Getafe CF Španělsko - Getafe CF - Zprávy

Villarreal hostí překvapení z Madridu, Getafe chce dvě výhry v řadě

LaLiga má na programu 25. kolo a v něm se jako první představí týmy Villarrealu s Getafe. Páteční předehrávka na Estadio de la Cerámica bude pro domácí Villarreal šance, jak aspoň na pár hodin poskočit v tabulce o jedno místo.

Korunou krále střelců motivovaný Mayoral opět pálil. Vigu překazil stíhací jízdu Mata

Getafe vyhrálo ve 24. kole LaLigy na domácí půdě nad Celtou Vigo 3:2. Domácí šli po první půli do šaten s dvoubrankovým náskokem, když fanoušky Azulones v krátkém rozmezí potěšili Borja Mayoral a Jaime Mata. První jmenovaný navíc potvrdil pozici nejlepšího španělského kanonýra soutěže, když svou 15. brankou v ročníku poskočil už na druhé místo mezi střelci. Tým ze severozápadu země však ve druhém poločase postupně nacházel recept na svého soupeře a chvíli před koncem srovnal. Závěrečné slovo měl ale Mata, který druhým gólem v utkání rozhodl o tříbodovém zisku El Geta.

Přidá Celta další venkovní výhru?

Nedělní program započne střetnutím, které na Estádio Coliseum od dvou hodin obstarají domácí Getafe a Celta Vigo. Ta je opět namočena do boje o záchranu a i přesto, že má nad prozatím osmnáctým Cádizem tříbodový náskok, rozhodně nesmí usnout na vavřínech, protože do konce soutěže stále zbývá mnoho a mnoho těžkých duelů.

Isco dal při prožlucené remíze s Getafe vzpomenout na nejslavnější roky kariéry

Getafe si ve 23. kole LaLigy odvezlo ze hřiště Betisu remízu 1:1. Konečný výsledek určila již první půle, kdy oba celky proměnily pokutový kop. Na straně madridského klubu se z bílého bodu v osmé minutě nemýlil Mason Greenwood, v zeleno-bílém dresu pak stejným způsobem srovnal Isco. Zkušený španělský záložník si připsal šestou branku v ročníku, což je více než v jeho pěti předešlých ligových sezonách dohromady. Kromě ryze fotbalových věcí zápas nabídl i množství vyhrocených situací, které donutily rozhodčího vytáhnout celkem 11 žlutých karet.

Betis vyzve v atraktivním duelu Getafe

Nedělní program třiadvacátého kola nabídne mimo jiné zajímavý souboj takřka tabulkových sousedů, Betisu a Getafe. Andalusané, kteří budu hájit domácí prostředí jsou aktuálně sedmí, se ztrátou dvou bodů na šestý San Sebastián, Getafe je na tom o pět bodů hůře a okupuje desátou příčku.

Dvougólový večer Joselua v madridském derby zastínilo další zranění stopera Realu

Real Madrid splnil povinnost a v dohrávce 20. kola LaLigy porazil Getafe na jeho půdě 2:0. Carlo Ancelotti měl šťastnou ruku, když nezvykle postavil do základní sestavy Joselua a Lucase Vázqueze. Oba totiž měli prsty ve vítězném gólu, jelikož urostlý španělský útočník dostal míč hlavou do brány právě po centru od svého kolegy. Bílý balet tak popáté v řadě uspěl proti Azulones a v tabulce se vrátil na první místo. Radost mu ovšem sebralo zranění již třetího čistokrevného stopera Antonia Rüdigera, který musel v poločase střídat.

Getafe se opírá o domácí tvrz proti Realu Madrid

Poslední ze tří dohrávek 20. kola LaLigy se odehraje na Estadio Coliseo del Golfo, což je tvrz domácího Getafe. Madridské mužstvo doma prohrálo zatím jen jedno jediné utkání. Tentokrát proti němu ale stojí samotný Real Madrid, který potřebuje bodovat, aby se vrátil na první příčku.

Greenwoodova trefa odstartovala tradiční venkovní selhání Granady

Getafe dalo zapomenout na nepovedené výkony z posledních týdnů a v dohrávce 22. kola LaLigy porazilo Granadu 2:0. Madridský klub utkání od úvodu dirigoval a do vedení se dostal ve 21. minutě zásluhou tečované střely Masona Greenwooda. Na gól kmenového hráče Manchesteru United navázal o čtvrt hodiny později Borja Mayoral, kterému k již 14. ligové trefě výrazně dopomohl chybující brankář Augusto Batalla. Nováček soutěže z Andalusie tak stále čeká na vítězství z venkovního hřiště, kde prohrál už celkem 10 zápasů.

Getafe hraje v dohrávce kola s Granadou

Zareagovat na poslední nezdary budou chtít v pondělní dohrávce týmy Getafe a Granady. Domácí Azulones v minulém kole nestačili na Osasunu, kdežto Granada těsně podlehla Atléticu.

Bláznivý zápas s kuriózní tečkou skončil léta vyhlíženou výhrou Osasuny

Osasuna porazila ve 21. kole LaLigy Getafe 3:2, čímž ukončila takřka 10leté čekání na vítězství ve vzájemném utkání. Ke dlouho nepoznanému úspěchu jí pomohly dvě pohledné trefy z úvodní půle, když nejprve krásnou kombinační akci zakončil mezi nohy brankáře Raúl García a následně zcela nechytatelně zvyšoval náskok Iker Muňoz. Po soupeřově vzepětí však musel rozhodnout až Jesús Areso, který sice v 80. minutě zamýšlel centrovat, jenže míč nabral podivnou trajektorii a zapadl ke vzdálenější tyči.

Osasuna změří svoje síly s Getafe

V odpoledních hodinách se na El Sadaru potkají Osasuna s Getafe. Ani jeden tým není v tuto chvíli ohrožen sestupem a má za sebou poměrně slušné výsledky.

Nedisciplinované Getafe při kuriózním pykání za sedm let starý prohřešek nestačilo na Rayo

Getafe prohrálo v 19. kole LaLigy s konkurenčním Vallecanem 0:2. Zápas městských rivalů se konal na stadionu Atlétika Madrid jako důsledek výtržností příznivců Azulones z roku 2017. Jejich chování bylo původně potrestáno jedním odehraným duelem bez fanoušků, po zdlouhavém odvolávání však disciplinární komise podivuhodně změnila ortel na jedno utkání hrané na 20 kilometrů vzdáleném hřišti za účasti diváků na tribunách. Osud madridského derby nastínila 40. minuta, v níž byl vyloučen domácí Juanmi Latasa, což svými premiérovými trefami v sezoně potrestal Sergio Camello. Krátce po změně stran navíc viděl červenou kartu také Mason Greenwood, jenž zpražil ostrými slovy rozhodčího.

Rayo potřebuje najít střelce, Getafe je ale ve formě

Už v úterý odpoledne se znovu rozjede španělská LaLiga a jako první se do sebe pustí týmy Getafe a Raya Vallecano. Domácí Getafe se pokusí navázat na skvělou formu z konce minulého roku, zatímco Rayo potřebuje mnohem lepší start.

Atléti přišli o dvougólové vedení i šňůru domácích výher. Getafe byla přesilovka dlouho na obtíž

Fotbalisté Atlétika Madrid remizovali v 18. kole LaLigy v divokém zápase s Getafe 3:3. I díky dvougólovému Antoinu Griezmannovi drželi domácí utkání ještě pět minut před koncem pevně pod kontrolou. V samotném závěru se však prosadil Óscar Rodríguez a pokutový kop následně proměnil Borja Mayoral. Hosté tak alespoň částečně využili dlouhou početní výhodu, která přišla po vyloučení Stefana Saviče ze 38. minuty. Zároveň narušili skvostnou sérii Los Colchoneros, jež čítala 11 výher v řadě před vlastním publikem.

Atlético vyrukuje v malém derby na Getafe

Pojistit si před vánočními svátky čtvrté místo bude chtít Atlético, které svede souboj s městským rivalem Getafe. Hosté chytají v závěru kalendářního roku zajímavou formu a vedle postupu v Copa del Rey dvakrát v řadě zvítězili. S Atléticem ale nemají dobrou vzájemnou bilanci a na výhru už čekají hodně dlouho.