MFK Košice

Rozhodčí: Samotný - Csabay, Kubačka
Diváci: 5.000

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 1:3

Košičania naďalej pokračujú v skvelej forme. Východniarov opäť strelecky potiahol Novák. Tentokrát si to odniesli hráči Dunajskej Stredy.

Pred 5000 divákmi predvádzali obe mužstvá od začiatku stretnutia kvalitný futbal, avšak prvá vážnejšia šanca sa zrodila až v 16. minúte. Domáci Moughfire potiahol loptu po ľavej strane, nacentroval do šestnástky na Dragičeviča, ktorý hlavou iba tesne minul Putnockého bránu. O 8 minút neskôr sa Dunajská Streda dostala do ďalšej sľubnej možnosti. Tentokrát sa Dragičevič ocitol v úlohe nahrávača, keď po pravej strane krásne vysunul Plantiča, jeho strelu ale Putnocký kryl. V 42. minúte dokázal Košičan Milinkovič po Kolbasovej prihrávke vybojovať rohový kop, ktorý aj sám zahral. Center z jeho kopačky našiel hlavu Cicmana, ktorý prekonal Novotu, otvoril skóre a uštedril tak domácim nepríjemný góldo šatne.

Hneď v úvode druhého polčasu mohla Dunajská Streda vyrovnať, avšak Kweuke nakoniec Putnockého neprekonal. Už o dve minúty neskôr sa potvrdilo staré známe futbalové pravidlo nedáš – dostaneš. Košický ostrostrelec Novák dostal nádhernú dlhú prihrávku na hranicu dunajskostredskej šestnástky a poslal loptu za Novotov chrbát – 0:2. V 63. minúte pochoval MFK akékoľvek nádeje domácich na úspešný výsledok. A bol pri tom opäť kto iný ako Ján Novák, ktorý tak v sezóne 2008/09 zaznamenal už svoj štvrtý ligový gól. Akciu začal Janič, ktorý si vymenil loptu s Novákom a následne vystrelil. Jeho pokus sa od Novotu odrazil k voľnému Novákovi, ktorý na dvakrát zvýšil na rozdiel triedy. DAC sa aj napriek veľmi nepriaznivému vývoju nevzdával a snažil sa aspoň o čestný gól. Ten sa im podarilo streliť v 81. minúte. Na Moughfirovu prihrávku si nabehol Kweuke, a hoci bol tiesnený Smrekom, dokázal znížiť na konečných 1:3.

Mladý košický káder je zatiaľ azda najväčším prekvapením ligového ročníka 2008/09. Zverenci Jána Kozáka staršieho zdolali už štvrtú prekážku v rade, naopak Dunajská Streda po skvelom domácom vystúpení proti Trnave (3:0) prehrala už druhý zápas po sebe, celkovo tretí zo štyroch.

Autor: Andrej Liška