FCSB Rumunsko - FCSB - Zprávy

Chelsea má co napravovat, v odvetě se Steauou musí zvítězit

Neděle byla pro fanoušky Chelsea zjevením. Darem z nebes, zázrakem. Čtvrtfinále FA Cupu s Manchesterem United sice začalo ve "starém známém" stylu, tedy tragicky. Jedenáct minut stačilo Red Devils na absolutní rozklad Blues a dvougólové vedení, obraz hry ve druhém dějství však převrátil úvahy o síle Chelsea na zcela jinou dimenzi.

Steaua udolala sterilní Chelsea díky sporné penaltě

Loňský vítěz Ligy mistrů si zadělal na problémy i u "mladší sestry" milionářské soutěže. Při vstupu do dvojzápasu se Steauou Bukurešť předvedla Chelsea prachbídný výkon a nic jiného než prohru si nezasloužila. Přesto má hořkou příchuť, penalta Rusescua se totiž pravděpodobně neměla vůbec kopat. Možná tak díky drobnému přehmatu sudích tak Rumuni zvítězili 1:0.

Steaua si před vlastními fanoušky troufá i na Chelsea

Přes síto prvního vyřazovacího kola se probojovala také rumunská Steaua, které los pro osmifinále poslal do cesty londýnskou Chelsea. Anglický tým je velkým favoritem, ovšem ani druhou stranu není radno podceňovat...

Ajax v Rumunsku selhal, Steaua v osmifinále potká Chelsea

Kdyby Sparta přešla přes Chelsea dále, mohla narazit na hodně příjemného protivníka. Steaua se totiž postarala o naprostou senzaci. Po dost bídném výkonu v Amsterdamu (0:2) v Bukurešti zahrála o dost lépe, stejným poměrem Ajax porazila před vlastními fanoušky a nakonec udolala postup infarktově až na penalty. A na londýnský celek se tak může těšit právě rumunský celek.

Dvoubrankové manko? No a co?

Domácí Steaua sice první utkání prohrála, ani manko dvou gólů jí ale podle trenéra vůbec nebrání v postupu. Nizozemský Ajax je ale zcela opačného názoru a svou pozici favorita přijede do Rumunska obhájit.

AFC Ajax - Steaua Bukurešť 2:0

Správnou nohou vykročil Ajax za postupem do osmifinále Evropské ligy. Rumunské mužstvo nehrálo v Nizozemsku vůbec dobře a až na pár sporadických příležitostí soupeře mockrát neohrozilo. Góly Alderweirelda s van Rhijnem rozhodly o zasloužené výhře 2:0, a pokud Ajax v Bukurešti výrazně nevyhoří, měl by pokračovat dále.

Rumuni navštíví Amsterdam poprvé, jedou si ale pro body

Ajax v těžké konkurenci nezvládl boje v prestižní Lize mistrů a tak se nyní představuje v Evropské lize. A nemá právě jednoduchého soupeře - o postup se s ním popere Steaua. Výhodou tradičního nizozemského klubu je ale silná podpora domácího prostředí.

Kodaň Steauu neporazila a v Evropské lize končí

Nepodařilo se. Kodaň dnes potřebovala proti Steaue Bukurešť zvítězit, aby postoupila do osmifinále, jenže nakonec byla ráda i za bod. Po remíze 1:1, kterou zachránil až v posledních minutách Vetokele, postupuje právě Steaua a s ní německý Stuttgart.

Preview: FC Kodaň - Steaua Bukurešť

Zatímco v mnoha skupinách už je rozhodnuto a hraje se pouze o čest (či lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů), v Kodani půjde o všechno. Domácí totiž musí nutně zvítězit.

Rumunská Steaua dostala od stuttgartského VfB pětigólovou lekci

Probuzený VfB Stuttgart se výrazně přihlásil o vstupenku do jarní fáze Evropské ligy, když si v pátém kole základní skupiny poradil s rumunským šampiónem Steauou Bukurešť. O osudu utkání rozhodl první poločas, kdy hostům vyšlo téměř vše, na co sáhli.

Stuttgart se pokusí prodat zlepšení i na horké rumunské půdě

Otevřené dění ve skupině E stále drží naději pro všechny zúčastněné, a výraznou nápovědu nám může přinést utkání na rumunském národním stadionu v Bukurešti, kde místní Steaua přivítá stuttgartské Šváby.

Popescu a další funkcionáři byli v Rumunsku odsouzeni za podvody

Osm rumunských funkcionářů včetně bývalého reprezentanta Gheorghe Popeska bylo odsouzeno za podvod, praní špinavých peněz a krácení daní. Současní či bývalí činovníci dostali tresty vězení až na osm let. Bývalý kapitán Barcelony Popescu dostal tři roky vězení s podmínkou.

Molde FK - Steaua Bukurešť 1:2

Fotbalisté Steauy potvrdili velice dobrou formu v letošní sezóně a dokázali znovu zvítězit, tím si připsali už svou třetí výhru ve skupině a jako jediný celek skupiny E ještě neprohráli. Tentokráte po skvělém prvním poločase udrželi vedení až do závěrečného hvizdu a tím si na 99% zajistili postup ze skupiny, jen řada nepříjemných okolností by je o tento cíl mohla připravit. Molde se propadlo se třemi body na poslední místo, stále má ale šanci postoupit.

Preview: Molde FK - Steaua Bukurešť

Fotbalisté Molde se snaží v hratelné skupině předvést co nejlepší výkony a chtějí postoupit do dalších bojů, rozhodně to ale jednoduché mít nebudou. Nyní totiž finišuje jejich domácí liga a soustředit se na obě soutěže určitě není jednoduché. Nyní na domácím stánku vyzvou na souboj zatím největší překvapení skupiny. Rumunská Steaua má na kontě sedm bodů a před druhou Kodaní vede o tři body, případná výhra na norské půdě ji pravděpodobně pošel dále.

Steaua Bukurešť - Molde FK 2:0

Steaua Bukurešť si upevnila vedoucí postavení ve skupině E, ve které si na své konto připsala již sedm bodů. Získala totiž veledůležitou výhru 2:0 nad Molde, které si jinak v rumunské metropoli ani neškrtlo. Domácí vévodili zápasu od začátku až do konce a mohli si dokonce dovolit takový luxus, aby Tanase ve druhé půli nemusel proměnit penaltu.