FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Barcelona by chtěla Salase

Chilský zabiják Marcelo Salas by se mohl v příští sezóně objevit v dresu Barcelony. Barcelona projevila o útočníka Juventusu eminentní zájem. Salas potvrdil zájem Barcelony, ale řekl, že je to zatím neoficiální a případný přestup se bude řešit až po skončení MS. Barcelona potřebuje do útoku alespoň jednoho důrazného hráče. K Saviolovi a případně k Shevchenkovi nebo Ronaldovi se takovýto hráč bezpochyby hodí. Má čich na góly a patří mezi nejdůraznější útočníky. Minulou sezónu skoro celou promarodil, ale je již v plné kondici a má hlad po gólech.

Seedorf se v Barceloně neobjeví

Nizozemský záložník Clarence Seedorf se v dresu Barcelony v příští sezóně neobjeví. Jeden z nejlepších středopolařů Evropy se dohodl s AC Milán a stane se součástí výměny mezi Interem a AC. Do Interu putuje naopak italský obránce Francesko Coco, který byl v minulé sezóně v Barceloně na hostování. Kouč Barcelony van Gaal o Seedorfa nesmírně stál a je zklamán, že ho vedení klubu nekoupilo. Vedení to v plánu mělo ale jednalo pomalu, a tak o jednu z očekávaných posil přišlo.

Rivaldo do Lazia nejde

Hvězda Brazílie a Barcelony Rivaldo se rozhodl zůstat nejméně v příští sezóně v barceloně a odmítl nabídku z Lazia. Kouč Barcelony van Gaal prohlásil, že se hodlá Rivalda před následující sezónou zbavit. Rivaldo toto prohlášení nebral moc vážně a po pohovoru s vedením klubu se rozhodl zůstat. I van Gaal po Rivaldových výkonech na MS změnil názor a s brazilským kouzelníkem počítá i pro příští sezónu.

Van Gaal se zbláznil!

Někteří z fanoušků Barcelony nevěří svým očím když vidí co za změny van Gaal po svém příchodu provádí. Ihned po prohlášení že jsou na prodej dosavadní opory Barcelony Rivaldo, Kluivert, Abelardo, Sergi a Dutruel se mezi fanoušky rozpoutaly vlny nevole. Prezident klubu musel fanoušky ujistit, že přijde několik nových, možná ještě lepších hráčů, kteří zapadnou do koncepce van Gaala. Van Gaal by chtěl v příští sezóně se svým týmem předvádět útočný fotbal pro oko diváka. Chtěl by ovšem, aby byl tento fotbal také účinný. A to by třeba s Rivaldem nešlo. Ve hře dopředu je sice vynikající, ale vrátit se dozadu to pro něj není. Van Gaal chce tým obměnit také proto, že někteří hráči jsou v klubu moc dlouho, což podle jeho mínění týmu neprospívá. Prezident klubu prohlásil, že na koho van Gaal ukáže toho bude mít. Samozřejmě pokud nepůjde o hráče třeba typu Ronalda, který by výrazně zasáhl do rozpočtu klubu.

Do Barcelony i Seedorf?

Trenér Barcelony Louis van Gaal si vybral další posilu. Měl by to být záložník Interu Milán a holandské reprezentace Clarence Seedorf. Seedorf patří již několik let mezi špičkové záložníky. Patří do skupiny kam spadají také Veron, Keane, Davids nebo Nedvěd. Jenom Zidane, Rivaldo, Figo a Beckham se počítají za lepší záložníky. Seedorfovi je 26 let a byl znám především jako rozmazlená primadona, která odmítá jakoukoliv poslušnost. S věkem ovšem Seedorf dostal rozum a začal se chovat jako pravý profesionál. V letošní sezóně byl hlavním tahounem Interu a Hector Cuper si ho nemohl vynachválit. Van Gaal zná tohoto fotbalistu prakticky odmalička. Setkal se s ním v Ajaxu, později také v holandské reprezentaci. Barcelona by chtěla tohoto hráče získat do konce příštího týdne.

Barcelona bude rozhazovat

Při odchodu Patricka Kluiverta a Rivalda Barcelona ztratí svojí dosavadní útočnou sílu, ale po několika nákupech by ta síla mohla být ještě větší. Barcelona již nabídla 22 miliónů euro za útočníka Chelsea Jimmyho Floyda Hasselbainka. Pokud by trenér Chelsea Claudio Ranieri tuto nabídku přijal, vrátil by se Hasselbaink do Španělska po roční pauze. Další velkou posilou by mohl být Hernán Crespo z Lazia. Tento fotbalista se rozhodl že opustí Itálii a chce zakotvit ve Španělsku. Barcelona nabídla 32 miliónů euro a ještě kouzelníka Rivalda k tomu. Třetí a poslední útočnou posilou by měl být Andriy Shevchenko z AC Milán. Prezident klubu prohlásil, že se tohoto hráče rozhodně nechce zbavit, ale pokud přijde patřičně vysoká nabídka, nebude váhat a hráče prodá. Potom by v Barceloně měli čtveřici špičkových útočníků. Hasselbaink, Crespo, Shevchenko a Saviola. Takovýmito útočníky se nemůže pochlubit žádný klub na světě.

Barcelona chystá mohutné změny

Po podepsání smlouvy se staronovým trenérem Louisem van Gaalem se v kádru španělského giganta chystají nemalé změny. Odejdou některé z velkých hvězd, ale měli by přijít hráči zapadající do koncepce van Gaala. Odejít by měli především Kluivert, Alfonso, Sergi, Abelardo a možná i Rivaldo. Naopak Barcelona by chtěla získat hráče, mezi nimiž jsou Kevin Hofland z PSV, teprve sedmnáctiletý Brazilec Diego Ribas Da Cunha ze Santosu, Mark van Bommel, Jimmy Floyd Hasselbaink, Andriy Shevchenko a v neposlední řadě by se mohl vrátit brazilský superstřelec Ronaldo. Změny se udály také na postu brankáře, kam Barcelona koupila Ulricha Ramého z Bordeaux a odejít by měl Richard Dutruel, o kterého projevil zájem Glasgow Rangers.

Van Gaal zpět do Barci

Nizozemský kouč Louis Van Gall, který Barcelonu trénoval už v letech 1997-2000, získal s ní dva ligové tituly a třikrát s ní postoupil do semifinále Ligy Mistrů, bude příští rok opět Barcu trénovat. Po Van Gaalově odchodu výkonnost Barci povážlivě klesla, dostala se maximálně do čtvrtfinále Ligy Mistrů a dvakrát po sobě skončila ve španělské lize až čtvrtá.

Skončila španělská Primera Division

Ve Španělsku se včera posledním kolem uzavřela letošní sezóna Primera Division. Valencia, která už měla titul jistý, se s domácími fanoušky rozloučila výhrou 2:0 nad Betisem. Nejisté bylo ještě čtvrté místo znamenající účast v Lize Mistrů, ohrozit Barcelonu mohla ještě Celta Vigo. Barcelona sice jen remizovala na hřišti sestupující Zaragozy, i to ale stačilo, takže trojici Valencia, Deportivo, Real doplní v příštím ročníku Ligy Mistrů FC Barcelona. Na Vigo spolu s Betisem zbyl jen pohár UEFA. Do poháru UEFA jde ještě ze sedmého místa Alaves, protože ve finále poháru se střatly dva týmy, které se kvalifikovaly do Ligy Mistrů (Real a Deportivo).

Valencia je španělským mistrem

Předposlední kolo španělské Primera Division rozhodlo o tom, že titul získá FC Valencia. Po výhře 2:0 nad Malagou má v čele šestibodový náskok na druhý Real, který doma jen remizoval s Mallorcou. Valencia na titul čekala více než 30 let, je to její pátý titul v historii. Tři získala v úspěšných 40. letech, čtvrtý v sezóně 1970/1971.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Bažant přinesl Barce postup

Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Semifinalisté Ligy Mistrů jsou známi

Do semifinále letošního ročníku Ligy Mistrů se probojovaly dva španělské týmy - Real Madrid a FC Barcelona, anglický Manchester United a vedoucí tým německé bundesliky Bayer Leverkusen. Odvetné čtvrtfinálové zápasy přinesly velmi zajímavý fotbal, zvlášť šestigólové drama v Leverkusenu. V semifinále, které se hraje za 14 dní, se utkají odvěcí španělští rivalové - Real a Barcelona, v druhém duelu změří síly Manchester a Leverkusen. Komentáře ke všem čtvrtfinálovým zápasům najdete zde.

Ranieri možná vezme Barcelonu

Manažer Chelsea, argentinec Claudio Ranieri, je v hledáčku vedení španělské Barcelony, která v létě vymění trenéra. Současný kouč Carles Rexach v létě z týmu odejde. Ranierimu končí v Chelsea smlouva v roce 2003 a vedení londýnského klubu mu už nabídlo prodloužení. Ranieri chce ale se vším počkat do konce sezóny. Mimo něj se Barcelona zajímala i o trenéra AS Řím Fabia Capella, ten měl ale podle katalánského klubu některé nesplnitelné požadavky. Dalšími kandidáty jsou ještě úspěšný trenér Deportiva La Coruňa Javie Irureta a bývalý kouč klubu Boca Juniors Carlos Bianchi.

Reiziger popírá kontakt s Manchesterem

Michael Reiziger popřel, že by měl po sezóně přestoupit do Manchesteru United. Včera se objevily zprávy, že chce z Barcelony pryč. Na dnešní tiskové konferenci uvedl Reiziger věci na pravou míru: "Teď není ten správný čas na podobné diskuse. Barcelona teď musí bojovat v domácí lize i v Lize Mistrů. Po sezóně uvidíme, co se stane." Reiziger byl v úvodu sezóny zraněný, do týmu se pak zpátky neprobojoval a vysedává na lavičce. Přestože je pravda, že v kontaktu s Manchesterem byl, Alex Ferguson asi těžko bude chtít hráče, který seděl celou sezónu na lavičce...