Panathinaikos FC Řecko - Panathinaikos FC - Zprávy

Favorizované Barceloně se jako první postaví řecký Panathinaikos

Katalánská Barcelona začne cestu za vysněným finále doma proti řeckému Panathinaikosu Atény. Vítěz z předloňského ročníku 2008/2009 je považován za jednoho z největších favoritů na celkové prvenství a doma by si měl s řeckým soupeřem poradit.

Panathinaikos dotáhl příchod Boumsonga

Jean-Alain Boumsong si po Francii, Skotsku, Anglii a Itálii vyzkouší prvoligový fotbal v další zemi. Francouzský obránce dal sbohem Lyonu, kde měl smlouvu ještě na jeden rok, a zamířil do Řecka, jeho novým zaměstnavatelem se stal aténský Panathinaikos...

Govou po jedenácti letech odchází z Lyonu, získal ho Panathinaikos

Francouzský fotbalista Sidney Govou se stal novou posilou Panathinaikosu Atény. V týmu vítěze řecké ligy i poháru podepíše jednatřicetiletý útočník dvouletý kontrakt, který mu zajistí 1,5 milionu eur (38,5 milionu korun) ročně.

Rommedahl do Řecka?

Pro Dánsko už mistrovství světa skončilo. Přesto tým z Jutského poloostrova a přilehlých ostrovů nezanechal špatný dojem. A blýskl se také Denis Rommedahl. Rychlonohý křídelník Ajaxu Amsterdam patřil k nejlepším dánským hráčům a v zápase s Kamerunem vstřelil dokonce rozhodující gól. Logickým vyústěním je tedy zájem dalších klubů.

Cissému se v Panathinaikosu daří, čtyřletou smlouvu chce dodržet

Francouzský útočník Djibril Cissé tento týden potěšil fanoušky řeckého Panathinaikosu, když oznámil, že z klubu v létě nikam odcházet nebude. Cissé hodlá respektovat smlouvu, kterou s aténským celkem před rokem uzavřel.

Panathinaikos slaví. Konečně se dočkal titulu

Panathinaikos po šesti letech přerušil nadvládu Olympiakosu Pireus a získal dvacátý ligový titul ve své historii. Nejslavnější řecký klub má před svým úhlavním rivalem kolo před koncem nedostižný šestibodový náskok. Velkou radost neskrýval trenér Nikos Nioplias, podle kterého byl titul absolutní prioritou.

Standard Lutych si pohlídal náskok z prvního zápasu a postupuje

Standard Lutych si z Atén přivezl luxusní výhru 3:1 a dnes na Maurice Dufrasne Stadium svůj postup stvrdil výhrou další výhrou. Jediný gól utkání vstřelil Dieudonne Mbokani, v Belgii se tak mohou těšit na čtvrtfinále.

Preview: Standard Lutych - Panathinaikos FC

Zdá se, že duel mezi Lutychem a Panathinaikosem je už v podstatě rozhodnutý předem. Belgický celek v prvním utkání zvítězil v poměru 3:1 a na domácí půdě si může tedy dovolit klidně i prohrát.

Panathinaikos FC - Standard Lutych 1:3

Velké překvapení je na světě. Fotbalisté Lutychu nejprve famózní otočkou vyřadili Salcburk a nyní už jsou jednou nohou ve čtvrtfinále. Na hřišti Panathinaikosu zvítězili 3:1.

Preview: Panathinaikos FC - Standard Lutych

Panathinaikos Atény se vryl v letošním ročníku do paměti českého diváka hlavně díky duelu se Spartou Praha v předkole Ligy mistrů, nicméně tu nejkvalitnější soutěž si nakonec přeci jen nezahrál. Avšak v méně kvalitním klubovém poháru mu to jde o poznání lépe a nyní má podle mnohých velkou možnost postoupit mezi nejlepší osmičku. Neznámý belgický klub Standart Lutych si však letos Ligu mistrů zahrál a své kvality potvrdil také ve 3. kole Evropské ligy.

AS Řím - Panathinaikos FC 2:3

Neskutečná věc se odehrála na domovském stánku italského velkoklubu AS Řím. Domácí vedli 1:0 a vcelku v pohodě si hlídali postupové vedení, když v rozmezí pěti minut třikrát inkasovali.

Preview: AS Řím - Panathinaikos FC

Strhující bitva dvou velmi kvalitních evropských klubů bude mít pokračování na Olympijském stadionu v Římě. Výsledek z Athén je velmi ošidný a může nebo nemusí pomoci jak Římu, tak i Panathinaikosu. Nicméně po prvním "poločasu" je stav 3:2 pro Panathinaikos Athény.

Řím v Aténách dvakrát vedl, nakonec odjíždí s prázdnou

Infarktový závěr si pro své fanoušky připravil Panathinaikos, který ještě šest minut před koncem prohrával 1:2. Nakonec ale během pěti minut otočil a AS Řím odjíždí z Atén s prázdnou. Přestože dvakrát vedl.

Římané si jedou do Atén ve skvělé formě pro tři body

Když Claudio Ranieri přebíral AS Řím, asi nikdo nečekal, že s ním provede něco takového. Giallorossi hrají v úžasné formě a na Panathinaikos čeká přetěžký úkol, zastavit rozjeté Vlky se snažilo už devět soupeřů, ale všichni odešli poraženi.

Ranieri už myslí na Panathinaikos, hráče upozorňuje na Cissého

Trenér AS Řím Claudio Ranieri si sice může užívat fazonu svého týmu, přesto už jeho myšlenky míří k utkání Evropské ligy proti Panathinaikosu. Své svěřence nabádá k tomu, aby zápas nebrali na lehkou váhu a dali si pozor zejména na Djibrila Cissého. Od něj prý bude hrozit největší nebezpečí.