Španělsko, Japonsko, Nigérie/Jižní Afrika, Brazílie

fifa.com
28.02.202414:33

Brandová ocenila Hrubesche

Reprezentantka Německa Jule Brandová před olympijským turnajem obdivovala vůdčí schopnosti trenéra Horsta Hrubesche. "Jeho slova prostě hltáte. Umí být tvrdý, ale je hlavně velmi upřímný. Když něco řekne, myslí to vážně. Víte, na čem jste. Jeho přístup vám dodá sebevědomí," řekla jednadvacetiletá hráčka VfL Wolfsburg v rozhovoru pro Sky.

flashscore.de
24.02.202411:14

Španělky si zahrají na olympiádě

Po loňském triumfu na mistrovství světa dosáhly Španělky dalšího historického úspěchu. Díky vítězství 3:0 nad Nizozemskem v semifinále Ligy národů se poprvé probojovaly na olympijské hry. O vítězství v prvním ročníku soutěže se utkají s Francií, která zdolala Německo 2:1. Finále Ligy národů se uskuteční ve středu v Seville.

Páteční zápas s Nizozemskem rozhodly španělské fotbalistky už v prvním poločase, kdy skórovaly Jenni Hermosová a držitelka Zlatého míče Aitana Bonmatíová. V 77. minutě potěšila domácí fanoušky ještě třetím gólem Ona Batlleová. Na stadionu v Seville sledovalo zápas 21.856 diváků, což byla nejvyšší domácí návštěva na utkání španělského ženského výběru.

Němky a Nizozemky budou hrát ve středu o třetí místo v Lize národů a také o druhé účastnické místo v olympijském turnaji v Paříži.