13.05.2023 16:30 CET
4 : 0
(1:0)

Skalica sa zachránila vďaka vysokému víťazstvu nad Liptákmi

MFK Skalica potvrdil ambície udržať najvyššiu súťaž na Záhorí aj v ďalšom ligovom ročníku a na vlastnej tráve zdolal vypadávajúci Liptovský Mikuláš vysoko 4:0 (1:0).

V šiestej minúte mohol z ľavej strany strieľať Kousal, ale ešte hľadal Hašu. V 24. minúte z hranice 16-ky volejom minul priestor troch žrdí Voško. V 26. minúte Kousal musel ísť do kľučky proti Sváčekovi. To ho vyviedlo z miery, a potom nedokázal udržať loptu. V 28. minúte si Kousal po súboji s Divišom pýtal penaltu. V 37. minúte prišla najväčšia šanca doterajšieho priebehu. Morong z dvanástich metrov napálil len do hlavy Sváčeka. V 40. minúte sa Záhoráci zaslúžene ujali vedenia. Fábry odcentroval na zadnú žrď a Morongovi v dôležitom momente skvele poslúžila hlava - 1:0.

V 57. minúte Morong išiel sám na bránu a zaznamenal nielen druhý gól v zápase, ale i svoj druhý presný zásah v sezóne, keď trafil k pravej žrdi - 2:0. V 64. minúte Voškov pokus z 20-tich metrov vyrazil Šemrinec. Jendrišek po priťuknutí Bartošom pálil vysoko nad. V 66. minúte pod tlakom stratil loptu Bartoš. Fábry zvnútra veľkého vápna nezaváhal - 3:0. V 80. minúte zavelil k sólo jazde na Šemrinca Jendrišek. Obišiel brankára, ale zamotal sa a skóre nezmenil. A tak opäť udreli domáci. Švec napriahol spoza 16-ky a aj vďaka teču protihráča dielo dokonal. Skalica vyhrala v predposlednom kole Fortunaligy nad Liptovským Mikulášom 4:0 a nebezpečenstvo baráže o zotrvanie v najvyššej súťaži minimálne na rok zažehnala.

Autor: Dušan Guman / sport.sk