Getafe CF Španělsko - Getafe CF - Zprávy

O druhou výhru v sezóně se Mallorca pokusí proti Getafe

Sobotní podvečer bude ve Španělsku patřit dvěma týmům, které na vítězství čekají už dlouhých pět zápasů. Stejně jako Mallorca i Getafe zažilo euforii z výhry naposledy před půldruhým měsícem, a oba celky se tak potřebují nutně chytit. Podaří se to jednomu z nich, nebo "Azulones” dodrží trend s posledních týdnů a se svým soupeřem se rozejdou smírně?

Betis a Getafe potvrdily pověst remízových specialistů, v Madridu se slavily góly jen v úvodu

Getafe remizovalo v 10. kole LaLigy na domácím hřišti s Betisem 1:1. Bleskový zásah Marca Rocy vynesl hostům vedení už v první minutě. S odpovědí ovšem přišel po čtvrthodině hry Borja Mayoral, který nekompromisní hlavičkou srovnal a oběma celkům přiřkl pátou dělbu bodů v sezoně. Pro El Geta šlo navíc o čtvrtou remízu v řadě, Betis pak po další ztrátě v nepřesvědčivém úvodu sezony nabral již tříbodovou ztrátu na příčky zajišťující evropské poháry.

Trápící se Getafe zkusí využít domácího prostředí s Betisem

V sobotu se krátce po čtvrté hodině odpolední zapojí do bitvy o body i domácí Getafe, které na Estadio Coliseo del Golfo přivítá silného soupeře. Nicméně ani sevillskému Betisu se v této sezoně nedaří podle přání a očekávání, takže všechno je otevřené.

Sázka na agresivitu dovedla Getafe k remíze. Celta využila hodinovou přesilovku jen jednou

Celta Vigo remizovala v devátém kole LaLigy na svém hřišti s Getafe 2:2. Hosté se na Estadio Balaídos ujali rychlého vedení, kromě přesné mušky si však přivezli také pořádně ostré lokty. Už v první půli totiž viděli hned šest žlutých karet, dvě z nich pak Domingos Duarte, jenž byl už ve 30. minutě, kdy vládl remízový stav, vyloučen. Krátce poté se ale paradoxně prosadil Mason Greenwood, který se po příchodu z Manchesteru United trefil poprvé. Posledním úspěšným střelcem však byl domácí Jörgen Strand Larsen.

Getafe se utká se Celtou

Do Viga, přezdívaného Olivové město, zavítá v neděli večer k utkání devátého kola Getafe. Hosté budou v utkání plnit roli mírného favorita, ať už svým lepším postavením v tabulce, tak i o něco málo lepší formou. Ani jeden z celků ale nezažil pocit vítězství už poměrně dlouho, proto se dá očekávat velká bitva.

Getafe CF - Villarreal CF 0:0

Hráči Getafe nedokázali v osmém kole LaLigy využít dlouhou přesilovku a proti Villarrealu pouze remizovali 0:0. Už v první půli byl za úder loktem do tváře soupeře naprosto zbytečně vyloučen hostující křídelník Álex Baena. Azulones ovšem více jak hodinovou početní výhodu využít nedokázali, a to především kvůli fantasticky chytajícímu brankáři Filipu Jörgensenovi. Domácí tak na celek z Castellónu nevyzráli už podesáté v řadě.

Getafe hostí neoblíbeného soupeře. Dokáže na desátý pokus Villarreal porazit?

Ani Getafe, ani Villarreal nevstoupily do nové sezóny právě nejlépe. Okupují jedenácté, respektive třinácté místo, bodů zatím posbíraly opravdu málo, mají identické skóre 10:13 a nyní je k vzájemnému souboji svede duel osmého kola. Dokáže některý z celků na třetí pokus vyhrát, nebo se rozejdou smírně a spokojen nebude nikdo? Na to odpoví sobotní odpoledne.

Getafe využilo dlouhou přesilovku jen částečně, hříšník Sancet narušil perfektní start Bilbaa

Hráči Athletic Clubu remizovali v domácím duelu sedmého kola LaLigy s Getafe 2:2. Raketový start zajistil baskicému celku již v šesté minutě přesnou trefou Yuri Berchiche, na něhož po změně stran navázal Iňaki Williams. Na obě tyto branky však hosté dokázali reagovat. To se jim podařilo i proto, že Rojiblancos museli celou druhou půli odehrát bez vyloučeného Oihana Sanceta.

Domácí Athletic chce protáhnout skvělou sérii i proti Getafe

Athletic se zatím drží velmi blízko prvním dvěma týmům LaLigy a bude s nimi chtít držet krok i po skončení 7. kola. Šanci protáhnout svou sérii zápasů bez porážky na číslo šest má proti Getafe, kterému se naopak ve venkovních duelech prakticky vůbec nedaří.

Sociedad ovládl přestřelku s Getafe, na obratu měl podíl i baskický střelec týdne Méndez

Real Sociedad se v šestém kole španělské Laligy vrátil na vítěznou vlnu, když na svém stadionu porazil Getafe 4:3. Hned ve druhé minutě potvrdil skvělou formu domácí křídelník Takefusa Kubo, na jehož trefu však hosté v závěru poločasu odpověděli a ještě před pauzou skóre otočili. Domácí to ale nepoložilo a po změně stran strhli zápas na svou stranu. Dvěma góly se prezentoval Mikel Oyarzabal a prosadil se také Brais Méndez, jenž ideálně zakončil vydařený týden, během kterého se prosadil i v Lize mistrů při remíze s Interem.

Sociedad potřebuje zabrat a porazit Getafe

Náročný pohárový týden zakončí hráči Realu Sociedad domácím utkáním s Getafe. Zatímco Baskové se zatím v lize spíše trápí, "Azulones” mají slušných sedm bodů a desáté místo v tabulce je spíše nad očekáváním. Tyto dva celky nyní svede dohromady nedělní utkání šestého kola a bude se jistě jednat o zajímavou podívanou.

Osasuna neukončila 15leté trápení, nečekané přestřelce vládli Srbové v barvách Getafe

Fotbalisté Getafe zvítězili v pátém kole LaLigy nad Osasunou 3:2, pět gólů přitom vzájemný souboj nabídl naposledy v roce 2008. Skóre utkání otevřel domácí stoper Stefan Mitrovič, tým z Pamplony však srdnatě bojoval a nadvakrát se vrátil do zápasu. Potřetí se mu to ovšem nepovedlo, a autorem vítězné branky se tak stal další Srb Nemanja Maksimovič. Hosté tak na půdě Azulones nezískali všechny body už po jedenácté v řadě. Rozhodujícímu momentu z 86. minuty již přihlížel přímo z trávníku také Mason Greenwood, jehož příchod z Manchesteru United uvítali domácí fanoušci s až nepochopitelně otevřenou náručí.

Osasuna načne nedělní program proti Getafe

Úvodní zápas nedělního programu pátého kola obstarají mužstva Osasuny a "Azulones”, kteří se představí před domácím publikem. A stejně jako celek z Pamplony se i Getafe bude chtít po reprezentační pauze co nejdříve naladit na vítěznou notu, utkání minulého kola totiž ani jednomu ze soupeřů příliš nevyšlo.

Real si dal na zmodernizovaném stadionu načas. Domácí premiéra Bellinghama skončila euforií

Real Madrid zvládl otočit nepříznivě se vyvíjející duel čtvrtého kola LaLigy s Getafe, které porazil na vlastním hřišti 2:1. Radost domácím fanouškům z pohledu na takřka zrekonstruovaný stadion Santiago Bernabéu pokazil již v 11. minutě odchovanec Bílého baletu Borja Mayoral. Favorit se však ve druhé půli oklepal a díky brzkému gólu Joselua vykřesal naději na tříbodový zisk, kterou přeměnil v realitu v samotném závěru klání Jude Bellingham. Předsezonní posila z Dortmundu se tak trefila i ve svém čtvrtém ligovém zápase v novém působišti.

Real Madrid je zatím stoprocentní, udrží si to i v malém madridském derby?

Real Madrid je jediným týmem LaLigy, který v úvodních třech kolech neztratil ani bod, a pokračovat v tom hodlá i o víkendu, kdy hostí Getafe. Ancelottiho tým se poprvé představí doma a je horkým favoritem. V malém madridském derby se nečeká nic jiného, než jeho vítězství.