Reiziger chce do Manchesteru

Michale Reiziger je v Barceloně nespokojen a rád by přestoupil do Manchesteru United. "Už jsem hrál ve třech z nejlepších evropských klubů, teď jdu do nejlepšího klubu na světě. Je to jen otázka času. Barcelona za mě chce 10 miliónů Euro (7.9 miliónu liber), ale doufám že se s Manchesterem nějak dohodne, protože dobře chápe můj problém." Reiziger v katalánském klubu nedostává moc příležitostí a tak je jeho odhodlání odejít pochopitelné. Také dobře ví, že boss Manchesteru, Sir Alex Ferguson, o něj měl zájem. "Jsem si jist, že budu hrát příští sezónu s Ruudem van Nistelrooyem a opravdu se na to těším."
01.04.2002 | Aktuality | žádný komentář

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.
31.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Real si zopakuje loňské semifinále

Královský Real si zopakuje loňské semifinále Ligy Mistrů, potká Bayern Mnichov, zato Barcelona chytla papírově nejlehčího soupeře, Panathinaikos Athény. Real minulý rok vypadl právě s Bayernem, Real je tým, který si letos dělá největší ambice na vítězství v Lize Mistrů a rozhodně bude chtít Bayernu loňskou porážku oplatit. Navíc poslední výsledky Bayernu nejsou příliš přesvědčivé, doma s Nantes vyhráli těsně 2:1 a vítězný gól dali až tři minuty před koncem regulerní hrací doby! Zato Barcelona chytla Panathinaikos a podle všeho by neměla mít s postupem problémy, ale uvidíme.
22.03.2002 | Aktuality | 3 komentáře

Los čtvrtfinále Ligy Mistrů

Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů na sebe narazí obhájce Bayern Mnichov a největší favorit Real Madrid. Další dvojice jsou Manchester - Deportivo, Liverpool - Leverkusen, Barcelona - Panathinaikos. Bayern s Realem na sebe v pohárech narážejí už po sedmé. V dosavadních zápasech byl lepší Bayern - vyhrál osmkrát, jednou skončil zápas remízou a třikrát vyhrál Real. Panathinaikos a Barcelona se střetnou vůbec poprvé, Liverpool s Leverkusenem v soutěžním zápase také, ale před sezónou spolu hráli prátelský zápas - Liverpool vyhrál 3:2. Manchester a Deportivo spolu také nehrají poprvé, letos se dvakrát potkali v první fázi Ligy Mistrů. Španělský tým oba zápasy vyhrál, doma 2:1 a na Old Trafford 3:2. První zápasy se hrají 2. a 3. dubna, odvety 23. a 24. dubna. V semifinále na sebe narazí vítězové duelů Bayern - Real a Barcelona - Panathinaikos, druhá dvojice vzejde ze zápasů Manchester - Deportivo a Liverpool - Leverkusen. Jubilejní desáté finále Ligy Mistrů se bude hrát 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgow.
22.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Rivaldo se zranil

Po sobotním ligovém utkání proti Realu Madrid muselo vedení klubu Barcelona FC oznámit svým fanouškům smutnou zprávu. Patrně největší hvězda týmu brazilec Rivaldo si v zápase poranil vazy v levém kotníku a následkem tohoto zranění nestihne klíčové utkání LM proti tureckému týmu Galatasaray Istanbul. Pro katalánský klub je to o to citelnější ztráta, že Skupina B je značně vyrovnaná a ani případná remíza nezaručuje Barceloně jistotu postupu, jelikož ji může předstihnout Liverpool. KOMENTÁŘE (0)
18.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Další útočník do Liverpoolu?

Ve španělském sportovním tisku se objevily zprávy, že Liverpool má zájem o holanďana Patricka Kluiverta, útočníka Barcelony. Liverpool ještě nenašel adekvátní náhradu za Robbieho Fowlera. Emile Heskey je z formy, Nicholas Anelka, který je v Liverpoolu na hostování, taky moc nezáří a Milan Baroš se asi jen tak nechytí. Podle španělského deníku Sport nabídne klub z Anfield Road za Kluiverta skoro 20 miliónů liber. Hráčův agent o věci mlčí, Liverpool tyto dohady popírá.
22.01.2002 | Aktuality | 1320 komentářů
18.08. Semedo by se nebránil PSG
Portugalský obránce Nelson Semedo by se nebránil odchodu z Barcelony do Paris Saint Germain. V médiích se v uplynulém týdnu horlivě spekulovalo o tom, že právě on má být součástí transferu, který by měl zpět na Camp Nou přivést Brazilce Neymara. Podle španělského Mundo Deportivo by sice Semedo preferoval setrvání v Katalánsku, na druhou stranu kategoricky proti odchodu do Paříže není. (football-espana.net)
18.08. Coutinho dorazil do Mnichova
Philippe Coutinho dnes dopoledne přiletěl do Mnichova a čeká ho zdravotní prohlídka v Bayernu. Brazilský záložník následně svým podpisem stvrdí hostování z Barcelony. (sport1.de)
17.08. Arturo Vidal stojí dvacet milionů eur
Arturo Vidal nebude mít jisté místo v základní sestavě Barcelony a spekuluje se o jeho odchodu. Zájem o chilského záložníka mají PSG a Inter Milán a katalánský klub není proti, za hráče ale požaduje dvacet milionů eur. (sport-express.ru)
17.08. O Todiba je zájem v Evropě
O obránce Barcelony Jeana-Clairea Todiba, který se zatím nedokázal výrazněji prosadit v kádru katalánského klubu, je velký zájem mezi ostatními evropskými kluby. Jeho hostování by uvítali v Lille, AC Milán či v Ajaxu Amsterdam. (rmcsport.bfmtv.com)
17.08. Suárez může chybět až měsíc
Uruguayský útočník Luis Suárez, který se zranil v pátečním utkání španělské fotbalové ligy proti Bilbau, může Barceloně chybět až měsíc. Pro obhájce titulu je to další komplikace, neboť v ligové premiéře se musela obejít bez největší útočné hvězdy Argentince Lionela Messiho, který má natažený lýtkový sval. Dvaatřicetiletý Suárez, jenž se v minulé sezoně s 21 góly dělil v tabulce střelců španělské ligy o druhé místo, si proti Bilbau při střele do tyče z otočky poranil rovněž lýtkový sval a už v 34. minutě musel střídat. (ČTK)
17.08. Suárez má problém s lýtkem
Bracelonský Luis Suárez nedohrál páteční duel v Bilbau. Zranění uruguayského střelce potvrdil nyní i klub. Suárez má problém s lýtkovým svalem a nějakou dobu bude Barceloně chybět. Konkrétní doba absence ale zatím nebyla stanovena. (onefootball.com)
16.08. Barcelona přišla o zraněného Suáreze
Na podrobné vyšetření půjde Luis Suárez. Útočník Barcelony nedohrál dnešní zápas v Bilbau, v závěru první půle si přivodil svalové zranění a musel střídat. (marca.com)
16.08. Coutinho směřuje do Bayernu Mnichov
Barcelona za několik desítek minut nastoupí v Bilbau proti tamnímu Athleticu a ani na lavičku neusedne Philippe Coutinho. Důvodem je odchod brazilského záložníka do Bayernu Mnichov, kluby jsou domluveny a hráč má v neděli odcestovat do Bavorska. (marca.com)
16.08. Barcelona bez Todiba a Arthura
Jean-Clair Todibo a Arthur nebudeou k dispozici Barceloně pro utkání s Athleticem Bilbao. Zmíněná dvojice dostala volno. (lequipe.fr)