Rapid Vídeň Rakousko - Rapid Vídeň - Zprávy

CSKA Sofia - Rapid Vídeň 0:2

Rapid žije. Vídeňské mužstvo splnilo povinnost, z vychladlé sofijské půdy si díky slepeným gólům Hesselinka s Hoffmannem z poloviny první půle veze tři body a vrátilo se do hry o postup. Je ale nutno zdůraznit, že postupové šance Rapidu jsou spíše teoretické, ztráta tří bodů a vzájemného zápasu na Besiktas je vinou domácího zaváhání příliš hluboká.

Preview: CSKA Sofia - Rapid Vídeň

Do bulharské metropole přicestoval tradiční rakouský celek Rapid Vídeň. Rakušané a stejně tak domácí CSKA Sofia nemají v tabulce ani bod. Ve skupině L se jim nedává příliš šancí, přesto to ani jeden z nich nevzdává.

Rapid Vídeň - Beşiktaş JK 1:2

Vídeň padla. Málo platné, hradby císařského města sice stále stojí, co se janičářům za půl století nepovedlo zvádl ale dnes jejich istanbulský odkaz, Besiktas, a i přes to, že nejslavnější z vídeňských klubů, SK Rapid, vybojoval krátce po poločase nadějné vedení, hornouherský žoldák Hološko za čtyři minuty srovnal a ani ne deset minut na to rozhodl o výhře hostů brazilec Bobo.

Preview: Rapid Vídeň - Beşiktaş JK

Na stadionu Gerharda Hanappiho přivítá Rapid Vídeň turecký Besiktas Istanbul. Rakušané se zrovna nenacházejí v ideálním rozpoložení, a naopak proti dobře naladěnému Besiktasi to budou mít o v domácím prostředí hodně složité.

FC Porto - Rapid Vídeň 3:0

Porto bylo v prvním utkání své skupiny mnohem aktivnějším mužstvem než Rapid. Navíc bylo vidět, že domácí jsou na evropské poháry zvyklí a nedělá jim nejmenší problém rozhodnout utkání v důležitých momentech, výsledek 3:0 hovoří za vše.

Preview: FC Porto - Rapid Vídeň

Porto začalo sezónu výtečně a jistě by rádo bralo všechny body i z úvodního utkání skupiny L. Následující dvě kola totiž odehraje na půdě soupeřů. Jako první se mu postaví nepříjemný rakouský soupeř z Vídně.

Rapid Vídeň - Celtic FC 3:3

Rapid na závěr svého působení v Evropské lize vybojoval čestnou remízu se skotským Celticem. Přes drtivý nástup, během kterého domácí nastříleli hned tři góly v prvních 20 minutách, dokázali hosté ještě do poločasu dílem Fortuneho snížit. Stejný hráč pak v 67. minutě snižoval už na 2:3 a v první minutě nastavení srovnal McGowan. Glasgowský klub tak před svým dnešním soupeřem udržel třetí, nepostupovou, příčku.

Rapid Vídeň se s 50 tisíci fanoušků rozloučí proti Celticu

Ani Rapid, ani Celtic. Ani jeden z týmů již nemá šanci na postup do vyřazovacích částí Evropské ligy. Domácí ale budou mít přeci jen o motivaci postaráno. Nejen, že mohou svého soupeře v tabulce předskočit, na svém stadionu se letos budou loučit s padesáti tisíci loajálními fanoušky.

Hamburger SV - Rapid Vídeň 2:0

Hamburg zvádl velice důležité utkání s Rapidem a vyhrál 2:0. Domácí sice první poločas neodehráli dobře, na začátku druhého si ale dvěma góly zajistili bezpečné vedení, které do konce zápasu bez větších problémů udrželi a zajistili si postup do vyřazovacích kol. O první místo a s ním lepší pozici pro osmifinále se HSV ještě utká s Haifou, Rapid v Evropských pohárech končí.

Preview: Hamburger SV - Rapid Vídeň

Minulé kolo o postupu napovědělo, toto o něm rozhodne. Na Rapid čeká těžký úkol - přivést z Hamburgu bod, lépe tři. Domácí jsou sice z formy a oslabeni notnými zraněnínimi, přesto zůstávají velkou silou a postup v Evropské lize je otázka cti. Na druhé straně sice Vídenští na domácí frontě bojují o titul, ambice mají ale i v pohárové Evropě a ani po nevydařeném dvojzápasu s Haifou se postupu nevzdávají.

Rapid Vídeň - Hapoel Tel-Aviv 0:3

Ani na druhý pokus se Rapidu v souboji s Hapoelem nevedlo a utkání znovu skončilo nebaklem, místo pětigólového to tentokrát "pouze" třígólový, ovšem v domácím prostředí. Tel-Aviv se tak s devíti získanými body odpoutal od druhého Hamburgu a těžko už se nechá o postup připravit.

Preview: Rapid Vídeň - Hapoel Tel-Aviv

Co oplácet bude mít Rapid Tel-Avivu - v minulém kole na horké izraelské půdě totiž Rakušané ztratili průběžné vedení ve skupině pro vysoké prohře 1:5. Zápas rozvněž hodně napoví o postupujícím, pokud by totiž Hapoel dokázal zvítězit, zajistil by si pětibodový náskok právě před třetím Rapidem, ten by tři body naopak vrátily do hry.

Hapoel Tel-Aviv - Rapid Vídeň 5:1

Nepěkný debakl si z Izraele odváží Rapid Vídeň. První poločas drželi hosté s domácími krok, ale ve druhém poločase se s góly v síti Rapidu roztrhl pytel. Hapoel se zastavil až na pěti brankách.

Preview: Hapoel Tel-Aviv - Rapid Vídeň

Trochu překvapivě, avšak nijak nezaslouženě zavítá vídeňský Rapid do izraelského Tel-Avivu jako vedoucí tým skupiny. Právě rakouský "Rekordmeister" totiž ze dvou odehraných utkání získal tolik bodů, jako slavný Hamburg se Celtikem dohromady.

Celtic FC - Rapid Vídeň 1:1

Rapid navazuje na výtečné výkony rakouských mužstev v Evropské lize a poctivě sbírá body. Obzvlášť cenný si přiváží ze slavného Celtic Parku. Rakouský celek výkonem navázal na brzký gól Jelaviće a ač se Celtic snažil, kromě McDonalldova vyrovnání se dalšího gólu nedopracoval. Vídeňané tak zůstávají na první místě tabulky, Skotové jsou se ziskem dvou bodů druzí.