Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

08.10.2010 21:45 CET
3 : 1
(2:0)

Portugalsko - Dánsko 3:1

Pod vedením nového kouče Benta se Portugalsko konečně dočkalo prvního vítězství v kvalifikační skupině H. Góly svých největších hvězd, Naniho a Cristiana Ronalda, porazilo v očekávaném duelu Dány v poměru 3:1.

Portugalci měli svému soupeři z Dánska co vracet. V poslední kvalifikaci o postup na mistrovství světa do Jižní Afriky totiž Dánové zvítězili v Lisabonu 3:2 a ve skupině skončili na prvním místě před Portugalskem, které muselo do baráže.

Reparát na Estádio do Dragão v Portu se domácím vydařil. Převahu z úvodu utkání zužitkoval po půlhodině hry záložník Manchesteru United Nani. Nejprve překonal dánského brankaře Sørensena pravačkou, o minutu později pak přidal svůj druhý gól krásnou střelou pro změnu levou nohou. Dvoubrankový náskok před přestávkou domácí uklidnil, Dánové navíc museli střídat svého brankáře, který se zranil již při prvním inkasovaném gólu.

Ve druhé půli pokračovala mírná převaha domácích. Díky vedení se mohli koncentrovat více na obrannou činnost a vyrážet do brejků. Dánům se trpělivá hra vyplatila a v 79. minutě dokázali zdramatizovat utkání, když si Vingaardův roh srazil do vlastní sítě Ricardo Carvalho. V závěru si však opět vzal slovo muž zápasu Nani a přesným pasem vyzval k pojištění výsledku Cristiana Ronalda.

Paulo Bento tak při svém debutu v roli reprezentačního kouče dovedl Portugalsko k prvnímu zisku tří bodů a po nepovedeném vstupu do kvalifikace vrátil Selecção zpět do bojů o postup na mistrovství Evropy.

Autor: Martin Lavický / abola.pt, uefa.com