil, Pudil - Baroš.

24.03.201110:53

Španělsko - Česko odřídí Kassai

Zítřejší utkání mezi Španělskem a Českem bude rozhodovat Victor Kassai. Šestatřicetiletý maďarský rozhodčí figuruje na listině FIFA od roku 2003 a civilní profesí je obchodník s tiskem.

21.03.201115:57

Jednadvacítka má tři zraněné

Ofenzivní záložník francouzského Brestu Tomáš Mičola, mladoboleslavský útočník Jan Chramosta a jeho spoluhráč Tomáš Fabián se omluvili kvůli zdravotním problémům z reprezentace do jednadvaceti let před přípravnými zápasy s Běloruskem a Francií. Kouč Jakub Dovalil místo nich podle internetových stránek svazu povolal ostravského univerzála Zdeňka Šmejkala a útočníka Zdeňka Ondráška z Českých Budějovic.

09.03.201111:35

Češi klesli v žebříčku FIFA na 31. místo

Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA (k 9. březnu): 1. Španělsko 1880 b., 2. Nizozemsko 1730, 3. Německo 1486, 4. Argentina 1412, 5. Brazílie 1411, 6. Anglie 1212, 7. Uruguay 1172, 8. Chorvatsko 1071, 9. Portugalsko 1060, 10. Řecko 1038, 11. Norsko a Itálie 957, 13. Rusko 956, 14. Chile 954, 15. Japonsko 938, 16. Ghana 931, 17. Slovinsko 916, 18. Francie 913, 19. USA 894, 20. Srbsko 872, ...31. Česko 739, 50. Skotsko 551, 54. Litva 541, 143. Lichtenštejnsko 134.

09.02.201119:36

Chorvatsko - Česko 4:2

PŘÁTELSKY: Chorvatsko - Česko 4:2 (10. Eduardo, 13. a 61. Kalinič, 75. Iličevič - 20. Sivok, 45. Rosický).

09.02.201118:32

Poločas: Chorvatsko - Česko 2:2

Česká reprezentace po první půli přátelského zápasu hraje v Chorvatsku nerozhodně 2:2. Domácí brzy vedli o dvě branky, když se trefili Eduardo (10. minuta) a Kalinič (13.), za ČR ve 20. minutě snižoval Sivok a těsně před odchodem do šaten vyrovnal Rosický.

02.02.201111:38

Češi stále třicátí

Češi zůstali v žebříčku FIFA na třicátém místě. Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA (k 2. únoru): 1. Španělsko 1887, 2. Nizozemsko 1723, 3. Německo 1485, 4. Brazílie 1446, 5. Argentina 1367, 6. Anglie 1195, 7. Uruguay 1152, 8. Portugalsko 1090, 9. Chorvatsko 1075, 10. Řecko 1016, 11. Norsko 995, 12. Rusko 982, 13. Itálie 965, 14. Chile 947, 15. Ghana 940, 16. Slovinsko 897, 17. Japonsko 882, 18. USA 869, 19. Francie 867, 20. Slovensko 854, ...30. Česko 751, 53. Skotsko 542, 55. Litva 532, 147. Lichtenštejnsko 116.

25.01.201121:24

Kvalifikace nejspíš v Granadě

Kvalifikační zápas mistrovství Evropy mezi Španělskem a Českou republikou se bude hrát v pátek 25. března v Granadě. S odkazem na informace Španělského fotbalového svazu to uvedla španělská média. Českomoravský fotbalový svaz zatím potvrzení o dějišti zápasu od španělské strany neobdržel, podrobnosti nemá ani UEFA.

12.01.201110:43

Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA

České reprezentaci patří v prvním vydání žebříčku FIFA v roce 2011 stejně jako před měsícem 30. místo. V čele jsou stále mistři světa Španělé před Nizozemskem a Německem. Pořadí zemí v žebříčku FIFA (k 12. lednu): 1. Španělsko 1887, 2. Nizozemsko 1723, 3. Německo 1485, 4. Brazílie 1446, 5. Argentina 1338, 6. Anglie 1195, 7. Uruguay 1152, 8. Portugalsko 1090, 9. Chorvatsko 1075, 10. Egypt 1036, 11. Řecko 1016, 12. Norsko 995, 13. Rusko 982, 14. Itálie 965, 15. Chile 950, 16. Ghana 924, 17. Slovinsko 897, 18. Francie a USA oba 867, 20. Slovensko 854, ...30. Česko 751, 52. Skotsko 542, 55. Litva 532, 148. Lichtenštejnsko 116.

06.01.201118:25

Celá kvalifikace na ČT

Česká televize získala vysílací práva na všechna zbývající utkání fotbalové reprezentace v kvalifikaci mistrovství Evropy 2012, přičemž práva na domácí zápasy již vlastnila. Navíc se veřejnoprávní stanici podařilo zakoupit i přenos z přípravného duelu, který sehrají svěřenci Michala Bílka 9. února v Chorvatsku. Všechny přenosy budou k vidění na ČT4.

17.11.201022:06

Češi v Dánsku remizovali

V přátelském utkání mezi Dánskem a Českem branka nepadla. V 19. minutě kopal Krohn-Dehli penaltu, hostující brankář ji zneškodnil.

17.11.201019:44

Češi s Necidem a Rezkem

Trenér české reprezentace Michal Bílek pošle do dnešního přípravného utkání v Dánsku očekávanou základní sestavu s pěti záložníky a jediným klasickým útočníkem Tomášem Necidem. Z hráčů působících v české lize nastoupí od začátku pouze plzeňský Jan Rezek, pro kterého to bude premiéra v národním týmu. Základní sestava ČR: Čech - Pospěch, Suchý, Rajnoch, Kadlec - Hübschman, Polák - Rosický, Plašil, Rezek - Necid.

09.11.201009:17

Bílek oznámí nominaci na Dánsko

Trenér reprezentace Michal Bílek dnes oznámí nominaci hráčů, které vezme příští týden na přípravný zápas v Dánsku. Pro českou reprezentaci bude utkání v Aarhusu poslední akcí v tomto roce. Zatímco jiné týmy budou bojovat o body v kvalifikaci mistrovství Evropy, čeští fotbalisté s Dánskem budou moci ve středu 17. listopadu testovat. Dánsko patří v posledních letech k nejčastějším soupeřům českých fotbalistů. Od srpna 1998 s ním sehráli již sedm zápasů, z toho tři přátelské. Češi vyhráli třikrát včetně čtvrtfinále mistrovství Evropy 2004, Dánsko zvítězilo jedinkrát, a to v kvalifikaci o MS 2001. Poslední vzájemný zápas se hrál v březnu 2008, kdy při remíze 1:1 vstřelil jediný český gól Jan Koller. Tehdy nastoupilo šest hráčů současného českého kádru.

12.10.201021:52

Lichtenštejnsko - Česko 0:2

Česká reprezentace zvládla své třetí utkání kvalifikace na mistrovství Evropy 2012, když uspěla v Lichtenštejnsku. Lichtenštejnsko - Česko 0:2 (12. Necid, 29. V. Kadlec).

12.10.201021:10

Václav Kadlec nejmladším střelcem reprezentační historie

Osmnáctiletý útočník Václav Kadlec se stal nejmladším střelcem v historii české reprezentace a také nejmladším hráčem, který se prodral do základní sestavy národního týmu. Sparťanský talent se trefil v 28. minutě dnešního kvalifikačního utkání v Lichtenštejnsku, kdy zvýšil na 2:0 pro český tým.

12.10.201020:54

Poločas: Lichtenštejnsko - Česko 0:2

Česká reprezentace zatím bez problémů plní roli favorita na hřišti Lichtenštejnska a díky brankám Necida a Václava Kadlece vede po prvních pětačtyřiceti minutách 2:0.