20.11.2016 15:20 CET
1 : 2
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:2

Upevnenie si prvého miesta Žilina využila aj v Myjave, kde triumfovala napriek nepremenenej penalte 2:1. Hrdinom sa stali Vavro so Škvarkom, za domácich už len korigoval Kukoľ.

Líder tabuľky nastúpil bez zraneného Otubanja, ale už po siedmich minútach ho mohol v dobrej šanci nahradiť gólom Škvarka. Hruška však jeho pokus zneškodnil. Viac z hry mala Žilina a skúšala to smerom dopredu častejšie. Aktivita šošonov pokračovala po rohovom kope, ale Vavro v záklone nemal šancu uspieť. V 28. minúte sa domáci dostali do rýchleho brejku, Bílovský v rozhodujúcej chvíli netrafil loptu ideálne. Päť minút pred prestávkou prišla najväčšia šanca polčasu pre šošonov, keď sa po súboji v šestnástke pískala penalta. Tú však Vavro nepremenil a preto sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Hlohovský po zmene strán pri troche šťastia mohol otvoriť skóre, ale center Mabouku nespracoval ideálne. K zakončeniu sa dostal aj Holúbek, no z uhla si s jeho projektilom Hruška poradil. Líder však potvrdzoval svoju dominanciu čoraz viac a onedlho sa už radoval zo zmeny skóre. Parádnu ranu z diaľky s pomocou brvna predviedol Vavro a napravil zaváhanie pri penalte - 0:1. Vymaľované mohlo byť o niekoľko minút, ale Škvarka z priameho kopu mieril len do bočnej siete. Domáci pohrozili Kukoľom, Volešák ukázal pohotový reflex. Kapitán hostí následne už uspel po peknej kombinácii Špaleka a Hlohovského. Do prázdnej brány upravil na 0:2. Kukoľ ešte v 83. minúte síce aj so šťastím znížil, ale nič to nemenilo na tom, že tri body putujú do Žiliny.

Líder si tak z náskoku nenechal vziať ani bod. Naopak, Myjave sa nedarí a nevyhrala štvrtý duel v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko