06.08.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Prešov opäť neskóroval a dokonca prehral

Tatran Prešov to v tejto sezóne bude mať ešte veľmi ťažké, aj v tejto sezóne v prvých štyroch dueloch nedal gól a dnes dokonca podľahol doma Banskej Bystrici 0:1.

Od začiatku to bol nudný bolehlav, ale pár šancí sa našlo. V 12. minúte musel Diviš boxovať šancu Hučka. Zaujala však hlavne veľká šanca Jakubka v tej istej minúte, keď úplne sám hlavičkoval nepochopiteľne vedľa. Postupne prebral iniciatívu Prešov, ale tá nebola taká razantná, aby sa mohlo meniť skóre. Blízko k tomu mal v 33. minúte Bernardo, keď po peknom centri Papaja hlavičkoval tesne vedľa spojnice. ten istý hráč o pár minút neskôr hlavičkoval opäť a nechýbalo veľa, aby mal Ďurčo prácu s jeho šancou. V 41. minúte mal možnosť Kolbas, pekne vystrelil, no strela bola málo razantná. V závere polčasu sa mohlo meniť skóre, ale Balážov projektil Ďurčo vyrazil, neuspel ani Bernardo.

Druhé dejstvo začalo opäť oťukávačkou. Lepší bol však v týchto, aj predošlých chvíľach Prešov, no nič vážne si vypracovať nevedel. Bystrica zatiaľ na svoju šancu trpezlivo čakala. Tatran to skúšal nakopávanými loptami, ale cez obranu Dukly sa vôbec nevedel presadiť. Veľa futbalovej krásy ale nepriniesla ani Dukla. Po hodine hry po peknom centri Kroba nezakonči presne Bernardo, ani Baláž. V 70. minúte mal možnosť Hučko, ale namiesto zakončenia trochu zranil Diviša. O dve minúty mohol zakončovať v dobrej pozícii Bernardo, ale strela bola zblokovaná.

Viac sa snažil Tatran a hostia si nevypracovali žiadnu šancu. Prišla ale 85. minúta, Prekop si prehodil loptu na ľavú nohu a pekne obstrelil Diviša aj za pomoci žrde a bolo 0:1. Potom to už bol u domácich vabank, ale ten nevyšiel ani v nadstavenom čase po strele Kolbasa. Trafil iba brvno a tak Prešov nedal gól ani vo 4. zápase ligy a tentokrát aj prehral.

Autor: Ľubomír Hudačko