13.08.2011 19:30 CET
1 : 1
(0:1)

Košice na Liptove vybojovali remízu

Ružomberok v 5. kole Corgoň ligy privítal na domácej pôde Košice. Liptáci ale nedokázali potvrdiť pozíciu favorita, keďže vybojovali iba remízu 1:1. Po tomto výsledku sa potvrdilo, že Košice dokážu na ihriskách súperov ukázať dobrý výkon a získať dobrý výsledok.

Spočiatku sa mužstvá len oťukávali a hralo sa prevažne v strede poľa. Ale v 5. minúte sa hostia nečakane ujali vedenia, kedy bol Hrdlička prekonaný po strele Pačindu - 0:1. O desať minút na druhej strane Masaryk vystrelil, ale Lopez jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 19. minúte Čonka z uhla vystrelil, Hrdlička jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 26. minúte skúšal domáci Gallo prekonať Lopeza, ale mieril vedľa. V 34. minúte neúspešne skúšal šťastie aj ružomberký kapitán Tomáš Ďubek. Do konca prvého polčasu sa ešte udialo niekoľko sľubných príležitostí, ale skóre sa nemenilo.

Druhý polčas sa začínal podobne ako ten prvý. V 48. minúte sa objavila prvá vážnejšia akcia, kedy domáci Masaryk nepremenil sľubnú šancu. O štyri minúty neskôr mal Pačinda vyloženú šancu, z ktorej následne trafil iba hornú tyč, takže domáci mali teraz šťastie. V 68. minúte sa Ružomberok dočkal vyrovnania, kedy Liptákov spasil skúsený kanonier Pavol Masaryk - 1:1. Po tomto góle oba kolektívy ožili a začal sa hrať ofenzívny futbal. V 77. minúte zakončoval znovu domáci Masaryk, tentokrát mieril vedľa brány Lopeza. O tri minúty neskôr domáci Krbeček prehlavičkoval bránu Košíc. V závere ešte pohrozil Pačinda, ale inak sa v závere nič dôležité neudialo a zápas sa končí remízou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak