Spartak Trnava

Rozhodčí: Havrilla - Laskovský, Kubačka
Diváci: 3.338

FC Senec - Spartak Trnava 4:1

Oba tímy začali zápas opatrne. Prvú šancu zaznamenal domáci útočník Gaucho, ktorý však v 16. minúte mieril nad Rybánskeho bránku. O dve minúty si však senecký hrot svoju spálenú šancu vynahradil a otvoril skóre zápasu, keď po centri z ľavej strany nezaváhal. Gaucho bol zápase mimoriadne aktívny, čo sa potvrdilo aj pár minút po jeho úvodnom góle, tentoraz však brazílsky legionár v seneckých službách neuspel, keď po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa. Trnava si počas prvého polčasu vypracovala vlastne iba jednu vážnejšiu šancu. Po niečo vyše polhodine hry sa tvrdou strelou prezentoval záložník Kopúnek, brankár Novota však jeho pokus zneškodnil.

Druhý polčas bol o poznanie bohatší na góly. Prevahu mal v ňom domáci Senec, ktorý v 55. minúte zvýšil už na 2:0. Z priameho kopu skóroval kto iný ako Gaucho, ktorý prekvapil Rybánskeho. V 68. minúte Senčania zobrali Spartaku akékoľvek nádeje na dobrý výsledok. Muž zápasu Gaucho prenikal do trnavskej šestnástky, nedovolene ho zastavil Doležaj a hlavný rozhodca Havrilla neváhal a ukázal na biely bod. K exekúcii jedenástky sa postavil sám faulovaný Gaucho a završil tak svoj hetrik. Trnava vyvinula v závere stretnutia ešte akú takú snahu na aspoň skorigovanie výsledku, ale tá k ničomu neviedla. Práve naopak, dve minúty pred koncom riadneho hracieho času prenikol Gaucho s loptou do šestnástky, prihral úplne osamotenému Hofericovi a ten po štvrtýkrát prekonal Rybánskeho. V 90. minúte Trnavčania predsa len zaznamenali čestný úspech zásluhou Bernátha, ktorý po prihrávke Tomčáka pripravil Novotu o čisté konto.

Trnava sa po tomto zápase musí strachovať o svoju tretiu pozíciu v tabuľke, naopak Senec urobil ďalší výrazný krok smerom k záchrane v najvyššej súťaži.

Autor: Andrej Liška