06.09.202115:42

Česko proti Ukrajině bez Vaclíka

Tomáš Vaclík bude chybět české reprezentaci ve středečním přátelském zápase s Ukrajinou. Brankář Olympiakosu Pireus se zranil po střetu s Romelem Lukakuem. Trenér Jaroslav Šilhavý zvažuje povolání náhradníka z jednadvacítky.

isport.cz
05.09.202123:32

Šilhavý: Belgie vyhrála naprosto zaslouženě

Česko prohrálo venkovní zápas kvalifikace MS 2022 s Belgií (0:3) a zůstává se sedmi body na třetí příčce skupiny E. "Belgie vyhrála naprosto zaslouženě. Měla mnohem větší kvalitu, což se ukázalo hlavně v prvním poločase, kdy nás přehrávala a snadno se dostávala do šancí. Kvalita se ukázala hlavně v proměňování šancí. U nich z toho byl většinou gól, my jsme si vypracovali tak čtyři gólové šance a nedali je. Rozdíl je markantní. Skloňoval se zápas v Praze, kde jsme mohli i vyhrát. Tady to bylo složitější i v tom, že tým nebyl úplně pohromadě a nejsilnější. Ale zase jsme viděli v těžkém zápase další kluky. Belgie je první tým na světě. Abychom mohli v těchto zápasech pomýšlet na dobrý výsledek, musí tam každý nechat mimořádný výkon. To se dnes nepovedlo," uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

05.09.202122:38

Belgie zvítězila nad Českem

Výsledek dnešního zápasu kvalifikace MS 2022: Belgie - Česko 3:0 (8. Lukaku, 41. E. Hazard, 65. Saelemaekers).

05.09.202122:32

Wiesner debutuje za Česko

Česko prohrává v kvalifikačním zápase o postup na MS 2022 v Belgii, kde nastoupil i Tomáš Wiesner. Pro 24letého hráče Sparty jde o debut v seniorské reprezentaci.

05.09.202121:36

Belgie po půli vede nad Českem

Poločasový výsledek dnešního zápasu kvalifikace MS 2022: Belgie - Česko 2:0 (8. Lukaku, 41. E. Hazard).

05.09.202121:09

Vaclík musel střídat se zraněním

Česko v kvalifikačním zápase o postup na MS 2022 prohrává v Belgii, kde přišlo o zraněného Tomáše Vaclíka. Českou brankářskou jedničku ve 14. minutě vystřídal Jindřich Staněk, pro kterého jde o premiérový reprezentační start.

05.09.202119:35

Sestavy: Belgie - Česko

Základní sestavy pro dnešní zápas kvalifikace MS 2022:
Belgie:
Courtois - Alderweireld, Denayer, Vertonghen - Castagne, Tielemans, Witsel, Carrasco - Vanaken, Lukaku, E. Hazard.
Česko: Vaclík - Coufal, Kaša, Kalas, Matějů - Souček, Holeš - Pešek, Barák, Hložek - Vydra.

03.09.202112:30

Belgie - Česko bude řídit Oliver

Michael Oliver bude dohlížet na průběh kvalifikačního zápasu o postup na MS 2022 mezi Belgií a Českou republikou. Anglickému rozhodčímu na čarách pomohou krajané Stuart Burt a Simon Bennett, čtvrtým sudím byl jmenován Chris Kavanagh a k VAR zasedne Andrew Madley.

uefa.com
02.09.202122:35

Češi si vystačili s jedním gólem

Výsledek kvalifikačního utkání o postup na MS 2022: Česko - Bělorusko 1:0 (34. Barák).

02.09.202122:17

Česko dohrává bez Jankta

Jakub Jankto nedohrál dnešní zápas s Běloruskem. Záložník Getafe střídal v 77. minutě, důvodem bylo svalové zranění.

02.09.202121:30

Poločas: Česko - Bělorusko 1:0

Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na MS 2022: Česko - Bělorusko 1:0 (34. Barák).

02.09.202119:39

Na hrotu českého útoku nastoupí Doležal

Základní sestava Česka pro dnešní kvalifikační zápas s Běloruskem: Vaclík - Coufal, Kalas, Holeš, Matějů - Král, Souček - Hložek, Barák, Jankto - Doležal.

24.08.202108:12

Šilhavý dnes oznámí nominaci

Trenér Jaroslav Šilhavý dnes oznámí nominaci na zářijové zápasy fotbalové reprezentace. Národní tým má před sebou dvě utkání v kvalifikaci mistrovství světa proti Bělorusku a Belgii. Zářijový blok pak uzavře přípravným duelem s Ukrajinou. V tabulce skupiny E jsou čeští fotbalisté po třech odehraných zápasech na druhém místě se čtyřmi body za Belgičany, kteří získali sedm bodů. Právě s prvním týmem světového žebříčku Belgií Šilhavého svěřenci ztratili body za březnovou remízu 1:1. Následně prohráli ve Walesu 0:1.

ČTK
29.07.202115:37

Schick nevyhrál anketu o gól sezony

Branka českého reprezentanta Patrika Schicka téměř z poloviny hřiště v utkání mistrovství Evropy proti Skotsku anketu UEFA o nejhezčí gól sezony nevyhrála. V konkurenci dalších devíti tref se nevešla ani mezi první tři. Brankou sezony byla vyhlášena akrobatická střela přes hlavu útočníka Porta Mehdiho Taremiho ze čtvrtfinálové odvety Ligy mistrů proti Chelsea, jež získala v anketě na webu UEFA takřka 30 procent z 600 tisíc hlasů. Druhé místo v anketě obsadil obstřel Lorenza Insigneho na ME, který rozhodl o vítězství Itálie ve čtvrtfinále proti Belgii 2:1. Jako třetí se umístila rána Kemara Roofea z Glasgow Rangers z více než poloviny hřiště v utkání Evropské ligy proti Standardu Lutych, kterému dal gól z ještě větší vzdálenosti než Schick na Euru.

ČTK
19.07.202118:44

Schickova branka kandiduje na gól sezóny

Trefa českého reprezentanta Patrika Schicka téměř z poloviny hřiště v utkání proti Skotsku na mistrovství Evropy kandiduje na nejhezčí gól sezony v soutěžích UEFA. Útočník Leverkusenu už zvítězil v oficiální anketě o nejkrásnější branku Eura. Schick na začátku druhého poločasu v Glasgow vypálil ze vzdálenosti 49,7 metru a dal gól z největší vzdálenosti v historii evropských šampionátů. Jeho přesný pokus zapadl do branky gólmana Davida Marshalla, který se již po předchozím vyběhnutí nestačil vrátit. Český útočník v úvodním zápase skupiny skóroval podruhé a stanovil konečný stav na 2:0. Fanoušci na webu UEFA.com mohou do 29. července vybírat z deseti nominovaných gólů. Vedle Schicka jsou ve výběru další dva střelci z Eura - Francouz Paul Pogba za branku Švýcarsku v osmifinále a Ital Lorenzo Insigne díky další výstavní ráně proti Belgii ve čtvrtfinále. Nominován je například i Angličan Dele Alli z Tottenhamu za akrobatické "nůžky" v utkání Evropské ligy s Wolfsbergem.

ČTK
04.07.202111:23

Utkání ČR s Dánskem bylo v sobotu nejsledovanější

Sobotní čtvrtfinálový zápas mistrovství Evropy mezi ČR a Dánskem vidělo na ČT Sport 878.000 diváků, což bylo 39 procent lidí u televize. Klíčové utkání, ve kterém Dánové vyřadili Česko z mistrovství Evropy, bylo nejsledovanějším pořadem dne. ČTK to řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Dosud nejsledovanějším zápasem české reprezentace na šampionátu tak zůstalo předchozí utkání s Nizozemskem, které vidělo 1,06 milionu diváků a zároveň bylo třetím nejsledovanějším zápasem v historii kanálu ČT sport v divácké kategorii od čtyř let. Z předchozích zápasů Čechů ve skupině na letošním šampionátu přilákal k televizím nejvíc diváků duel s Anglií, který vidělo 963.000 lidí. Následuje zápas s Chorvatskem se 729.000 diváky a se Skotskem se sledovaností 695.000 lidí u televizí.

ČTK
03.07.202119:56

Češi ve čtvrtfinále nestačili na Dány

Výsledek odpoledního čtvrtfinále mistrovství Evropy: Česko - Dánsko 1:2 (49. Schick - 5. Delaney, 42. Dolberg).

03.07.202119:28

Čelůstka střídal kvůli zranění

Ondřej Čelůstka nedohrál dnešní zápas s Dánskem, český obránce se ve druhém poločase zranil a jeho místo zaujal Jakub Brabec.

03.07.202118:48

Češi zatím ztrácejí dvě branky

Poločasový výsledek odpoledního čtvrtfinále mistrovství Evropy: Česko - Dánsko 0:2 (5. Delaney, 42. Dolberg).

03.07.202118:44

Češi věnovali Dánům podepsaný dres Eriksena

Čeští fotbalisté před čtvrtfinálovým zápasem mistrovství Evropy v Baku podpořili dánského záložníka Christiana Eriksena, kterého v úvodu šampionátu postihl srdeční kolaps. Zastupující kapitán Tomáš Souček předal před výkopem Seveřanům dres se jménem a číslem nemocného středopolaře podepsaný všemi reprezentanty. "Tohle je gesto, abychom podpořili Christiana Eriksena. Přejeme mu brzké uzdravení," uvedl ve videu na sociálních sítích kapitán Vladimír Darida, který začal čtvrtfinále jen na lavičce a dres tak dánskému kapitánovi Simonu Kjaerovi věnoval Souček.