Rayo Vallecano Španělsko - Rayo Vallecano - Zprávy

Rayo Vallecano zase "loupilo" v Katalánsku

Úvodní dvěma kola sehrálo Rayo Vallecano v Katalánsku a bylo mimořádně úspěšné. Před týdnem bralo bod z Camp Nou (0:0) a tentokrát získalo všechny tři na Cornellá-El Prat (2:0). Espanyol inkasoval v každém poločase po jedné brance, aniž by se sám střelecky prosadil. V utkání se rovněž červenalo. Už v poločase se z hrací plochy poroučeli Lejeune a Gómez.

Páteční předehrávky otevřou na Cornellá-El Prat celky Espanyolu a Raya

V pátek je již tradičně na programu předehrávka španělské nejvyšší soutěže. Od 20 hodin přivítá Espanyol ambiciózní Rayo Vallecano. Oba celky ve svém prvním zápase remizovaly a zuby si brousí i na další body. Favorita duel nemá. Espanyol sice hraje na vlastním stadionu, avšak předchozí čtyři vzájemné duely s Rayem těsně prohrál.

Barcelona vyšla střelecky naprázdno, Rayo zase neodjíždí s prázdnou

Barcelonská noční můra z loňské sezony zase ožila a Rayo Vallecano i tentokrát veze z Camp Nou body. Hosté přečkali všechny šance barcelonských hvězd a upornou defenzívou se dopracovali k výsledku 0:0. Nastavený čas hrála Barcelona bez vyloučeného kapitána Sergia Busquetse.

Barcelona začíná očekávanou sezonu zápasem proti Rayo Vallecano

Velké očekávání od sezony 2022/2023 mají v Barceloně. Klubu se podle nejnovějších informací podařilo prodat 24.5% práv na Barça Studios společnosti Jaume Roures’ Orpheus Media a to znamená, že bude moci zaregistrovat nové posily. Katalánský velkoklub přivítá na Camp Nou Rayo Vallecano, které tu v dubnu senzačně vyhrálo.

Falcao bude i nadále hrát za Rayo Vallecano

Rayo Vallecano se může i v nadcházející sezoně spoléhat na Radamela Falcaa. Madridský celek aktivoval opci a zkušeného útočníka si zavázal do roku 2023...

Levante se s první ligou rozloučilo gólovou podívanou v Madridu

Vallecano doma v posledním kole nejvyšší španělské soutěže padlo se sestupujícím Levante 2:4. O úspěšné rozlučce hostů s LaLigou se rozhodlo už v první půli, kdy padly hned tři jejich branky. Skóre sice v 18. minutě otevřel domácí Álvaro García, ve 26. minutě už však bylo vyrovnáno. Čestné tři body pak klubu z Valencie přinesla vítězná trefa Gonzala Melera ze závěru poločasu.

Levante se loučí s první ligou na půdě Raya Vallecano

Rayo Vallecano vyhrálo naposledy nad Barcelonou a pak nedokázalo na tenhle úspěch navázat. Jeho sezona ale vychází nad očekávání dobře a zakončit ji budou chtít svěřenci trenéra Andoniho Iraoly vítězstvím nad již sestupujícím Levante.

Souboj dvou nováčků zvládla lépe Mallorca. V posledním kole ji čeká zápas o všechno

Mallorca v předposledním kole španělské nejvyšší soutěže využila domácího prostředí a ve zcela klíčovém duelu porazila Vallecano 2:1. Utkání už se přitom schylovalo k remíze, ovšem v nastavení druhé půle vstřelil rozhodující branku Abdón Prats. Plný bodový zisk pro celek z Baleárských ostrovů znamená o poznání lepší výchozí pozici do závěrečného utkání. V něm se představí na hřišti Osasuny a k setrvání mezi elitou mu stačí zvítězit.

Mallorca potřebuje body, Rayo se léčí z šoku

Mallorca sice v minulém kole nečekaně uspěla v duelu se Sevillou, ale pořád jí to nestačí na vysvobození ze zajetí sestupového pásma. Na sedmnáctý Cádiz ztrácí Mallorca dva body a vzhledem k tomu, že Cádiz teď hraje s Realem Madrid, tak cítí obrovskou šanci.

Villarreal si zastřílel a pěti góly smetl Rayo

"Žlutá ponorka" se v Madridu přiblížila pohárové účasti a dvě kola před koncem soutěže drží na sedmém místě čtyřbodový náskok. Svěřenci trenéra Emeryho byli jednoznačně lepší a tři body získali zaslouženě. Rayo ještě dokázalo odpovědět na rychlý gól Alfonsa Pedrazy, nicméně další branky Juana Foytha, Paca Álcacera a Paua Torrese zůstaly bez reakce. Alfonso Pedraza se v nastaveném čase zápasu prosadil ještě jednou a završil z pohledu domácích nepopulárního "bůra".

Villarreal v honbě za body otestuje silné Rayo

Villarreal potřebuje zoufale body a snad i víc než jeho čtvrteční soupeř z Vallecana. Za normálních okolností by Žlutá ponorka snad i byla jasným favoritem, ale minulé týdny jasně ukázaly, že forma Raya musí být respektována.

Getafe se rozešlo s Vallecanem 0:0

Fotbalisté Getafe remizovali s Vallecanem a stále nemají jistou záchranu. Azulones jsou sice na dobré cestě se zachránit, ale s podobnou produktivitou jako v tomto utkání si ještě mohou nadělat problémy.

Getafe se postaví proti poslednímu přemožiteli Barcelony

Getafe pokračuje v cestě za záchranou, která se ještě v zimě zdála jako naprosto nesmyslná a nereálná. Jenže jarní fáze sezony madridskému týmu vychází mnohem líp a v neděli odpoledne bude chtít udělat další velký krok v duelu s Rayem Vallecano.

Návrat krále ve velkém stylu, Falcaovi stačilo po zranění ke gólu pár vteřin na trávníku

Fotbalisté Vallecana navázali na dobré výsledky z posledních týdnů a ve 34. kole LaLigy dokázali remizovat se silným Sociedadem 1:1. Hosté měli utkání ve svých rukou, když po půlhodině vedli díky trefě Alexandera Sorlotha. Rayu ovšem v 78. minutě zachránil bod legendární útočník Radamel Falcao, jemuž stačilo být na trávníku pouhých 56 vteřin k tomu, aby vsítil srovnávací branku.

Zkomplikuje Rayo pohárové plány Realu Sociedad?

Po dvou venkovních skalpech se Rayo Vallecano představí doma a Realu Sociedad může zkomplikovat plány na postup do evropských pohárů. Laťku si Rayo výhrou na Camp Nou posadilo hodně vysoko, ale dokáže to zopakovat i proti dobře hrajícím Baskům?