FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Ranieri možná vezme Barcelonu

Manažer Chelsea, argentinec Claudio Ranieri, je v hledáčku vedení španělské Barcelony, která v létě vymění trenéra. Současný kouč Carles Rexach v létě z týmu odejde. Ranierimu končí v Chelsea smlouva v roce 2003 a vedení londýnského klubu mu už nabídlo prodloužení. Ranieri chce ale se vším počkat do konce sezóny. Mimo něj se Barcelona zajímala i o trenéra AS Řím Fabia Capella, ten měl ale podle katalánského klubu některé nesplnitelné požadavky. Dalšími kandidáty jsou ještě úspěšný trenér Deportiva La Coruňa Javie Irureta a bývalý kouč klubu Boca Juniors Carlos Bianchi.

Reiziger popírá kontakt s Manchesterem

Michael Reiziger popřel, že by měl po sezóně přestoupit do Manchesteru United. Včera se objevily zprávy, že chce z Barcelony pryč. Na dnešní tiskové konferenci uvedl Reiziger věci na pravou míru: "Teď není ten správný čas na podobné diskuse. Barcelona teď musí bojovat v domácí lize i v Lize Mistrů. Po sezóně uvidíme, co se stane." Reiziger byl v úvodu sezóny zraněný, do týmu se pak zpátky neprobojoval a vysedává na lavičce. Přestože je pravda, že v kontaktu s Manchesterem byl, Alex Ferguson asi těžko bude chtít hráče, který seděl celou sezónu na lavičce...

Reiziger chce do Manchesteru

Michale Reiziger je v Barceloně nespokojen a rád by přestoupil do Manchesteru United. "Už jsem hrál ve třech z nejlepších evropských klubů, teď jdu do nejlepšího klubu na světě. Je to jen otázka času. Barcelona za mě chce 10 miliónů Euro (7.9 miliónu liber), ale doufám že se s Manchesterem nějak dohodne, protože dobře chápe můj problém." Reiziger v katalánském klubu nedostává moc příležitostí a tak je jeho odhodlání odejít pochopitelné. Také dobře ví, že boss Manchesteru, Sir Alex Ferguson, o něj měl zájem. "Jsem si jist, že budu hrát příští sezónu s Ruudem van Nistelrooyem a opravdu se na to těším."

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Real si zopakuje loňské semifinále

Královský Real si zopakuje loňské semifinále Ligy Mistrů, potká Bayern Mnichov, zato Barcelona chytla papírově nejlehčího soupeře, Panathinaikos Athény. Real minulý rok vypadl právě s Bayernem, Real je tým, který si letos dělá největší ambice na vítězství v Lize Mistrů a rozhodně bude chtít Bayernu loňskou porážku oplatit. Navíc poslední výsledky Bayernu nejsou příliš přesvědčivé, doma s Nantes vyhráli těsně 2:1 a vítězný gól dali až tři minuty před koncem regulerní hrací doby! Zato Barcelona chytla Panathinaikos a podle všeho by neměla mít s postupem problémy, ale uvidíme.

Los čtvrtfinále Ligy Mistrů

Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů na sebe narazí obhájce Bayern Mnichov a největší favorit Real Madrid. Další dvojice jsou Manchester - Deportivo, Liverpool - Leverkusen, Barcelona - Panathinaikos. Bayern s Realem na sebe v pohárech narážejí už po sedmé. V dosavadních zápasech byl lepší Bayern - vyhrál osmkrát, jednou skončil zápas remízou a třikrát vyhrál Real. Panathinaikos a Barcelona se střetnou vůbec poprvé, Liverpool s Leverkusenem v soutěžním zápase také, ale před sezónou spolu hráli prátelský zápas - Liverpool vyhrál 3:2. Manchester a Deportivo spolu také nehrají poprvé, letos se dvakrát potkali v první fázi Ligy Mistrů. Španělský tým oba zápasy vyhrál, doma 2:1 a na Old Trafford 3:2. První zápasy se hrají 2. a 3. dubna, odvety 23. a 24. dubna. V semifinále na sebe narazí vítězové duelů Bayern - Real a Barcelona - Panathinaikos, druhá dvojice vzejde ze zápasů Manchester - Deportivo a Liverpool - Leverkusen. Jubilejní desáté finále Ligy Mistrů se bude hrát 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgow.

Rivaldo se zranil

Po sobotním ligovém utkání proti Realu Madrid muselo vedení klubu Barcelona FC oznámit svým fanouškům smutnou zprávu. Patrně největší hvězda týmu brazilec Rivaldo si v zápase poranil vazy v levém kotníku a následkem tohoto zranění nestihne klíčové utkání LM proti tureckému týmu Galatasaray Istanbul. Pro katalánský klub je to o to citelnější ztráta, že Skupina B je značně vyrovnaná a ani případná remíza nezaručuje Barceloně jistotu postupu, jelikož ji může předstihnout Liverpool. KOMENTÁŘE (0)