Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Tipovací soutěž

1. Účast v soutěži
1.1. Soutěže se mohou zúčastnit pouze zaregistrovaní návštěvníci serveru EuroFotbal.cz. Podmínkou registrace je funkční emailová adresa, registrace i účast v soutěži je zdarma.
1.2. Druhou podmínkou účasti v soutěži je existující vlastní účet u sázkové kanceláře Fortuna. Založení tohoto účtu je také zdarma. Zúčastnit se mohou pouze uživatelé, kteří mají účet u české Fortuny.
1.3. Před zahájením tipování je každý účastník vyzván k vyplnění svého nicku u Fortuny. Jednou zadaný nick už nelze změnit.
1.4. Každý návštěvník se smí zaregistrovat a zapojit do soutěže pouze jednou, pouze pod jednou přezdívkou. Za porušení tohoto pravidla hrozí vyloučení ze soutěže.
2. Princip soutěže
2.1. Do soutěže jsou zařazeny všechny zápasy mistrovství světa 2022. U každého zápasu se tipuje přesný výsledek, tipy jsou dle správnosti ohodnoceny ziskem 0-5 bodů (viz systém bodování níže).
2.2. Každý zápas je možné tipovat až do jeho začátku. Dříve zadaný tip je možné libovolně měnit, a to až do začátku zápasu.
2.3. Soutěžící není povinnen tipovat všechny zápasy, za nevyplněný tip není žádná bodová sankce.
2.4. Kromě jednotlivých zápasů budou soutěžící tipovat konečné pořadí základních skupin (uzávěrka tohoto tipování bude v čase začátku prvního zápasu turnaje) a po odehrání skupin také konečné pořadí na prvních čtyřech místech (toto tipování bude uzavřeno v čase začátku prvního osmifinále). Také tyto tipy je možné libovolně měnit, a to až do jejich uzávěrky. Za správnost těchto tipů budou soutěžícím připsány bonusové body (viz níže).
2.5. V zápasech playoff, kde existuje možnost prodloužení nebo penaltového rozstřelu, se tipuje skóre po základní hrací době.
2.6. V případě kontumace zápasu bude tento zápas vyřazen z tipování a získané body budou odebrány. Pokud však již před kontumací dojde k výplatě výher za kolo, v němž se kontumovaný zápas tipoval, zůstává v platnosti původní rozdělení i výplata výher.
2.7. Pořadí se určuje podle součtu bodů za natipované zápasy. V případě rovnosti bodů rozhodují postupně počty pětibodových, tříbodových, dvoubodových a jednobodových tipů. Pokud na některých z oceněných umístění dojde ke shodě ve všech kritériích, rozhodne o pořadí los.
2.8. K vyhodnocení kažého kola a k výplatě výher dojde vždy po odehrání posledního zápasu daného kola, včetně zápasů odložených.
3. Ceny
3.1. Cenami v soutěži jsou bonusy, které jsou výhercům přičteny na jejich účty u Fortuny.
3.2. Aby měl soutěžící nárok na cenu, musí u sázkové kanceláře Fortuna uzavřít libovolnou sázku v libovolné výši, a to v době konání kola, za které má nárok na cenu. Pro nárok na cenu v některém z kol základních skupin tedy musí mít uzavřenou sázku v daném kole, pro nárok na cenu v celkovém pořadí základních skupin (nebo playoff) musí mít uzavřenou sázku v průběhu celých základních skupin (nebo celého playoff). Přesné termíny jednotlivých kol najdete v bodě 6 těchto pravidel. Pokud soutěžící s nárokem na cenu nebude mít sázku uzavřenou, cena propadá.
3.3. Ceny se udělují za pořadí každého kola základních skupin, poté za celkové pořadí po odehrání skupin (tj. za tipy na všechny zápasy základních skupin plus bonusy za tipy na pořadí základních skupin), poté za pořadí playoff (tj. za tipy na všechny zápasy playoff plus bonusy za tipy na konečné pořadí na prvních čtyřech místech), a nakonec za celkové pořadí (tj. za tipy všech zápasů turnaje plus všechny bonusy).
3.4. Na udělení ceny neexistuje právní nárok, o jejím udělení rozhoduje pouze provozovatel soutěže.
4. Systém bodování zápasů
4.1. Přesně uhodnutý výsledek - 5 bodů.
4.2. Správně určený vítěz a stejný rozdíl skóre (např. tip 1:0 a výsledek 2:1, nebo tip 1:1 a výsledek 2:2) - 3 body.
4.3. Správně určený vítěz a správně určený počet vstřelených gólů u jednoho ze soupeřů (např. tip 1:0 a výsledek 2:0) - 3 body.
4.4. Správně určený vítěz, ale neuhodnutý ani jeden počet vstřelených gólů (např. tip 1:0 a výsledek 3:1) - 2 body.
4.5. Správně určený počet gólů u jednoho ze soupeřů, ale neuhodnutý vítěz (např. tip 1:0 a výsledek 1:2) - 1 bod.
4.6. Žádný z těchto případů (např. tip 1:0 a výsledek 0:1) - 0 bodů.
5. Bonusy
5.1. Za každou správně určenou pozici týmu ve skupině je bonus 5 bodů. Pokud je rozdíl tipnuté a skutečné pozice roven jedné, činí bonus 3 body (např. tip je druhé místo a skutečná pozice týmu v tabulce je první nebo třetí). Za celé správně určené pořadí skupiny je tedy 20 bodů, celkem je možné na bonusech za tipy na pořadí skupin získat 160 bodů.
5.2. Za každého správně tipnutého semifinalistu je bonus 5 bodů (tedy maximálně 20), za každého správně tipnutého finalistu také pět bodů (maximálně 10), za správně tipnutý tým na třetím místě také pět bodů a za správně tipnutého mistra světa také 5 bodů. Na bonusech za playoff je tak možné získat celkem 40 bodů.
6. Termíny kol
celý turnaj: 15.11.2022 - 18.12.2022
skupiny celkem: 15.11.2022 - 2.12.2022
1. kolo skupin: 15.11.2022 - 24.11.2022
2. kolo skupin: 25.11.2022 - 28.11.2022
3. kolo skupin: 29.11.2022 - 2.12.2022
playoff: 3.12.2022 - 18.12.2022
7. Změny termínů kol
Termíny pro uzavření sázky v jednotlivých kolech mohou být upraveny v případě, že dojde k odložení zápasů. Úpravy termínů budou vždy oznámeny v aktualitách na úvodní stránce soutěže.
Provozovatelem soutěže je Livesport Media Ltd se sídlem CMS House, First Floor, St. Peter´s Street, San Gwann, SGN 2310, Malta, číslo společnosti: C 54555.