18.08.2012 16:00 CET
0 : 5
(0:1)

Nevídaná ostuda na Loftus Road, Swansea naložila QPR bůra

Loni se Queen's Park Rangers dočkali velké ostudy třikrát. 6:0 prohráli s Fulhamem, 6:1 s Chelsea, tu největší facku ale obdrželi už v premiéře doma s Wiganem (0:4.) Dnes tuto tragédii ještě umocnili, vstup do sezony opět absolutně nezvládli a prohráli se Swansea 0:5. O dva góly se svorně postarali Michu a Nathan Dyer, poslední gól přidal Sinclair.

Překvapivě to byli právě hosté, kdo se první dostal do šance, a hned to byla záležitost gólová. Routledge v osmé minutě výborně dovedl míč k pokutovému území, kde ho sice ztratil Nathan Dyer, jenže míč se odrazil přímo proti běhu Michua. Debutující záložník se do něj opřel technicky levačkou a nachytal rovněž debutujícího Greena v nedbalkách - 0:1.

Favorizovaní Rangers přišli s odpovědí prakticky vzápětí. Po deseti minutách hry napřáhl zpoza vápna Taarabt, jeho rána byla tečována přímo k Mackiemu, který se zjevil sám před brankářem. V tisíciprocentní šanci ale proti skvělému Vormovi selhal. Za další tři minuty střílel technicky Hoilett a těsně minul. Podobně si vedl i za krátko Fabio, který hostuje v klubu z Manchesteru United. Další gólovku měli domácí zhruba v polovičce prvního dějství. Fabio našel krásným centrem ve vápně Hoiletta, ten ve vzdušném souboji překonal Routledge, jenže netrefil zívající branku za vyběhnuvším Vormem.

QPR měli stále více ze hry, ale gólově se neujala ani střela Diakitého, ani dva nebezpečné pokusy aktivitou hýřícího Adela Taarabta. Převaha domácích pokračovala, jenže pouze platonicky. Naopak pět minut před přestávkou to mohlo být o dva góly. Nejprve z přímého kopu nechal proletět Greena De Guzman a z následného rohového kopu trefil Chicho hlavou břevno. U této standardky pro změnu Green opět zaspal. Těsně před koncem došlo ještě ve vápně Rangers k nepřehlednému závaru, z něhož div nevytěžil Michu svůj druhý gól v utkání.

Toho se čerstvá posila z Vallecana dočkala až na začátku druhé půle. Opět u toho byl Routledge, hbitý křídelník pronikl znovu až k šestnáctce a pasem dovnitř vápna oslovil právě španělského záložníka, který levačkou vymetl šibenici Greenovy svatyně - 0:2. Záhy už to bylo o tři góly a QPR byli na ručník. Nepovedený Taarabtův přímý kop resultoval v protiútok hostů, vedl jej kdo jiný než Routledge, který tentokrát nabídl gólovou šanci Nathanu Dyerovi a ten se nemýlil - 0:3.

QPR se přesto nevzdali, o korekci stavu se nepřesnou střelou pokoušel Hoilett. Ale morálka ambiciózního celku již byla naprosto rozložená a čtvrtý hřebíček zaklepl zase Dyer. Ztráta míče, nekonsolidovaná obrana a přesný vysoký pas Agustiena znamenalo jediné. Nathan Dyer jen šikovně zpracoval a podél Greena zvýšil už na 0:4.

Malou jiskřičku naděje chtěl vykřesat Taarabt, prokličkoval se ve vápně mezi trojicí obránců, ale střelu přes dalšího nepropasíroval až k brankáři. Góly prostě padaly jen na jedné straně. Další hloupá ztráta míče, respektive nepřesná přihrávka, té se s libostí chopil Sinclair, pohrál si s Ferdinandem a střelou po zemi k tyči definitivně umlčel snahu Queen's Park Rangers - 0:5.

Autor: Marek Ustohal