Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Valladolid se pokusí přerušit černou sérii, kterou s Atlétikem má

Už 24 let nedokázal Real Valladolid porazit madridské Atlético a černou sérii může utnout v neděli. Domácí jsou ale v roli outsidera a mohou jenom překvapit. Atlético dostalo po minulém kole ještě šanci zabojovat o titul, reálněji se však jeví případný zisk druhého místa.

Atlético doma otočilo utkání s Mallorcou, dalo jí tři branky

Mallorca sice na půdě Atlética skvěle začala a po dvaceti minutách se díky trefě Nastasiće dostala dokonce do vedení, ale to jí nevydrželo. Domácí kontrovali rovnou třemi góly, jejichž autory se stali De Paul, Morata a Carrasco.

Mallorca touží po hattricku, s Atléticem to umí

Atlético tvrdě narazilo v minulém kole, když Barcelona díky jediné brance ukončila jeho sérii výher. Simeoneho svěřenci se budou chtít co nejrychleji zvednout a los jim k tomu zdánlivě nadělil příjemného soupeře. Jak ale v Madridu zjišťují, na Mallorcu si přeci jen musí dát dobrý pozor.

Barcelona znovu katem Atlética, šlágr kola rozhodl Torrés

Barcelona ukončila Atléticu třináctizápasovou sérii bez porážky a na domácím stadionu jej dokázala udolat 1:0. Zápas plný šancí nakonec rozhodl trefou z pětačtyřicáté minuty střelou na zadní tyč Ferrán Torrés. Ve druhé půli pak byli aktivnější spíše domácí a svůj jednobrankový náskok si tak dokázali udržet. Na prvním místě znovu uskočili na jedenáct bodů.

Camp Nou uvidí souboj těžkých vah, Barcelona vyzve Atlético

Vedoucí Barcelona má devět kol před koncem všechno ve svých rukou a pokud vůbec existuje možnost ztratit dobře rozehranou sezonu, pak to může být v neděli proti Atléticu. Madridský celek má vynikající formu a Barcelonu může v tomto směru přibrzdit. Ve hře je pro Colchoneros druhá příčka. Očekávaný šlágr bude hostit věhlasný Camp Nou.

Atlético pokračuje v krasojízdě, tentokrát to odnesla Almería

Ani čtrnáctý zápas v řadě ve španělské nejvyšší soutěži tým Diega Simeoneho neprohrál. Na Wanda Metropolitano si dokázal poradit se sestupem ohroženou Almerií v poměru 2:1. Všechny góly padly v první půli, Atlético otevřelo skóre díky trefě Griezmanna, vlastní gól si ale vstřelil Giménez. Takže se o slovo musel znovu přihlásit francouzský ostrostřelec, a stanovit tak konečné skóre utkání.

Dokáže Atlético přidat šestou výhru v řadě, nebo madridské překvapí Almería?

Diego Simeone může být nadmíru spokojen. Jeho svěřenci v posledních týdnech válcují soupeře a na svého městského rivala Real se dotáhli už na rozdíl pouhých dvou bodů. Jejich forma je, co do počtu bodů za posledních deset zápasů, vůbec nejlepší ze všech týmů top pěti evropských lig. Dokáží skvělou fazónu potvrdit i proti Almeríi?

Atlético dál vítězí, v dohrávce vyhrálo na půdě Vallecana 2:1

Atlético Madrid je ve španělské nejvyšší soutěži k neporažení a další tři body získalo ve Vallecanu. Svěřenci Diega Simeoneho udeřili dvakrát v rozmezí pouhých dvou minut v průběhu prvního poločasu a ve druhém dějství výsledek kontrolovali. Rayo zvládlo i v oslabení snížit, ale na více se nezmohlo.

Vallecano nevyhrálo už sedm zápasů, teď přivítá v malém derby rozjeté Atlético

Po sedmizápasové šňůře bez vítězství se Rayu vzdálily evropské poháry a volný pád tabulkou může pokračovat, pokud doma nezastaví rozjeté Atlético Madrid. Los Colchoneros jsou ve formě a na třetím místě tabulky si hrají "vlastní" soutěž.

Atlético spasil v utkání s Betisem žolík Correa

Poslední zápas nedělního programu nabídl souboj mezi třetím Atléticem Madrid a pátým Realem Betis. Po poměrně vyrovnaném průběhu se nakonec pět minut před koncem prosadili "Indiáni", jmenovitě Ángel Correa, a pojistili si tak hubené vítězství 1:0.

Atlético hostí ve večerním šlágru Real Betis

Souboj Atlética Madrid s Realem Betis je hlavním šlágrem 27. kola LaLigy a půjde v něm opravdu o hodně. Oba celky chtějí hrát v příští sezoně Ligu mistrů a zatímco Atlético je třetí, Real Betis na čtvrtou pozici ztrácí. Atlético už neprohrálo deset kol v řadě, Verdiblancos zase šest, takže se máme na co těšit.

Stadion Atlétika zůstal pro Valencii zakletý. Bezzubí Netopýři vyšli v Madridu gólově naprázdno

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 26. kole LaLigy trápící se Valencii 3:0. K 17. vzájemnému utkání bez porážky v řadě nasměroval Los Colchoneros Antoine Griezmann, který se prosadil po uvolnění ve 23. minutě. Na francouzského reprezentanta navázal krátce po začátku druhé půle Yannick Carrasco, jenž se trefil před vlastními fanoušky podruhé v řadě. Netopýři tak na Estadio Metropolitano, otevřeném pro účely madridského týmu v roce 2017, stále nevyhráli a v tabulce se dále nachází jen těsně nad sestupovým pásmem.

Valencia se zvedá, bude to však stačit na soupeře kvalit Atlética?

Atlético Madrid je v současné době ve skvělé formě a v sobotním zápase proti sestupem ohrožené Valencii bude na Wanda Metropolitano usilovat o již desátý zápas v lize za sebou bez prohry. K tomu bude potřebovat navázat na výkony z posledních duelů, které se mu velmi povedly.

Girona se statečně bránila, ale střídající Morata ji v závěru zchladil

Atlético si v nastavení poradilo s houževnatou obranou Girony a děkuje střídajícímu Álvaru Moratovi.

Girona jde na Atlético, to si chce upevnit pozici v top čtyřce

Třetí Colchoneros budou dohrávat pětadvacáté kolo na hřišti dvanácté Girony. Ta má za sebou poměrně divoké týdny, v nichž odehrála tři zápasy, přičemž v každém z nich padlo minimálně pět gólů. Svěřence kouče Michela nečeká v pondělí nic jednoduchého, vždyť Atlético v sedmi vzájemných utkáních ještě nikdy nepadlo.