29.07.2012 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Španělé podlehli také Hondurasu a na postup mohou zapomenout

První velká senzace fotbalového turnaje na Olympijských hrách v Londýně je na světě! Španělsko nezvládlo ani své druhé vystoupení s Hondurasem a v posledním zápase s Marokem už tak bude hrát jenom o čest.

Úřadující mistři světa se chtěli co nejdříve oklepat z nečekané porážky s Japonskem, hned záhy pro ně ovšem byla přichystána další velmi studená sprcha. Psala se sedmá minuta, když si na Espinozův nadýchaný balón naskočil Bengtson a pohotovým zakončením nedal de Geovi sebemenší naději zasáhnout - 0:1!

Tento moment ovšem Jihoevropany nepoložil. Tradiční ofenzivní kolotoč uzavřel soupeře před svým vlastním pokutovým územím - výsledkem však byla na dlouho jen Matova nepřesná střela. Jedna z hlavních postav anglické Chelsea o sobě dávala vědět i nadále, jenom do poločasu měla ještě další dvě velmi nadějné střelecké pozice, pokaždé však něco málo chybělo, a tak mohl zůstat Mendoza v klidu.

Po obrátce jsme se ani nestačili nadechnout a po pár minutách mohlo být definitivně hotovo: Espinoza se tentokráte obsadil do role zakončovatele, když si naskočil na Martínezův centr, mířil však jen do tyče domácí branky a dobíhající Bengtson již nestačil zareagovat dostatečně včas! Téměř totožná situace byla v 54. minutě k vidění na opačné straně - Adrián opřel svoji hlavičku do břevna - Muniain už následně mohl dělat možné i nemožné, ovšem zakončit nedokázal. Španělský tlak neustával...

Největší pozornost na sebe suverénně poutal ofenzivní šikula Athletic Clubu, který se dokázal probít přes několik hráčů až ke střele a Mendoza měl opět velké štěstí, tady mu pro změnu pomohla dobře postavená tyč! Ten samý hráč měl o čtyři minuty později další šanci, strážce honduraské svatyně byl však bezchybný. Další dvě obrovské šance měl po svém nástupu na trávník Rodrigo, Mendozovi ovšem bylo přáno, mimo jiné ho už potřetí zachránila branková konstrukce, břevno pak speciálně podruhé.

Autor: Jiří Vojík / fifa.com