Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

03.06.2011 20:45 CET
3 : 0
(2:0)

Itálie - Estonsko 3:0

Itálie kráčí za postupem, podruhé v tomto kvalifikačním cyklu porazila Estonsko a na čele tabulky má pětibodový náskok a jeden zápas k dobru před druhým Slovinskem.

Domácí podle očekávání udávali tempo a Estonce dlouho držel brankář Parejko. Na toho si ve třinácté minutě nepřišel Cassano, o chvíli později dobře zasáhl i proti pokusu Rossiho. Za Estonce se osmělil Kink, jehož střela postrádala přesnost.

Itálie pokračovala v náporu a ve 21. minutě šla také do vedení, Cassano našel na hranici malého vápna Rossiho a kanonýr Villarrealu nezaváhal - 1:0.

Ve 24. minutě postihla nepříjemnost Aquilaniho, který se zranil a na hřišti ho nahradil Nocerino. Při chuti byl Rossi, jeho další rána orazítkovala tyč. Ve 39. minutě už došlo k navýšení italského náskoku, z přihrávky Montoliva gólově profitoval Cassano - 2:0.

Druhá půle se nesla v poklidném duchu, favorit kontroloval stav utkání a soupeř pro něj příliš nebezpečí nepředstavoval. V 68. minutě si připsal druhou asistenti Montolivo, do listiny střelců se tentokráte zapsal střídající Pazzini.

Gianluigi Buffon neměl skoro žádnou práci, z nudy si vytrhla až 88. minuta a v ní dalekonosný pokus Vunka.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com