12.08.2011 19:30 CET
1 : 2
(0:1)

Prešov to na ViOn vie, konečne sa gólovo prebudil a prvýkrát vyhral

V otváracom zápase 5. kola Corgoň ligy podľahol líder tabuľky Tatranu Prešov 1:2. Hostia sa ujali vedenia po Bernardovom góle, začiatok druhého polčasu ale vyšiel zverencom trénera Jarábka a vyrovnali. Lenže v závere sa ujala presná hlavička Papaja a rozhodol o víťazstve Šarišanov.

Už v 1. minúte si na center z pravej strany nabehol uzdravený Babic a volejom chcel prekvapiť Diviša. Pálil však vysoko nad. Vo 4. minúte to z uhlu skúšali domáci znova, Diviš nemusel zasahovať a takisto ani po Pavlovičovom priamom kope v 11. minúte. Onedlho mal prvú možnosť aj Prešov, po rohovom kope Macka hlavičkoval Piter-Bučko, ale len mimo brány. V 23. minúte pálil z veľkej diaľky platonicky Macko, vedľa. Neskôr sa dostával do brejku Bernardo, ale nepochopiteľne sám pred Kuciakom len tancoval a nevystrelil. Prešov mal takú možnosť prvýkrát v 5. kole. Po polhodine centroval pred bránu Kuciaka Babic a Kuračkovi chýbali po predĺžení Pavelkom centimetre. V 36. minúte sa pekne dopredu prebíjal Katona, zasekávačkou vyzvŕtal obranu a vystrelil, Kuciak iba vyrazil pred Bernarda a ten už musel dať, aj keby nechcel - 0:1. Vzápätí ViOn súperovi podkúril, ale sledom šanci a centrami pred Divišom nedokázal hneď vyrovnať. Nevyrovnal ani po ďalšom centri Pavelka v závere polčasu.

Druhé desjtvo ale pre Prešov nezačal dobre, spískal priamy kop a ten pekne do šibenice premenil Chren - 1:1. Napodobniť ho chcel v 53. minúte Pavlovič, ale jemu sa gól zo štandardky dať nepodarilo. V 57. minúte chyboval pri vybehnutí Diviš, ale domáci akciu spomalili a gól nedali. V 63. minúte si Chren takmer zrazil center hostí do vlastnej brány, mohlo sa opäť meniť skóre. Častejšie však pred súperovou bránou boli domáci, tí obliehali Diviša z každej strany, ale vyložená šanca po centroch neprichádzala. V 67. minúte tesne minul bránu z ľavej strany Kováč. Na druhej strane nechýbalo veľa hlavičke Čepa, aby sa menilo skóre. V 70. minúte musel vytláčať strelu Pavloviča na roh Diviš.

V 76. minúte mal obrovskú šancu Pavelka, blízko brány Prešova ale prestrelil. Onedlho musel Diviš hasiť aj Orávikovi strelu. Tatran zachránilo pre zmenu brvno Hodeka o ďalších pár minút, a tak v 80. minúte prišiel trest. Pekný center z pravej strany výborne zúžitkoval Papaj a presnou hlavičkou do rohu brány, kde to Kuciak nemal pokryté upravil na 1:2. Vzápätí sa pekne prekľučkovával Zeher a dostával sa do dobrej šance, ale nakoniec to prehnal a obrana mu vystreliť nedovolila. ViOn mal ešte pár štandardiek, rozhodca mu ich doprial v zápase neskutočné množstvo, na konci ešte vystrašil fanúšikov domácich Kuciak, ale jeho pošmyknutie von z brány hostia nepotrestali a tak sa stav už nezmenil. Líder tabuľky tak prehral s tímom, ktoré doteraz nedalo ani jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko