
Liga národů žen UEFA - Liga národů žen 2025
Reportáž

Češky nechaly zapomenout na předchozí zaváhání a v Lize národů rozstřílely Chorvatsko
České reprezentantky v 5. kole Ligy národů porazily Chorvatsko v Chomutově vysoko 5:0 a čeká je baráž o návrat do elitní divize soutěže. Tým trenérky Jitky Klimkové obsadí ve skupině B4 druhé místo za Ukrajinou, která si prvenství ve skupině pojistila dnešní výhrou 2:1 nad Albánií.
Český tým kolo před koncem skupiny ztrácí tři body na Ukrajinu, s níž má horší bilanci vzájemných zápasů a nemůže ji tak už předstihnout. Vítězové všech skupin divize B postoupí mezi elitu a zajistí si výhodnější pozici pro kvalifikaci o světový šampionát v roce 2027. Druhé týmy čeká baráž proti třetím celkům skupin A. Poslední mužstva v tabulce přímo sestoupí o úroveň níže.
"Jsem moc ráda, že se zápas povedl. Po Ukrajině jsme si potřebovali zvednout sebevědomí. Hodně jsme se zaměřili na herní projev a jsem velmi spokojená se vším, na co jsme se připravovali," řekla po utkání trenérka Klimková pro ČT sport.
Češky v prvním poločase třikrát skórovaly po rohových kopech. Skóre otevřela Khýrová, hlavou se pak prosadila Svitková. Nejlepší střelkyně domácí ligy v kalendářním roce 2025 nastoupila do 17 soutěžních zápasů, v nichž vstřelila 25 gólů. S pěti trefami je navíc nejlepší střelkyní skupiny. Třetí branku přidala Pochmanová a oslavila tak velký comeback do reprezentace po dlouhém zranění.
Hned po přestávce se střelecky prosadila také Dubcová. Skóre uzavřela Polášková svým prvním gólem v dresu národního týmu. Češky své vystoupení ve skupině uzavřou úterním utkáním v Albánii.
Komentáře (36)
Přidat komentářPlánoval jsem do Chomutova jet, ale nebude Pablos, nebude Ana Markovič a do toho jsem zase nějak nachcípanej, takže TV to jistí.
jasně
bolí tě hlava?
Hlava ne, ale furt nějak pokašlávám.
Taky se musím šetřit před Eurem U21.
se dej do kupy
Se nedivim. To je ted vsude kvuli pocasi. Decka maj vejlety, kde prochladnou a pak to vsude roznosi.
Kdyby nebyla pořád tak zmalovaná
Nepleteš si ji s Alishou Lehmann?
Ne. Tys nikdy neviděl Anu Markovič?
Makeup jak prase
Tak právě oproti Alishe mi to přijde v normě.
Uf. Máš rád zmalovaný ksichty, nebo jsi ještě neviděl hezkou neznalovanou holku?
jako já je chápu, jasně, ale tohle je prostě moče, vždyť se leskne jako žába
presne som vedel že nepojdeš ked neprišla ana
Chorvatky jsou dost slabé, podle těch výsledků. 4:0
Liga skončila, tak je nám ženskej fotbal najednou dobrej.
Radeji beach volejbal nez tahle karikatura fotbalu
tak koukej na ty usimulovaný kuličkáře
Nekoukam ani na jedno
Prosím nepoužívat spojení ženský fotbal nýbrž ženská kopaná
Chorvatky prej to nejsilnější nechaly doma, ale i tak se zeptám, jak se ocitly v lize B? Vyhrály C a postoupily? To je rozdíl mezi C a B tak velký?
Chorvatky byly zatím vždycky v Lize B, ale letos šly strašně dolů. Naše holky byly loni v Lize A.
Je až smutný na to koukat. Ta dominance je tak velká, že to v tom není žádné drama. (Já si tedy u toho zpracovávám poznámky ze školení :-) )
asi jako sparta vs slavie, nebo liga mistrů, taky obrovské rozdíly
Jak se chtěl pochlubit, že byl na školení
Ženskej fotbal je komedie, ale koukám na ženské rugby
já koukám na ženské porno, tam jsou nejlepší
Tak to bez diskuze
Tolik komentářů pod ženským fotbalem?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele