Arménie v kvalifikaci o EURO 2024 vyloupila Wales, ten doma inkasoval čtyři branky

Arménie sice nezvládla úvod do kvalifikace, doma v březnu nestačila na Turecko, nicméně během prvního červnového klání zapsala svůj první sukces. A nutno říci, že se příliš nečekal, jelikož roli favorita bezpochyby plnil Wales. Jenže ten neuměl ubránit duo Lucas Zelarayán a Grant-Leon Ranos, čili mu ani přesné zásahy Daniela Jamese a Harryho Wilsona nepomohly.

Wales by rád udržel neporazitelnost ve skupině proti houževnaté Arménii

Wales zahájil tuto kvalifikaci o evropský šampionát velmi nadějně a nyní hodlá podruhé vyhrát, i když proti nevyzpytatelné Arménii to rozhodně nemusí mít jednoduché. V tuto chvíli má na kontě čtyři body, zatímco jeho páteční protivník odehrál jen jeden duel a bodovat v něm nedokázal. Velšané vstupují do "nové éry" bez své dlouholeté hvězdy Garetha Bala a zatím si nevedou vůbec špatně.

Turecko otočilo vývoj v Arménii a připsalo si do tabulky první důležité tři body

Arménie na úvod kvalifikace plnila úlohu outsidera, i přesto dokázala potrápit favorizované Turecko a k bodovému zisku nakonec neměla daleko. Do vedení se dostala už po necelých deseti odehraných minutách, ovšem soupeř zhruba deset minut před přestávkou vyrovnal a o svém vítězství rozhodl v polovině druhého dějství. Domácí přitom drželi krok se svým rivalem po celý zápas.

Turecko zahájí cestu za dalším ME na půdě houževnaté Arménie

Turecko se v posledních letech snaží zařadit mezi evropskou špičku a zatím se mu to úplně nedaří, nicméně na posledních dvou evropských šampionátech startovalo a nyní se rozhodně pokusí přidat třetí účast v řadě. Ve skupině D je za největšího favorita považováno Chorvatsko a turecký národní výběr se podle papírových předpokladů bude prát o postup s konkurenčním Walesem a možná právě s Arménií.

Arménie se tlačila za záchranou, v Irsku ale přece padla a sestoupila o patro níže

Arménie podruhé Irsko nepřekvapila a sestoupila zpátky do céčkové úrovně. Nadechla se ve druhé půli nečekaně ke dvěma brankám, které dostaly střetnutí do remízy, nakonec nicméně duel končila s dvěma vyloučenými a porážkou, poněvadž v závěru proměnil penaltu Robbie Brady. Tak jako tak se celku ze Zakavkazska nedá upřít bojovnost a touha zachránit Ligu B.

Arménie chce odvrátit sestup. Podaří se jí znovu zaskočit Irsko?

Výhrou nad Irskem v zahajovacím klání skupiny 1 mohla Arménie vykročit za zajímavým výsledkem v Lize B. Jenže poté už výběr ze zakavkazské země nedokázal ani jednou bodovat. Mezitím se tak v tabulce propadl na poslední příčku, kterou nicméně může opustit po posledním zápase proti oblíbeným Irům.

Ukrajina potupila obranu Arménie pěti góly

Ukrajinci velmi rázně odpověděli na nedávnou porážku se Skotskem a do sítě domácí Arménie vpravili ponižujících pět branek. První půle ještě vypadala jako nudná pasáž, ale po změně stran Ukrajinci zasadili do sítě brankáře Jurčenak čtyři branky. Dvěma zásahy se blýskl střídající kanonýr Artjom Dovbyk.

Ukrajinci chtějí zpátky první místo. Proti je domácí Arménie

Ukrajině nevyšel start do zářijového cyklu Ligy národů a překvapivě vysoko prohrála ve Skotsku. Tím přišla o první místo ve skupině a chce ho co nejdřív zpátky. Šanci na výhru jí poskytne další sok, protože v sobotu odpoledne se Ukrajinci podívají do Arménie.

Skotsko na závěr červnového programu venku jasně přetlačilo neukázněnou Arménii

Kdyby Arménie působila disciplinovaněji, mohla uzmout cenný výsledek podobně jako na samém startu nového ročníku Ligy národů doma v Jerevanu proti Irsku. Jenže další ostrovní výběr byl tentokráte nad její síly i proto, že nakonec dohrávala utkání v devíti mužích v poli. Hosté si tak výrazně napravili reputaci poté, co se před pár dny špatně prezentovali v Dublinu.

Zaskočí Arménie další nároďák z Ostrovů? Tentokráte doma přivítá Skotsko

Skotsko zatím během tohoto reprezentačního cyklu nemá moc důvodů k radosti. Nejenže svůj prvotní cíl, tedy postoupit na MS v Kataru přes baráž, nesplnilo, zároveň také žádné parádní výkony neodvedlo ani v Lize národů. Červnový program zakončí na půdě Arménie, která má zatím na svém kontě také tři body, to když už doma dokázala překvapit jiný ostrovní výběr.

Ukrajina zvládla i druhý mač Ligy národů, doma skolila Arménii

Ukrajina si po venkovním skalpu Irska poradila taktéž ve svém druhém utkání Ligy národů a doma přetlačila outsidera skupiny z Arménie. Ta kladla docela nepříjemný odpor, vždyť ještě na sklonku hodiny hry byl stav nerozhodný, jenže pak se přece favorit tohoto klání vzchopil a zásluhou třech gólů svého rivala bez obtíží skolil. Jen nějakou dobu trvalo, než pevně udeřil.

Ukrajina hodlá v duelu s Arménií zaútočit na první místo v tabulce

Po neúspěšné baráži o postup na světový šampionát se Ukrajina rychle oklepala a na samotný úvod Ligy národů, do níž vstoupila později než většina evropských týmů, skolila venku zcela zaslouženě Irsko. Nyní přivítá po papírové stránce určitě ještě lehčí překážku, a to nováčka béčkové úrovně Arménii. Domácí by rozhodně chtěli po tomto mači zaútočit na první příčku.

Skotsko zahájilo Ligu národů úspěšně a konkurenční Arménii zdolalo 2:0

Skotové přesně před týdnem nezvládli hned první vystoupení baráže o MS 2022 v Kataru s Ukrajinou a před vlastními fanoušky byli vyřazeni po výsledku 1:3, nicméně ve svém úvodním duelu tohoto ročníku Ligy národů předvedli vynikající výkon v prvním poločase proti Arménii a nakonec si s přehledem dokráčeli pro výhru 2:0. V tabulce první skupiny Ligy B se proto vyhoupli na vedoucí příčku se třemi body, hosté naopak klesli na třetí místo.

Skotsko vstoupí do letošního ročníku Ligy národů proti houževnaté Arménii

Skotsko oproti ostatní reprezentačním výběrům sehraje v tomto červnovém cyklu Ligy národů jen tři zápasy, další tři ho budou čekat až v září. Ve skupině 1 Ligy B je totiž jeho soupeřem Ukrajina, která kromě řešení válečného konfliktu ve své zemí taktéž dohrávala odloženou baráž o MS 2022 v Kataru. Zatímco tedy některé týmy mají za sebou již dvě utkání, tak výběr z Britských ostrovů teprve začíná a jeho prvním protivníkem bude Arménie.

Arménie zaskočila Irsko, Spercjanova trefa přisoudila domácím vítězství

Irsko do třetí ročníku Ligy národů nevstoupilo vůbec dobře. A jako by vlastně potvrdilo, že v posledních letech ani náhodou nesbírá takové výsledky, jaké by si z dlouhodobého hlediska představovalo. Arménii naopak tahle soutěž náramně sedí, po dvou postupech do vyšší úrovně slavila premiérou výhru v béčkové lize, a to zásluhou přesného zásahu Eduarda Spercjana.