Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014 - expres zprávy

13.10.201314:24

Skotskou reprezentaci doplnil Hammell

Obránce Lee Wallace má zraněné koleno a trenér skotské reprezentace Gordon Strachan místo něho povolal náhradu, pozvánku dostal Steven Hammell z Motherwellu.

13.10.201313:55

Štefánik si nezahraje ani v Lotyšsku

Ve výpravě slovenské reprezentace k utkání v Lotyšsku bude chybět Samuel Štefánik, záložník nizozemského Nijmegenu nestihl doléčit zranění stehenního svalu.

13.10.201312:05

Berezuckij a Kombarov trénují individuálně

Ruské reprezentaci stačí v posledním kvalifikačním zápase v Ázerbájdžánu bod k tomu, aby si bez ohledu na výsledek Portugalska zajistila postup na světový šampionát do Brazílie, chybět by jí ovšem mohli dva hráči. Zdravotní problémy mají obránce Vasilij Berezuckij a záložník Dmitrij Kombarov, oba dnes před odletem trénují individuálně.

13.10.201311:18

Američané přišli o čtyři hráče

Záložník Landon Donovan má zraněný kotník a bude chybět reprezentaci USA v kvalifikačním utkání proti Panamě. Do Německa se vinou problémů s kotníkem vrací Jermaine Jones, k dispozici pak nebudou ani brankář Tim Howard a obránce Matt Besler.

13.10.201310:37

Akinfejev není zcela fit

Brankář Igor Akinfejev kvůli zranění nedokončil včerejší trénink ruské reprezentace, která před sebou má zápas v Ázerbájdžánu. Dnes se gólman CSKA Moskva připravuje individuálně.

13.10.201310:18

Rakitić má zraněné tříslo

Chorvatsko v pátek podlehlo 1:2 Belgii a přišlo o možnost postoupit přímo na MS, nyní jeho tým opustil Ivan Rakitić. Záložník Sevilly se vrátil do Španělska a čeká ho vyšetření třísla.

13.10.201308:18

Cuadrado se vrací do Florencie

Juan Cuadrado se vrací z Jižní Ameriky do Florencie a bude trénovat se svými klubovými spoluhráči. Kolumbijský záložník dostal v kvalifikačním zápase s Chile (3:3) další žlutou kartu a kvůli disciplinárnímu trestu nemůže nastoupit k poslednímu utkání proti Paraguayi.

12.10.201321:57

Verratti a Insigne jsou znovu fit

Záložníci Marco Verratti a Lorenzo Insigne doléčili svalová zranění a zapojili se do tréninku. Oba tak budou k dispozici italské reprezentaci v jejím zápase s Arménií.

12.10.201321:35

Rusové přišli o zraněného Žirkova

Rusové vyhráli v Lucembursku a po remíze Portugalska s Izraelem jsou krůček od postupu do Brazílie, skvrnou na včerejšku ovšem bylo jedno zranění. Obránce či záložník Jurij Žirkov si přivodil svalové zranění a čeká ho podrobné vyšetření.

12.10.201320:58

Africká baráž o postup na MS 2014

Výsledky prvních zápasů africké baráže o postup na MS 2014: Burkina Faso - Alžírsko 3:2 (45. Pitroipa, 65. Koné, 86. Bancé z penalty - 50. Feghouli, 69. Medjani), Pobřeží slonoviny - Senegal 3:1 (6. Drogba z penalty, 14. vlastní Sané, 50. Kalou - 90. Cissé).

12.10.201320:55

Prandelli nebyl spokojen s výkonem

Italové včera v Dánsku na poslední chvíli zachránili remízu 2:2, výkon ovšem z jejich strany rozhodně nebyl ideální. "Trpěli jsme hlavně v úvodu druhé půle, dvacet minut jsme se soustředili jenom na bránění. Tým je zvyklý kontrolovat zápasy, takovýto vývoj mu nesvědčí a výkon jde dolů. Když jsme pak začali hrát, vytvořili jsme si nějaké šance," hodnotil kouč Cesare Prandelli.

12.10.201320:32

Zraněného Dannyho nahradil Pizzi

Portugalskou reprezentaci opustil Danny, záložník Zenitu Petrohrad si poranil stehenní sval. V nominaci na poslední kvalifikační zápas proti Lucembursku ho nahradil Pizzi.

12.10.201318:59

Hodgson chválil debutanta Townsenda

Andros Townsend včera debutoval v anglické reprezentaci a kvalitním výkonem přispěl k výhře 4:1 nad Černou Horou. "Jeho gól srazil zvedajícího se soupeře. Pro mladého hráče není snadné debutovat v tak náročném zápase, on to ale zvládl. Označil bych ho za muže zápasu," chválil záložníka Tottenhamu trenér Roy Hodgson.

12.10.201318:50

Koscielny znovu trénuje

Laurent Koscielny by mohl stihnout úterní kvalifikační zápas proti Finsku. Francouzský obránce kvůli problémům s lýtkem vynechal včerejší přípravu s Austrálií, dnes ale znovu trénoval.

12.10.201318:36

Balotelli neohrozí ani Arménii

Mario Balotelli nenastoupí ani k poslednímu kvalifikačnímu zápasu proti Arménii, italského útočníka na trávník podobně jako včera v Dánsku nepustí svalové zranění.

12.10.201317:28

Michal Kadlec po vyřazení přiznal zklamání

Přestože čeští fotbalisté byli psychicky připraveni na to, že baráž o mistrovství světa bude nejspíš bez nich, podle obránce Michala Kadlece bylo cítit zklamání, když v pátek přišla definitivní jistota neúspěchu v kvalifikaci. Mrzelo je to o to více, že cítili, že v konkurenci Bulharska, Dánska a Arménie měli velkou šanci druhé místo vybojovat. Češi po předchozích nezdarech věděli, že musejí vyhrát na Maltě a zároveň doufat v to, že v ostatních skupinách se bude vše vyvíjet v jejich prospěch. Dlouho se tak dělo, než Island doma porazil Kypr a odsoudil český tým k neúspěchu. "Samozřejmě to bylo zklamání. Sice ne tak velké, přesto je. Věděli jsme, že to nemáme ve své režii a že ta šance je malá, přesto jsme museli věřit, dokud byla šance. Nic se nemá vzdávat předem," řekl Kadlec při dnešním setkání s novináři na Maltě.

12.10.201316:42

Hrozný moment, hodnotil vyrovnání Olsen

Dánové včera měli na dosah důležitou výhru nad Itálií, v nastavení ovšem inkasovali a nakonec remizovali 2:2. "Cítím s hráči, tohle byl hrozný moment, na který ani nechcete pomyslet. Hráli jsme proti kvalitnímu týmu s dobrými hráči, ale náš výkon ve druhé půli byl vynikající. Šanci na kvalifikaci jsme neztratili dnes, celkově jsme v celém cyklu nehráli ideálně a měli problémy dát gól," řekl trenér Morten Olsen.

12.10.201316:32

Pekerman je pyšný na kolumbijský tým

Kolumbie včera po třiceti minutách prohrávala s Chile 0:3, nakonec ale dokázala zmobilizovat síly a uhrála remízu 3:3, která jí posunula na MS. "Byl jsem hodně překvapen tím, co se dělo v prvním poločase. Na tým jsem velice pyšný," pochvaloval si kouč José Pekerman.

12.10.201316:16

Buffon italským rekordmanem

Gianluigi Buffon se včera stal italským rekordmanem v počtu startů za národní tým, když si v utkání v Dánsku na své konto připsal 137. reprezentační start. Z čela historických tabulek tak definitivně odsunul Fabia Cannavara.

12.10.201315:56

Bento: Zaplatili jsme za chybu

Portugalci včera nezvládli závěr zápasu s Izraelem, pět minut před koncem inkasovali branku na konečných 1:1 a rapidně tak snížili své šance na přímý postup na MS. "Druhou půli jsme začali dobře, ale po deseti minutách... nebyli jsme dostatečně aktivní, nedařilo se nám držet míč a nakonec jsme byli potrestáni. Zaplatili jsme za chybu," litoval trenér Paulo Bento.