Brazílie: Santos, Dani Alves, Nino, Diego Carlos, Guilherme Arana, Douglas Luiz, Bruno Guimarães, Claudinho (106. Reinier), Antony (112. Gabriel Menino), Matheus Cunha (91. Malcom), Richarlison (114. Paulinho)
Španělsko: Unai Simón, Óscar Gil (91. Jesús Vallejo), Eric García, Pau Torres, Marc Cucurella (91. Juan Miranda), Martín Zubimendi (112. Moncayola), Mikel Merino (46. Carlos Soler), Pedri, Marco Asensio (46. Bryan Gil), Dani Olmo, Mikel Oyarzabal (104. Rafael Mir)
Rozhodčí: C. Beath
Diváci: ?

Brazilci na OH obhájili zlato, Španělsko porazili po prodloužení

Radost brazilských reprezentantů (© AFP)

Brazilští reprezentanti obhájili zlaté olympijské medaile. Ve finále turnaje na hrách v Tokiu porazili Španělsko 2:1 po prodloužení gólem střídajícího Malcoma ze 108. minuty.

"Kanárci" na olympiádě vyhráli podruhé a navázali na pět let starý triumf z Ria de Janeiro. Tým z Pyrenejského poloostrova na OH vybojoval třetí stříbro, zvítězit dokázal pouze v roce 1992 v Barceloně.

V Jokohamě otevřel skóre v nastavení prvního poločasu Brazilec Matheus Cunha krátce po neproměněné penaltě spoluhráče Richarlisona. Po hodině hry vyrovnal Mikel Oyarzabal, ale na začátku druhé části prodloužení zápas rozhodl Malcom.

Finále začalo opatrně, postupně však začali mít převahu Jihoameričané. Brankář Unai Simón vyrazil Cunhovu střelu, Richarlison napálil boční síť.

Simón poté ve výskoku fauloval Cunhu a australský rozhodčí Beath po kontrole u videa nařídil penaltu. Nejlepší střelec turnaje Richarlison ale ve 38. minutě zamířil vysoko nad břevno.

Aktivnější Brazilci těsně před pauzou stihli dát vedoucí gól. Po Claudinhově centru kapitán Daniel Alves vrátil míč do šestnáctky a pohotový Cunha zamířil přesně.

Útočník Evertonu Richarlison se šesté branky na turnaji nedočkal ani v 52. minutě, kdy jeho rána po Simónově zákroku skončila na břevnu.

Po hodině hry Španělé hned z první větší šance vyrovnali. Střídající Soler v pokutovém území našel Oyarzabala, jenž tvrdou ranou z voleje nedal gólmanovi Santosovi šanci.

V závěru normální hrací doby mohl tým "La Rojita" dokonat obrat. Centr Óscara Gila se odrazil od břevna, do podobných míst zamířil také v 88. minutě střídající Bryan Gil.

Úvodní část prodloužení moc příležitostí nenabídla, ale ve 108. minutě Brazilci skórovali po odvráceném rohu soupeře. Antony nákopem z vlastní poloviny vyslal Malcoma, ten obehrál Valleja a prostřelil Simóna. Španělé už odpovědět nestihli.

Bronz si už v pátek zajistilo Mexiko vítězstvím 3:1 nad domácím Japonskem.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 2267
Komentáře (30 / 0 nových)
Mass
07.08.2021 16:29
#
Pěknej vyrovnanej zápas. Rozhodlo střídaní trenérů do prodloužení, kde u posledního gólu byli právě dva střídající.
J. C. Quricocho
08.08.2021 06:10
#
Antony, který dával nahrávku, hrál od začátku.
CHONG
07.08.2021 16:32
#
Stříbro dobrý, s Vallejem na zlato pomýšlet nejde...
T..oo..M
07.08.2021 19:01
#
Vallejo mi připomíná mého kamaráda, ušatý sebevědomý, občas se trefí do balónu, ale pořád myslí na nejvyšší mety. Přitom bych mu tak nejradši zaplatil pivko po zápase, a řekl mu se vší láskou, ať už se na to vysere.
#
Jako pěkný, ale pořád je to jen Olympiáda. Propad brazilské repre je fakt obrovský.
#
Ano. 20 let bez MS a fotbal stojí už taky pěkně za hovno.
Atlético de Madrid
07.08.2021 21:25
#
Ujel jim vlak hlavně takticky. Top evropské týmy jsou na tom po taktické stránce neskutečně, možná nejlépe v historii (Mancini 10/10). Brazílie pořád patří mezi nejlepších 5-10 týmů na světě, ale vždycky je tam někdo lepší. Každopádně mají jen za poslední dva roky zlato a stříbro z Copy, zlato z OH, zlato z MS U-17. Na MS v Rusko byli jednim z nejlepsich tymu a patřili k favoritům na zlato, bohužel opět skončili ve čtvrtfinále. Kvalita tam je, teď by to chtělo vybrousit takticky.

#
20 let na MS bez medaile je jejich rekord.
#

A to hral proti Cucurellovi a druhý polčas aj proti Gilovi a prakticky ich vynuloval... Pričom Gil ukázal kvalitu, hneď keď ho nebránil Alves (brvno)...
Alves je síce mrdka, ale stále TOP obranca
John Obi Mikel
08.08.2021 09:54
#
Brazílie Na to, že Španělě byli papírově lepší.
Pharrell
08.08.2021 19:20
#
Ale zase Brazílie mají z OH ve fotbale 2 zlata (2016,21) a 2 stříbra (1984,2012). A Španělé zatím jenom 1 zlato z domácí OH v Barceloně (1992) ale 3 stříbra. Pěkná bilance a čísla.
Pharrell
08.08.2021 19:21
#
08.08. Brazilci na OH nenosili oblečení výpravy
Brazilský olympijský výbor hodlá potrestat národní tým za to, že na sobě hráči při vyhlášení vítězů neměli oficiální oblečení brazilské výpravy, ale dresy konkurenčního výrobce. Brazilci v sobotním finále v Jokohamě porazili 2:1 po prodloužení Španělsko a obhájili zlato z Ria de Janeiro. Při přebírání zlatých medailí se hráči postarali o pozdvižení tím, že z oficiálního oblečení brazilské výpravy, které dodala čínská firma Peak Sport, měli na sobě jen kalhoty. A své dresy Nike a bundy Peak měli uvázané kolem pasu. Brazilským médiím hráči řekli, že pouze plnili nařízení národní fotbalové asociace. Brazilský olympijský výbor reagoval, že se detailněji vyjádří až po skončení her. "Uděláme opatření, abychom ochránili práva olympijského hnutí, našich sponzorů a dalších sportovců," uvedl. (ČTK)
07.08. Brazilci obhájili výhru na OH
Výsledek finále Olympijských her: Brazílie - Španělsko 2:1 po prodloužení (45+2. Cunha, 108. Malcom - 61. Oyarzabal).
07.08. Brazílie hraje se Španělskem nerozhodně
Výsledek finále Olympijských her po 90 minutách: Brazílie - Španělsko 1:1 (45+2. Cunha - 61. Oyarzabal).
07.08. Brazilci vedou nad Španělskem
Poločasový výsledek finále Olympijských her: Brazílie - Španělsko 1:0 (45+2. Cunha).
07.08. Sestavy: Brazílie - Španělsko
Základní sestavy pro finále Olympijských her:
Brazílie:
Santos - D. Alves, Nino, D. Carlos, Arana - D. Luis, B. Guimarães - Antony, Claudinho, Cunha - Richarlison.
Španělsko: Simón - Gil, E. García, P. Torres, Cucurella - M. Merino, Zubimendi, Pedri - Oyarzabal, Olmo, Asensio.
06.08. Bronz z olympijského turnaje bere Mexiko
Výsledek utkání o třetí místo na olympijském turnaji mužů: Mexiko - Japonsko 3:1 (13. Córdova z penalty, 22. Vásquez, 58. Vega - 78. Mitoma).
03.08. Španělé budou hrát na OH o zlato
Výsledek semifinále olympijského turnaje mužů: Japonsko - Španělsko 0:1 po prodl. (115. Asensio).
03.08. Brazílie je ve finále olympijského turnaje
Výsledek prvního semifinále olympijského turnaje mužů: Mexiko - Brazílie 0:0 i po prodloužení, 1:4 na penalty.
02.08. Mingueza přijde o semifinále
Španělsku bude v semifinále olympijského turnaje proti Japonsku chybět Óscar Mingueza. Obránce Barcelony si hned na úvod celé akce poranil stehenní sval, ve čtvrtfinále proti Pobřeží slonoviny si pak problém obnovil a stále nemůže trénovat. (mundodeportivo.com)
31.07. Olympijský turnaj mužů - výsledky
Výsledky čtvrtfinálových zápasů olympijského turnaje mužů: Španělsko - Pobřeží slonoviny 5:2 po prodl. (30. Olmo, 90.+3, 117. a 120.+1 Mir, 98. Oyarzabal z pen. - 10. Bailly, 90.+1 Gradel), Japonsko - Nový Zéland 0:0, 4:2 na pen., Brazílie - Egypt 1:0 (39. Cunha), Korejská republika - Mexiko 3:6 (20. a 51. Lee, 90+1. Hwang - 12. a 54. Martin, 30. Romo, 39. a 63. Cordova, 84. Aguirre).