28.01.2012 20:00 CET
3 : 1
(1:1)

Real Madrid - Real Zaragoza 3:1

Další vítězství utrpěl Real Madrid, ten ani dnes rozhodně nepřesvědčil, přesto bral tři body za výhru nad Zaragozou v poměru 3:1. Už od začátku se tři body rodily těžko, už v jedenácté minutě se trefil hostující Lafita a Zaragoza senzačně vedla. Góly Kaká, Cristiana Ronalda a Özila sice otočily vývoj zápasu, přesto Real v lize nepůsobí v poslední době nikterak dominantním dojmem.

Domácí začali dost nervózně, v úvodních minutách jim odskakoval míč od kopaček a v jejich hře bylo k vidění až přílišné množství nepřesností. A to i v zakončení, kde nejprve netrefil branku Ronaldo, aby se o chvíli později stejně vedlo Benzemovi. V jedenácté minutě nečekaně udeřilo na druhé straně obrana Realu přistoupila k akci soupeře velmi laxně, za což byla po právu potrestána. Aranda dostal dobrou přihrávku vpřed, našel před bránou Lafitu, od kterého nepochopitelně v poslední chvíli odběhl Pepe, a ten bez problémů skóroval.

V devětadvacáté minutě mohl vyrovnat Ronaldo, jenže po přihrávce Özila netrefil balón ideálně, a tak Roberto stačil zasáhnout. Za další tři minuty už to ale Realu vyšlo, Carvalho vyslal do šance Brazilce Kaká, ten si připravil míč na pravačku a střelou na zadní tyč zařídil poločasový stav 1:1. Ten mohli ještě změnit Ronaldo a na druhé straně Aranda, ovšem gólmani byli v obou případech proti.

Začátek druhého dějství zachytil Bílý balet v dobrém rozpoložení, během prvních jedenácti minut Real rozhodl o své důležité výhře dvěma góly. Ten první přišel ve čtyřicáté deváté minutě, když Granero rozdal míč doprava Altintopovi a jeho přesnou přihrávku před bránu dopravil snadno do sítě Cristiano Ronaldo. A v minutě padesáté šesté narazil Kaká Özilovi, jenž následně z úhlu propálil Roberta.

Střídající hráči - Postiga a Callejón - mohli znovu upravit skóre, jenže Casillas předvedl dobrý reflexivní zákrok, Roberto měl zase štěstí, jelikož domácí jednadvacítka mířila nad břevno. Real už poté nepustil Zaragozu do dalších příležitostí, sám si ale žádné nevytvořil, jak by se zřejmě čekalo. A tak Merengues porazili poslední tým tabulky po nejistém výkonu 3:1 a zvýšili náskok na první příčce na osm bodů, řada je teď na Barceloně.

Autor: Michal Hruška